plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×07 – Kouzelné řešení (The Magic Bullet)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane zastupuje matku Hannah, Claire, která žaluje dietní program Jillian Fordové, protože je až moc drastický, její dcera sice zhubla, ale má nyní zdravotní problémy. Kim obvinil bývalý asistent ze sexuálního obtěžování a Grayson se jí z toho snaží dostat. Jane nechápe, proč Fred zmizel a ona je jediná, kdo si na něj pamatuje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dostane od Freda dopis, kde píše, že políbením Stacy porušil asi milion pravidel a musel se vrátit zpátky do nebe a všem, kromě ní, byly vzpomínky na něj vymazány.
Případu Jane přitěžuje nespolupráce Hannah a také poukázání na to, že sama Jane dietu vyzkoušela. Jane navštíví doktorku, která jí vyčte, že znovu uvažuje o drastické dietě, minule ji vydržela jen 3 týdny, protože jen tak dlouho dovedlo její tělo hladovět. Jane hledá lidi, kteří dietu zkusili a nová váha jim zůstala. Nemá ale úspěch, jediní, kdo to zvládli, byla Hannah a samotná Jillian. U soudu dokáže, že podstoupila žaludeční bypass a klame okolí. Jillian tak musí vypnout internetové stránky a zaplatit odškodnění.
Adam požaduje po firmě 200 000 dolarů a vypadá to, že je i dostane, protože natočil Kim na videu, jak si užívá jedení dortu. Kim navíc prostřídala hodně asistentů a nemá mezi nimi zrovna oblibu. Teri je požádána, aby je svolala a našla něco, co by Kim mohlo u soudu pomoci. Teri souhlasí jen proto, že Kim hradí veškerou útratu. Už to vypadá, že nebude mít úspěch, ale dá se do řeči s barmanem, který vystudoval právo a sekl s tím kvůli lidem jako je Adam. Adam zkusil štěstí, když našel, že Kim byla kdysi obviněna z harašení, případ okopíroval poté, co viděl příležitost, když si Kim vychutnávala dort. Adam je tak donucen podepsat odvolání případu. Kim dá Graysonovi za pomoc flašku alkoholu, kterou jí dal kdysi Parker, když vyhrála první případ a kterou měla otevřít, až se stane společnicí. Nejdřív se obejmou a posléze i políbí, což vidí i Jane, která přišla říct Graysonovi pravdu.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Kriminálka Las Vegas

Jane žaluje vynálezkyni diety, která je sice účinná, ale je až tak účinná, že po ní jedna dospívající dívka dostala srdeční arytmii. Jane si domů přinesla pár produktů, díky kterým se podle této diety hubne. Tam je uvidí Stacy, která je jako modelka s touto dietou velmi dobře obeznámená. Jane jí vypráví o účincích diety na dceru své klientky. Jane říká, že obsah hubnoucích tyčinek nechala prověřit v laboratoři; Stacy jí na to říká: "Podívejme na tebe, to je úplně jako v Kriminálce!" Naráží tak na Kriminálku Las Vegas, která byla tak úspěšná, že dala podnět k vzniku Kriminálky Miami a Kriminálky New York, ve kterých se vyšetřovatelé spoléhají právě na výsledky nejrůznějších testů.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jane: Co se děje?
Stacy: Reklama na oleje do aut.
Jane: Nedostalas ji?
Stacy: To ne. Dostala. Ale pak mi chlap z reklamního řekl, že musím do úterý shodit tři kila. Řekla jsem mu, že shodím, když on taky. Potom jsem ji nedostala.
Stacy: (O ženě, kterou Jane žaluje.) Páni. Shodila padesát kilo? Za půl roku
shodila Jessicu Albu.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
právnička
porotce Foreman
Dr. Allison Moore
soudkyně Rita Mayson
Jillian Ford
Hannah Porter
Adam Bay
Claire Porter
soudce Warren Libby
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKouzelné řešení (neoficiální název)
Původní názevThe Magic Bullet
Rok natočení2009
Premiéra23. srpna 2009
Česká premiéra27. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry2 903 430 diváků
Autoři profilu epizody