plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×12 – Pozor, prochází mrtvá modelka (Dead Model Walking)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Známá modelka Christy a zároveň oblíbenkyně Jane je zadržena v obchodě, protože napadla prodavače. Jane se tam objeví, i když tam měli jet jen Parker s Kim, a pomůže Christy z maléru. Ta ji pozve večer do baru, ale tam je posléze zatknuta za vraždu svého manžela. Jane se stane její obhájkyní, ale případ vůbec neprobíhá dobře, protože všechny důkazy svědčí proti ní, byla to ona, kdo ho naposledy viděl na lodi. Grayson pomáhá staré paní, aby jí kvůli obchodnímu domu nevystěhovali z baráku, který po celá léta sdílela s manželem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

K jejich případu je přidělena Kim, která potřebuje více pro bono případů, aby si zvýšila šance na partnerství ve firmě. Kim je ale cynická a nerozumí pocitům ženy, protože sama se neustále stěhovala. Navíc si myslí, že každý dokáže za určitou cenu změnit názor. Grayson se na ni naštve, když zjistí, že paní balamutila vysokou falešnou nabídkou, aby dokázala, že má pravdu. Kim se mu omluví s tím, že pro ni je prostě těžké pochopit, že by se někdo mohl k nějakému místu tak upoutat. U soudu Grayson při svém proslovu zmíní, že je důležité dívat se na dům z jiného hlediska a to z citového, utvářela se tam spousta vzpomínek a když blízký člověk umřel, stala se z domu vzpomínka. Případ vyhrají, ale stará paní, když se dozví, že nesmí nic říct, jim prozradí, že má pod domem pohřbeného manžela, kterého zabila. Kim se rozejde s Graysonem, protože si díky jeho slovům uvědomila, že ještě není připraven jít dál a ona chce něco víc, než jen být tou druhou.
Tím, že byl její manžel zabit během doby, kdy byl propuštěn na kauci, dostala by Christy všechny peníze. Obžaloba nabídne dohodu - vraždu druhého stupně, ale Christy ji odmítne i přesto, že obžaloba našla její falešné doklady. Christy se Jane přizná, že to jsou její původní doklady. Když se rozhodla prorazit, změnila svůj vzhled a ubrala si roky, ale nyní za žádnou cenu nechce, aby se to veřejnost dozvěděla. Jane si ve složkách od koronera všimne oranžové skvrny na krku zemřelého, což znamená, že se viděl ještě s někým jiným před svojí smrtí. U soudu ukáže portrét Christy, kde má svoji barvu lesku a pak další, kde je ona barva, co byla na nebožtíkově krku. Poukáže na to, že někdo jako Christy by si tak nelichotící barvu na sebe nikdy nevzal. Patří totiž Angie, nejlepší přítelkyni Christy, která se zesnulým plánovala prchnout pryč, ale změnila plány, chtěla mít peníze pro sebe, což dokazuje to, že si vypůjčila loď jen na jeden den a ne na víc, aby se po ní nikdo nezačal shánět, když chtěli utéct do Mexika.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Ellen: The Ellen DeGeneres Show

Jane u soudu klade otázky svědkovi - majiteli půjčovny kajaků, kde si kajak pronajala také Janina klientka a její manžel, který je mrtvý a z jeho smrti viní právě Janinu klientku. Jedním z důvodů, proč si obžaloba myslí, že ho zabila právě ona, je fakt, že se manželé v půjčovně hádali kvůli penězům a z projížďky se pak vrátila pouze ona. Jane se tedy majitele obchodu ptá, zda byli tito manželé jediný pár, který se kdy v jeho obchodě hádal. Majitel odpoví, že ne, že za ty roky už pár dost ostrých hádek viděl. Jane na to řekne: "No, podle Oprah se průměrný manželský pár hádá několikrát týdně. To, co Oprah tvrdí - věděl jste to?" Majitel půjčovny odpoví: "Ne, já se dívám jen na Ellen."

Kriminálka Las Vegas

Jane a Teri prochází různé složky a hledají způsob, jak zachránit svou klientku Christy, která je obviněná z vraždy svého manžela Donalda, před vězením. Do kanceláře přijde Stacy s kávou. V tu chvíli Jane narazí na koronerovu fotku těla, na které je detail krku oběti, na kterém je skvrna. Podle koronerovy zprávy zjistí, že na krku technici zjistili stopy kandelového vosku, karmínu a eosinu. Stacy vykřikne: "To je lesk na rty! Voděodolný lesk na rty!" Jane z toho vyvodí: "Takže ten lesk na rty na jeho krku znamená, že před tím, než zemřel, se s někým líbal." A Stacy ji doplní: "Ale protože se Donald a Christy hádali, asi se těžko líbali... Ach můj Bože, já bych mohla dělat pro Kriminálku Las Vegas!"

Zákon a pořádek

Klientka Graysona a Kim se jich ptá: "Jako mí právníci, všechno, co vám řeknu, je důvěrné, že ano? Chráněný vztah mezi právníkem a klientem jako jsem to viděla v "Zákonu a pořádku"?"
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Millie: Když jsme u toho, musím se vás na něco zeptat.
Grayson: Do toho.
Millie: Slibujete, že pro mě dál budete zadarmo pracovat, že?
Grayson: Millie, máte naše slovo.
Millie: A jako mí právníci, je všechno, co vám řeknu, jen mezi námi, že? Chráněný vztah mezi právníkem a klientem jako v "Právu a pořádku"?
Můžete nám říct cokoli.
Millie: Nemůžu se odstěhovat, protože kdyby kopali pod mým domem, našli by Oscara zakopaného pod podlahou. V '89 jsem ho zabila. Bylo to s ním peklo. Nesklapnul ani během "Riskuj". A já toho jednoho dne měla prostě po krk. (Odchází.) Uvidíme se za šest měsíců.
Grayson: Nic neříkej.
Kim: Ani bych nevěděla, kde začít.
Stacy: To je tak vzrušující. Podílím se na záchraně modelky!
Teri: Jen jsi nám donesla kafe.
Stacy: Taky ho můžu zase odnést.
Teri: (ironicky) Jsi hrdina.
Kim: Jane? Co tu děláš?
Parker: A jak jsi nás předběhla?
Jane: Jezdím v Porche.
Parker: Víš, co si myslím o vztazích mezi kolegy.
Kim: Jasně, jako ty a Janine z personálního nebo ty a Shelley z projektů?
Parker: Ne, jako já a Tanya z IT.
Parker: Kim, vem si kabát. Jdeme do obchoďáku Lumaze.
Kim: Asi jsi myslel spíš kreditku.
Parker: Ne, myslel jsem kabát. Starý kamarád mi právě dohodil novou klientku.
Hlavní postavy
Deb Dobkins
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
Christy Talbot
porotkyně
návštěvník přelíčení
A.D.A. Montez
kamarádka
Tony Nicastro
prodavač
ochranka
soudkyně Nina Hodge
LAPD úředník
Mac O'Brien
Jordan Layton
Millie Carlson
soudce Warren Libby
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPozor, prochází mrtvá modelka (neoficiální název)
Původní názevDead Model Walking
Rok natočení2009
Premiéra4. října 2009
Česká premiéra3. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody