V těle boubelky

V těle boubelky (Drop Dead Diva) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ty šaty

Jane žaluje obchod, protože si vysnila drahé šaty a oni nemají žádné větší než 40. Navíc ji velmi hrubě vyrazili z prodejny. Parker zastupuje svého starého kamaráda Kevina, který požaduje stáhnutí pornovidea, ve kterém účinkuje jeho čerstvě 18-ctiletá dcera, která ale podepsala souhlas a není ochotná spolupracovat.

Parker ji s Graysonem přiměje si uvědomit, že jednou téhle mladické nerozvážnosti bude litovat a pak se snaží najít skulinku, díky které by se jim podařilo dosáhnout stáhnutí videa. Grayson si na videu všimne hodin a u soudu poukáže na to, že kvůli časovému posunu nebylo dívce v době natáčení 18 let, a tak majitel musí veškeré výdělky darovat charitě a vše odebrat z trhu.
Jane to nemá lehké, protože ji zastupuje Kim, která její ponížení nechápe a chápat nechce, podle ní Jane dostane vše, co si zamane a když ne, tak se vzteká. Jane u předběžného přelíčení poukáže na to, že většina žen je obézní a onen obchod má reklamy v časopisech pro průměrné ženy, čímž je klame. Soudkyně schválí případ a mají si vybrat porotu. Tu si vyberou tak, aby se dokázala do Jane vcítit. Jenže Parker ji posléze nakáže od případu upustit, protože jeden z největších klientů firmy je 25% podílníkem. Pak ale Parkera důrazně požádá, aby ji v tom nebránil, že na to má právo a moc by pro ni znamenalo, kdyby ji podpořil. Parker ji nechá volné ruce s tím, že klientovi řekne, že to ale neschvaluje. Kim použije v případu jako své eso Stacy. Ta přijde do soudní síně oblečená v modelu hlavního návrháře, který před chvíli prohlásil, že je nemožné, aby jeho šaty nosila větší žena, a proto se postaví Jane, která má jeho návrh též na sobě, jen trochu poupravený. Jenže pak je obhajobou poukázáno na to, že návrhář má právo a tvůrčí volnost navrhovat jen pro hubené ženy. Při poradě dá Jane Kim za pravdu, když od začátku tvrdila, že to nevyhrají na zakládě jejích pocitů. Rozhodnou se proto předvolat podílníka firmy, jelikož jeho prací je maximalizovat zisky. Ukážou mu, že oblečení v obchodě, co vlastní, není vhodné ani pro jeho manželku... případ je ale i tak uzavřen. Jane je s Kim předvolána do kanceláře, kde ji klient poděkuje za získání nového nadhledu a sdělí jí, že obchod bude nyní mít modely i pro průměrné ženy, jelikož je to obchodně lukrativní. Stávající návrhář se toho nakonec ujal a dokonce posílá Jane vysněné šaty v její velikosti.

Narážky na další seriály

American Idol

Jane žaluje jeden obchod s oblečením, protože neprodávají oblečení v její velikosti a ještě ji z obchodu prakticky vyhodili, protože není typ jejich obvyklých zákaznic. Parker jí ale nařídí, ať žalobu stáhne, protože jeden z jeho největších klientů má v daném obchodě velký podíl vlastnictví. Jane se to samozřejmě dotkne a Parkerovi dá ultimátum - buď zažaluje obchod nebo Parkera. Aby svůj argument podtrhla, použije situaci z televizní show American Idol: "Pamatuješ si, když byla Jennifer Hudsonová v American Idolu a Simon jí řekl: "Nikam to s tebou nevede, Jennifer Hudsonová, ty nejsi Americký idol!" a ona potom vyhrála Oscara za roli ve filmu Dreamgirls? A Simon jí potom řekl: "Promiň, Jennifer Hudsonová, co jsem si to tehdy myslel?" Přeci nechceš být Simon, že ne?"

The X Factor (US)

Jane se zdá sen, který souvisí s tím, co právě řeší ve svém osobním životě a v práci - Jane žaluje obchod s oblečením, protože neměli její vysněné šaty ve velikosti, kterou by oblékla, a navíc ji z obchodu prakticky vyhodili. Zdá se jí, že je v soudní síni, kde je soudkyní Paula Abdulová. Zpívá písničku a když dozpívá, Paula její výstup hodnotí. Zpěv a Janin hlas se jí líbí, ale kritizuje to, co má Jane na sobě. Řekně jí, že by se měla oblékat jako její kolegyně, načež skrz mlhu na scénu přichází Kim v Janiných vysněných šatech. Pak Paula začne mluvit o obchodu, který Jane žaluje, a říká, že by si neměla líbit to, jak se k ní zachovali, a že by se neměla vzdávat. Ještě než sen končí, Paula dodává: "Je hezké být jedinou porotkyní..." Paula totiž dělala porotkyni hned ve dvou pěveckých soutěžích - v "X faktoru" a "Americkém idolu" aneb Superstar, ale jelikož narážka na Americký idol následuje hned v zápětí, vybrala jsem tuto televizní show jako tu, na kterou se naráží, přestože se může jednat na narážku na oba. Navíc se v určité části Janina snu Paula na své soudcovské židli jaksi otočí - otáčivé židle jsou pro "X faktor" typické.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Ty šaty (neoficiální název)
 • The Dress
 • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
 • 13. září 2009
 • 29. března 2012
 • 2009
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt1471521/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska