plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×05 – Ztracené a nalezené (Lost and Found)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane je nadšená, že bude poprvé spolupracovat s Graysonem. Když ale přijde do práce, je jí řečeno, že to místo ní přebrala Kim, protože ona bude mít plné ruce práce s případem pro bono. Aby toho nebylo málo, zjistí, že má dnes 32. narozeniny, přitom Deb bylo 24. Dokáže se tak plně vžít do muže, kterého zastupuje. Ten byl po letech stravených ve vězení shledán nevinným a nyní mu Jane pomůže získat odškodné.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael byl odsouzen nepřímým důkazem a velmi rychle, protože se ten rok konaly volby na návladního. Navíc mu nikdy nebyly dělány DNA testy. Až nyní, když se opravdový vrah ke všemu na videu přiznal, ho propustili. Jane je odhodlaná vyhrát mu mnohem větší odškodné, než jaké mu nabízí stát. Soud odmítne citově založenou námitku a navíc návladní stáhne své navrhnuté odškodnění. Jane se ale jen tak nevzdá. Najde další důkazy, které poukazují na nedbalost návladního a navíc přiznání opravdového vraha bylo posláno před 5 lety a nikdo se o to nezajímal. Jane chce dokázat vinu návladního a Parker jí sdělí, že ji tedy nemůže zaručit budoucnost v jeho firmě. Jane odejde s tím, že nikdo nemá budoucnost jistou. Jane si uvědomí, že Michael je diabetik a opravdový vrah přiznal, že si při odchodu vzal sušenky, což sdělila i očitá svědkyně ve své výpovědi, ale návladní to nebral vpotaz, což mu Jane při přelíčení vyčte. Michaelovi jsou přiznány mnohem větší peníze a nadšená Jane chce prozkoumat celý případ a poukázat na chyby ve vyšetřování. Michael ji zastaví s tím, že mu stačí odškodnění, už se nechce ohlížet zpět, to dělal ve vězení, nyní chce pohnout se svým životem. Parker sdělí Jane, že ji rozhodně nevyhodí teď, když vyhrála tak důležitý případ.
Grayson a Kim musí přesvědčit porotu, že muž, který provozuje internetovou seznamku, není zodpovědný za rozpad manželství. Graysonovi se těžko přetvařuje, nemá rád lidi, jako je jejich klient. Kim to nevadí, ale výsledek případu nevypadá dobře, porota vypadá nesouhlasně. Kim je naštvaná a přenechá závěrečnou řeč Graysonovi. Jane mu poradí, aby byl k porotě upřímný. Grayson při řeči přizná, jak mu je charakter jeho klienta odporný, ale vztahy se rozpadají a zato on nemůže. Když někomu odtáhnou auto, nemůže za to ten, který ho nechal odtáhnout.
Fred, Stacy a Teri naplánují pro Jane oslavu a ta je nadšená. Zazpívá na karaoke píseň, která byla její s Graysonem.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Lucky (Jason Mraz, Colbie Caillat)

Píseň zazpívala Brooke Elliott.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
Barry Schuester
D.A. Callahan
Michael Fernandez
soudce Harold
Marybeth Poole
asistent Kim
Donald Meyers
Paula Dewey
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZtracené a nalezené (neoficiální název)
Původní názevLost and Found
Rok natočení2009
Premiéra9. srpna 2009
Česká premiéra23. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Autoři profilu epizody