plakát seriálu

Ve jménu vlasti

(Homeland)

Epizoda 2×06 – Dům v Gettysburgu (A Gettysburg Address)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Více tajemství, více lží. Roya se pouští do hovoru s mužem v parku, agentům se bohužel ale nepodaří konverzaci odposlechnout. Peter se tak vydává se skupinou dalších agentů do obchodu krejčího v Gettysburg, aby se tam pokusili najít jakékoliv vodítko k plánům teroristů. Není jasné, jak přesné jsou Brodyho informace, ani zda k nějakému zjištění povedou.

Lauderovy neustávající spekulace o pravé příčině smrti Walkera donutí Mikea k návštěvě Estese, kterému se to ale pranic nelíbí. Dana se mezitím vydává na vlastní pěst do nemocnice, aby navštívila oběť jejího a Finnova nočního řádění za volantem.

Brody se vrací domů a sdělí své ženě, že Carrie nehraje žádnou roli v jeho pomoci agentuře s novým a tajným případem. Saul má velké obavy z toho, jaký vliv a dopad by mohlo mít zapojení Brodyho v celé věci na Carrie. Její psychika je stále velmi křehká a není jasné, jak by mohla v určitých situacích reagovat...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V čase 7:30 při záběru na čtyři obrazovky s obrazem z průmyslových kamer vidíme na levé horní přijíždět pražskou soupravu metra, na které lze přečíst i konečnou stanici - Zličín.

Hlavní postavy
Carrie Mathison
Chris Brody
Max Piotrowski
Saul Berenson
Peter Quinn
David Estes
Jessica Brody
Nicholas Brody
Dana Brody
Vedlejší postavy
Betsy Kenny
Lauder Wakefield
Danny Galvez
Detective
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDům v Gettysburgu
Původní názevA Gettysburg Address
Rok natočení2012
Premiéra4. listopadu 2012
Česká premiéra11. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry1 740 000 diváků
Autoři profilu epizody