Ve jménu vlasti

Ve jménu vlasti (Homeland) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Úsměv

Carrie je požádána svými bývalými kolegy o pomoc s novou hrozbou, kongresman Brody mezitím čelí své minulosti a musí učinit volbu, která ovlivní veškeré budoucí dění...

Měsíce po událostech, které vyvrcholily tím, že podstoupila léčbu elektrošoky, se konečně zdá, že Carrie našla vnitřní klid. Věnuje se své rodině a má novou práci, která ji naplňuje. Její svět se ale ocitá v ohrožení, když je kontaktována svými bývalými kolegy s tím, že jedna z jejích bývalých informátorek má údaje o chystaném útoku na USA a nechce mluvit s nikým jiným, než právě s Carrie. Ta se musí velmi rychle rozhodnout, jestli s případem pomůže. Pokud ano, čeká ji cesta do Libanonu, kde se má setkat se svým bývalým šéfem Saulem Berensonem a informátorkou.

Bývalý seržant a nyní kongresman Brody se mezitím věnuje své rodině a vzorně buduje politickou kariéru. Ze strany viceprezidenta dostává nabídku, aby se stal kandidátem na jeho pozici, kterou na konci volebního období uvolní a sám se bude ucházet o úřad prezidenta USA.

Na staré časy si ale bude muset kongresman vzpomenout, protože je kontaktován ženou, kterou za ním poslal starý známý Abu Nasir. Chce po Brodym, aby ze sejfu zástupce ředitele CIA ukradl seznam cílů na Americké půdě. Je zřejmé, že se chystá útok. Brody doufal, že Nasir bude spokojen s tím, že přes něj může ovlivňovat americkou zahraniční politiku, nyní to ale vypadá, že hodlá upřednostnit násilné řešení. Doma se mu situace zkomplikuje také, jeho dcera Dana ve škole omylem prozradí, že její otec muslim. Otázkou zůstává, jaký vliv na jejich další život by to mohlo mít.

Zajímavosti

Odkaz na Čechy více z této kategorie

Poté, co Dana dokončí svůj rebelský proslov ve škole, se děj přesouvá na Kypr. Hned v prvním záběru na polní cestu zde stojí Škoda Favorit v zelené barvě.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir
lukascoolarik