plakát seriálu

Ve městě hurikánů

(K-Ville)

Epizoda 1×09 – Boulet v porcelánu (Boulet in a China Shop)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policii volá rozčilený muž: Ve skladu obchodníka Pearla prý kdosi pobíhá se střelnou zbraní. Když přijedou Boulet a Cobb na místo, najdou dva mrtvé: majitele Waltera Pearla a známého pobudu Jamese Barnetta. Ve skladu se ale schovává ještě někdo.

Když ho policisté objeví, pozná v něm Marlin muže, kterého při záplavách zachránil ze střechy potápějícího se domu. Jmenuje se Owen. Majitel sousední výrobny pralinek ho bezpečně identifikuje jako muže s pistolí. Cobbovi je jasné, že loupež pouze naaranžoval a ve skutečnosti zabil oba muže. Pralinkář ale za žádnou cenu nechce svědčit před soudem, a tak vše, co řekl, popře. Se stejným mlčením se Marlin setkává i u dalších obchodníků z okolí, které zná z dob, kdy tu žil jako kluk. Neurvalého násilníka, který si nechával platit obchodníky za údajnou ochranu, se totiž všichni bojí. Pracoval pro něj i zlodějíček Barnett, chodil vymáhat peníze.

Kapitán Embry ztrácí trpělivost. Zdá se mu, že je Boulet do věci příliš osobně zaangažovaný. Případ mu tedy odejme, Marlin je ale pevně odhodlaný Owena dostat. Vypráví Cobbovi, jak tehdy nejprve nechal nastoupit Owena a na místě nechal ještě jednoho muže, protože už byl člun přeplněný. Když se pro něj vrátil, našel ho utopeného. Nemůže přenést přes srdce, že pomohl přežít násilníkovi a vrahovi.

Mezitím vyhoří další obchod. Zdá se, že všichni dostali ještě větší strach. Marlin se rozhodne, že zločince vypátrá sám...

Hlavní postavy
Marlin Boulet
Trevor Cobb
Jeff 'Glue Boy' Gooden
Ginger 'Love Tap' LeBeau
Captain James Embry
Ayana Boulet
Detective Smitty
Vedlejší postavy
D.A. Lyndsey Swann
Tawni Boulet
A.J. Gossett
Bar patron
Shopkeeper
NOPD Officer
Angelo Dante
Stanley Azabian
Audrey Beckman
Man of Roof
Owen's Lawyer
Court Prisoner
Robber#2 / chuck
Court Prisoner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBoulet v porcelánu
Původní názevBoulet in a China Shop
Rok natočení2007
Premiéra10. prosince 2007
Česká premiéra17. července 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody