plakát seriálu

Ve městě hurikánů

(K-Ville)

Epizoda 1×02 – Nebezpečné známosti (Cobb's Webb)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policisté Boulet a Cobb mají pronásledovat tři prchající vězně. Shodou okolností se jedná o totéž vězení, kde Cobb kdysi seděl a kde při povodni zahynul jeho spoluvězeň Sonny Gassett, kterému nedokázal pomoci. Když navštíví policisté rodiče uprchlíka Tima Dunlevyho, dozvědí se, že syn měl svěřenecký fond, z něhož mohl čerpat. Ukáže se také, že z něj někdo vyzvedl poměrně velkou sumu peněz.

Peníze vyzvedla Timova přítelkyně Kelly. Na letišti pracuje Timův přítel, který se pokouší uprchlíkům umožnit útěk ze země. O tom už ale vědí i policisté a na místě dojde k přestřelce. Timovi se ale podaří ujet.

Na stanici okamžitě přichází šéf bezpečnosti Terence Deville, který se všemožně snaží znemožnit policistům, aby zadržené vězně vyslechli. Cobb i Boulet dojdou k názoru, že ve vězení se děje něco, co chce jeho správa za každou cenu utajit. Policisté se dozvědí zajímavou věc: vězni neuprchli přímo z vězeňské budovy, nýbrž z místa, kde vykonávali veřejně prospěšné práce, což se dozorcům podařilo utajit, aby to nevzbudilo paniku ve veřejnosti. Když Boulet zjistí, že Tim a Kelly měli speciální šifru, pomocí které se spolu domlouvali, sejdou se s dívkou ještě jednou. Ta konečně pochopí, že jejímu Timovi hrozí mnohem větší nebezpečí od Devilla a jeho mužů než od policie, a prozradí jim kontakt na jistého barmana Charlieho, který jim prozradí Timův úkryt. Od něj se dozvědí, že Deville používal vězně k tomu, aby pro jistou firmu tajně shazovali barely s nebezpečným radioaktivním odpadem do nedalekých bažin. Deville tak přišel k obrovským penězům...

Hlavní postavy
Marlin Boulet
Trevor Cobb
Jeff 'Glue Boy' Gooden
Ginger 'Love Tap' LeBeau
Captain James Embry
Ayana Boulet
Vedlejší postavy
D.A. Lyndsey Swann
Sonny Gossett
A.J. Gossett
Sam Winston
Fredi Leon
Deputy Carlsson
Terrence Deville
Tim Dunlevy
Kelly Vert
Chris Green
Laurencia Leon
Cora Dunlevy
Tim Dunlevy Sr.
Bartender
Officer Jude
Shopkeeper
Bartender
Pedestrian
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNebezpečné známosti
Původní názevCobb's Webb
Rok natočení2007
Premiéra24. září 2007
Česká premiéra5. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody