plakát seriálu

Ve městě hurikánů

(K-Ville)

Epizoda 1×08 – Velká voda, vítr a oheň (Flood, Wind, and Fire)
67 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když se na místo požáru, jímž je dům jisté paní Sweeneyové – od hurikánu neobývaný – dostaví likvidátor pojišťovny, najde silně ohořelou mrtvolu. Policisté zjistí, že mrtvý má vyražené všechny zuby, aby nemohl být identifikován podle chrupu. Později vyjde najevo, že byl muž zavražděn již před založením požáru. Toxikologické vyšetření navíc prokáže přítomnost speciální látky – urychlovače hoření.

Marlin Boulet má problémy. Jeho dům je po hurikánu ve špatném stavu a on nemá ani na opravu, ani na koupi nového. Nestačí ani peníze, které Ayana potají našetřila. Charlie, který se právě vrátil k policii, vypráví o deseti tisících dolarů, které pravidelně ukládají dealeři do bezpečnostní schránky na nádraží. Zoufalého Marlina napadne, že by se je mohl pokusit získat. Netuší, že Charlieho vyprávění byla jen past. Nastražil ji kapitán Embry, který se domnívá, že někdo z jeho oddělení "není čistý". Příslib, že bude kolegy sledovat a provokovat, byla podmínka, aby se Charlie mohl vrátit k policii. Marlin si na poslední chvíli krádež rozmyslí. Už měl však Charlieho s kamerou v patách. Jsou už ale opět kamarádi a Charlie příteli věří, že šlo o mimořádný zkrat. Zničí záznam a kapitánovi sdělí, že se do jeho "pasti" nikdo nechytil.

Při vyšetřování požárů, kterých je v poslední době celá řada, pomáhá policistům půvabná požární inspektorka Eileen McGillisová, se kterou si Trevor brzy začne románek. Pak ale prostuduje její záznamy a přečte si, že jednou založila doma na zahradě malý požár...

Hlavní postavy
Marlin Boulet
Trevor Cobb
Jeff 'Glue Boy' Gooden
Ginger 'Love Tap' LeBeau
Captain James Embry
Ayana Boulet
Detective Smitty
Vedlejší postavy
Charlie Pratt
NOPD Officer
Eileen McGillis
Edna Terrabone
Sheldon Lear
Burt Reynolds
Ernie Weiss
Loretta Sweeney
Medical Examiner
Security Guard
Homeowner / spectator
Calendar Model
Parishiner
Insurance Agent
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVelká voda, vítr a oheň
Původní názevFlood, Wind, and Fire
Rok natočení2007
Premiéra3. prosince 2007
Česká premiéra10. července 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody