plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 1×12 – Past na láhev (Bottlenecked)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Neal se čelí svému rivalovi Matthew Kellerovi. Toho se snaží policie dopadnout, ale nedaří se jim ho usvědčit. Matthew srazí autem zloděje, kterého si najal a ani to mu nemá FBI jak dokázat. Neal se s ním setkává tváří v tvář. Matthew ho narážkami na Kate vytočí, Neal se k němu ale nemůže přiblížit, protože by překročil dovolenou vzdálenost a aktivoval by se tak náramek, co má na noze. Matthew mu hodí starou láhev od vína s tím, že si chce zahrát hru, kdo vytvoří lepší padělek láhve Bena Franklina. Matthew už tu svoji dal do aukce a hodlá ji vydávat za pravou a získanými penězi smazat dluh u ruské mafie.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Neal s pomocí Mozzieho vytvoří skvělý padělek a nakonec se jim ho díky Peterovi podaří dát do aukce na poslední chvíli. Aukční síň je nucena provést testy na pravost. Už předem je Nealovi jasné, že test na Cesium padělek odhalí, protože to nejde zfalšovat. Cesium se totiž vyskytuje ve všech vínech vyrobených po použití atomové bomby. Peterovi s Nealem jde ale pouze o to, aby aukční síň testování provedla a padělek Matthewa odhalila. Kdyby byla na aukci jen láhev Matthewa, testování by neproběhlo, protože je nákladné. Co Peter s Nealem ale nečekají, je to, že se zjistí, že Matthewova láhev je pravá. Jeho cílem bylo zvýšit cenu lahve, což se mu podařilo. Neal naštěstí vymyslí plán a Matthew se tak raději přizná k vraždě a je zatknut. Láhev totiž koupí Mozzie, který nemá ony peníze a aukční síň mu dává týden, který ale Matthew nemá, protože netrpělivý boss ruské mafie přijel do USA pro peníze osobně. Matthew bere celou věc jako výzvu, protože Neal se z vězení dostal a teď je řada na něm. Loučí se s Nealem s tím, že se ještě uvidí.
Moz poví Nealovi, že by měl kvůli hrací skříňce zkontaktovat Alex, začlo se totiž o skříňce dost mluvit a ona by mohla mít informace. Jenže Alex s ním nechce mít nic společného, dokud pracuje pro FBI, a tak musí Neal vymyslet jiný způsob, jak ji zainteresovat.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Grace říká Nealovi, že kód trezoru se mění denně. Přitom když vpouští Neala a další den i Petera dovnitř, použije ten samý kód.
Při degustaci vína si Peter přikládá sklenici k ústům dvakrát a navíc se mezi záběry mění poloha držení sklenice.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Hughes vchází k Peterovi do kanceláře.)
Peter: Není to dobrý?
Hughes: Proč tohle každý řekne, když k němu vejdu?
Peter: Takže dobré zprávy?
Hughes: Ne.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Clinton Jones
Vedlejší postavy
Manuel Campos
FBI agent 2
FBI agent 1
dražitel
Rita Campos
Sir Roland Cattigan
Matthew Keller
Grace Quinn
Agent Lauren Cruz
Reese Hughes
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPast na láhev
Původní názevBottlenecked
Rok natočení2010
Premiéra23. února 2010
Česká premiéra9. prosince 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 568 000 diváků
Autoři profilu epizody