plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 2×08 – Kariérista (Company Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Poté, co je zavražděn vedoucí výzkumu jedné velké počítačové firmy, je Peter nasazen do firmy jako revizor, aby tak vyřešil špionáž. Mrtvému bylo totiž ukradeno zařízení, které by jeho firmě pomohlo v soutěži.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Neal se pak vydává za zaměstnace v marketingu a na večeři zaměstnanců roznese drb, že revizor řeší onu vraždu a že se díval i na jejich složky. To naláká Jessicu, aby se vydala pozdě v noci prohledat Peterovu kancelář. Jessica ale vrahem není, byla milenkou mrtvého a hodlá přijít celé věci na kloub. Její milenec sice vynalezl zařízení, ale byl to prozatím nefunkční prototyp. To zjistí tak, že se Neal vloupá do kanceláře Kenta, majitele firmy, který se snaží rychle skartovat všechny důkazy. Hodlá prodat nedokončené zařízení do ciziny a vydělat na tom. To se jeho kolegovi nelíbilo, a tak ho zabil a celé to vypadalo, že se stal obětí firemní špionáže. Peter se rozhodne vyprovokovat Kenta k činu, aby ho tak mohl usvědčit z vraždy. Jde za ním do kanceláře a tam mu odevzdá předběžnou zprávu o revizi a začne mluvit o Jessice, že měla vztah s jeho kolegou. Pak si oba připijí, ale po chvíli se začnou hroutit. Pití bylo Jessicou otráveno náprstníkem. Stejným způsobem byl zabit i její milenec. Neil hlídá Jessicu a všimne si u ní v kabelce pera, kde je nahráno heslo řečené Kentem, které tak umožní vstup do jeho kanceláře. Heslo vymámil z Kenta Peter při společné večeři. Jessica se mu přizná, že otrávila pití a Neal rychle běží za Peterem a naštěstí je oba najde včas.
Mozzie je přinucen spolupracovat s Dianou, aby vypátrali Fowlera. Mozzie si všimne not v Dianině kabelce a při dalším pátrání mu dojde, že skříňku má u sebe ona a že o tom Peter ví. Peter Nealovi vysvětlí, že se o něj bál, a proto mu to neřekl. Nyní má na výběr, pomsta či spravedlnost, ale pod jeho dohledem dojde jen ke spravedlnosti. Pak spojí obě části skříňky a shodnou se, že už před sebou nebudou nic tajit.

Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Vedlejší postavy
zaměstnanec hotelu
Joseph Hayes
recepční
záchranář
ochranka
Jessica Breslin
Ellen Samuel
Wesley Kent
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKariérista
Původní názevCompany Man
Rok natočení2010
Premiéra31. srpna 2010
Česká premiéra2. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry4 444 000 diváků
Autoři profilu epizody