plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 3×04 – Zubař z Detroitu (Dentist of Detroit)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mozzieho dostihne jeho minulost poté, co do města přijede mafián Frank Deluca a hledá Zubaře z Detroitu. Chce se s ním setkat a pokud tak neučiní, bude v ohrožení pan Jeffries. Mozzie je donucen Peterovi a Nealovi povědět svůj životní příběh, který začal, když se jako malý dostal do sirotčince.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tam se ho ujal pan Jeffries, který, když ho šikanovaly ostatní děti, mu poradil, aby nad nimi vyzrál svojí inteligencí. Mozzie začal číst a dokázal přechytračit své utlačovatele. Pak se dostal do skvělé rodiny, ale jejich syn na něj žárlil a hodlal na něj hodit něco, co Mozzie neudělal, a tak raději zmizel a začal žít na ulici. Měl skvělé nápady, jenže nikdo z dospělých si nechtěl nechat radit od dítěte, a tak se spojil s jedním mužem, který na veřejnosti působil jako šéf, ale ve skutečnosti všechno řídil Mozzie. Místnímu mafiánovi, Frankovi DeLucovi seniorovi, se nelíbilo, že mu bere zisky a přišel vyhrožovat. Mozzie ho pak připravil o oněch 500 000 dolarů. Jenže jeho kolega ho prásknul a Mozzie musel zmizet. DeLuca nechtěl, aby se vědělo, že ho dostal 12 - ctiletý kluk, a tak po všechny roky všechnu špínu házel na Zubaře z Detroitu. Nyní syn Frank požaduje po Zubaři, aby stejný podvod udělal na Patricka O'Learyho, který zabil jeho otce. Policie zavře sázková místa Patricka a Neal ho pozve na sázení, které pořádá jeho šéf Zubař, za kterého se vydává Peter. Neal Patrickovi namluví, jak nemůže vystát svého šéfa a že mu pomůže vyhrát díky zařízení, které zpomaluje video. Celou akci sleduje poskok Franka, aby se ujistil, že bude oblafnut Patrick. Cílem je Franka chytit s penězi a zatknout ho za vydírání. Patrick ale sází malé částky a samozřejmě vyhrává. Policii ale dochází čas, a tak se Peter s Nealem uchýlí k hlasité hádce, kde si vymění pár ostrých slov a Peter Neala vyhodí. Při odchodu Patrick Neala poprosí, aby mu pomohl a Patrick tak konečně vsadí vše a prohraje. Pak je samozřejmě naštvaný a označí vše za podvod na něj. Peter mu vysvětlí, že jeho asistent byl podvodník, a proto ho vyhodil a aby vše urovnali, hodlá mu vrátit všechny peníze.
Mozzie nechce své přátelé ohrozit a především po návštěvě vystrašené Ellizabeth vezme věci do svých vlastních rukou. Z hlídané místnosti vyžene agenta na chodbu, že prý jde spát. Pustí nahlas zvuky pářících se belug s tím, že se mu při tom dobře usíná. Polštáře oblékne do svého pyžama a na bílý meloun dá brýle. Pak upraveným elektrickým kartáčkem vyvrtá v koupelně skříňku a otvorem ve zdi uteče. Když jde agent Mozzieho zkontrolovat, při otevření dveří se spustí nahrávka, kde ho Mozzie naštvaně pošle ven. Až když se vrátí Diana, zjistí, že Mozzie je pryč. Ten se setkal s June, ta mu předala peníze a on se vydal na místo určení. Sejde se s Frankem a dává mu na výběr, buď udělá stejnou chybu jako jeho otec nebo odejde a nechá vše plavat. Celou situaci sleduje policie v čele s Nealem a Peterem a čekají, co má Mozzie za lubem. Frank vezme do ruky kufřík a hodlá Mozzieho zastřelit. V tom mu zabrání policie a zatkne ho. Mozzie se večer vidí s panem Jeffriesem, který ho přijel do NY varovat. Mozzie poví Nealovi, že on se nedokázal plně odpoutat od minulosti, jelikož posílal sirotčinci peníze, ale že on si musí uvědomit, že až zdrhnou, bude muset rozvázat veškeré kontakty, ať už mu jakkoliv přirostly k srdci.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Neal vymyslí, jak podvést dva mafiánské gangy.)
Peter: (radostně) Přesně proto ti platíme tolik peněz. (Neal se na něj podívá se zdviženým obočím.) Teda... Kdybychom ti platili.
Peter: (o Mozzieho dětské přezdívce) Proč zrovna Zubař?
Mozzie: Bylo mi dvanáct, zubař byla ta nejděsivější věc, na kterou jsem mohl pomyslet.
Mozzie: Tohle není tvůj boj.
Neal: Ne, to není. Ale jsi můj kamarád.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Vedlejší postavy
hrubián
Frank Deluca
pan Jeffries
Welcher Gambler
Patrick O'Leary
malý Mozzie
agent FBI
Leo Mazzera
malý Frank Deluca
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevZubař z Detroitu
Původní názevDentist of Detroit
Rok natočení2011
Premiéra28. června 2011
Česká premiéra25. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 722 000 diváků
Autoři profilu epizody