plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 2×11 – Padělané dluhopisy (Forging Bonds)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když Peter s Nealem zjistí, kdo stojí za tím vším, je Peter ochoten na jednu noc odložit odznak, aby mu tak Neal mohl odvyprávět svůj příběh a měli tak větší šanci chytit Vincenta. Neal tak začne vyprávět o tom, jak přišel před osmi lety do New Yorku a potkal Mozzieho, který vymyslel plán, jak okrást Vincenta. Tento podvod ale vyžadoval čas, při kterém si Neal musel Vincenta získat, aby mu sdělil heslo ke svému účtu. Při budování důvěry se setkal s Kate a s Alex...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kate pracovala pro Vincenta, ale měla přítele, který ji požádal, aby se s ním odstěhovala do Chicaga. Alex si prohlížela seznam Vincentových nákupů umění, ale Neal ji vypátral a Vincent následně pohrozil, že to bylo naposled. Alex Nealovi řekne, že to skvěle zahrál a že ví, že je jako ona. Následně spolu skončí v posteli a Alex mu poví o hrací skříňce. Kate se objeví u Neala a poví mu, že neodjela do Chicaga, protože on je tady. Neal sdělí Vincentovi, že se nějaký hacker snažil nabourat na jeho účet a že by potřeboval jeho heslo, aby to zkontroloval a Vincent mu ho dá.
Vincent zmizí i spolu se všemi penězi, jak se ukáže, celá jeho firma byla kamufláž. Sami zaměstnanci investovali své peníze do firmy, protože ta neustále prosperovala. Heslo k účtu, co dal Vincent Nealovi, byl anagram pro hezký pokus Neale a na kontě byl pouhý jeden dolar. Neal prozradí Kate všechno a zasvětí ji do svých podvodů s Mozziem. Jenže se ozve Alex ohledně hrací skříňky a Kate se toho nehodlá účastnit. Neal jede do Copenhagenu sám a s Alex jen tak tak vyváznou živí. Od té doby se myslelo, že on má skříňku, i když ji neměl. Když se vrátil do NY Kate nenašel, protože zmizela beze stop. Pak dělal své největší kousky a snažil se ji tím oslovit. Diana poradila Peterovi, že když najdou Kate, mohou na ni nalákat Caffreyho. Tak se i stane, Neal vědom si rizik, jde za Kate a usmíří se s ní. Kate se diví, jak ji našel a v tom tam trhne FBI a zatkne ho. Peter si otevře lízátko a vychutnává si ho. Ono lízátko dostal od Neala poprvé, kdy se viděli a Peter neměl tušení, s kým mluví.
Neal prozradí Peterovi, že když fraktál postaví a připojí ho k rádiu, dovede je k něčemu, co ve 40.letech zmizelo a po čem tak Vincent touží.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Magnum

Peter nosí knír, Elizabeth ho nazve Magnumem.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Vedlejší postavy
Genevieve Carlson
kurýr
Vincent Adler
Alexandra Hunter
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPadělané dluhopisy
Původní názevForging Bonds
Rok natočení2011
Premiéra25. ledna 2011
Česká premiéra23. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 898 000 diváků
Autoři profilu epizody