plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 1×13 – Figurka (Front Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alex sdělí Nealovi, že mu podá informace o skříňce, když na sobě nebude mít náramek. Neal je přidělen k agentce Riceové, aby spolu pracovali na případu únosu mladé dívky. Dívku unesl Ryan Wilkes, který se kdysi pokusil Neala zabít.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Riceová nehodlá s Nealem jednat jako s rovnocenným partnerem. Prostě jí bude k dispozici, když bude třeba a bude ji na slovo poslouchat. Jejich vyšetřování vede do klubu, ale než tam Neal dojde, je paralyzován a unesen Wilkesovými muži. Neví se, kde se nachází, protože než se vydal na průzkum do klubu, Riceová mu sundala náramek. Vyjde najevo, že to byl celou dobu plán Riceové, zkusit vyměnit Neala za dívku a Wilkese dopadnout. Po takovém fiasku je do vedení případu dosazen Peter. Neal je Ryanem donucen získat od recepční itinerář Thomase Lozeho v cestovní kanceláři. Recepční mu nechce nic říct, aby nepřišla o práci, a tak Neal předstírá, že kvůli tomu přijde o práci a jeho malý kluk se bude muset smířit se stěhováním, protože nebudou mít peníze. To recepční, která má sama děti, obměkčí a itinerář mu poskytne. Neal také dokáže nepozorovaně kontaktovat Mozzieho. Pošle mu cestovní výhodu. Peter se tak dozví, že měl získat informace o Thomasovi, což je alias pro velmi nebezpečného zločince Edwarda Reillyho. Neal má jako druhý úkol získat Edwardův kufřík. Na letišti, kam má Edward přiletět, se setká s Mozziem a Peterem. Peterovi řekne, že muž, který ho s unesenou dívkou hlídal, měl donášku jídla z jedné čínské restauraci. Peterovi tak zúží okruh hledání a podaří se mu dívku včas naleznout. Mozzie vymyslí plán, jak získat kufřík a nebýt přímo odsouzen na smrt. S Nealem předstírají, že jsou z imigračního a prohledají Edwardův kufr, kde najdou zlaté karty. Mozzie sehraje scénku, že chce koupit přítelkyni diamantový náhrdelník, ale nemá na něho peníze. Edward pochopí, že jsou oba podplatitelní, a aby si zachránil kůži, kufřík jim raději přenechá. Neal se setká s Ryanem, zdržuje situaci, aby dal Peterovi čas najít dívku a posléze je Ryan zatknut posilami, které s sebou Neal vzal. Neal zmizí domů dřív, než je mu opět nasazen náramek. Tam už na něho čeká Alex, která mu předá informace. Neal se podiví nad ironií toho, že má něco celou dobu pod nosem a hledá to přitom po celém světě. Pak jde do kanceláře a předstírá před Peterem, že na náramek úplně zapomněl. Peter mu sdělí, že ví, že se viděl s Alex a varuje ho, že ho zatkne, pokud se pokusí skříňku ukrást. Teď má šanci žít život, kde může zachraňovat nevinné oběti a je jen na něm, jak to celé skončí.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Mozzie: Sklapněte a uklidněte se Railly. Jo, my víme kdo jste. (na Neala) Proboha. To jsem klidně řekl chlapovi, který zabíjí lidi holýma rukama.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Vedlejší postavy
agent FBI
Thomas Loze / Edward Reilly
Lindsay Gless
Kimberly Rice
agent Smith
Agent Lauren Cruz
Reese Hughes
FBI Agent
Alexandra Hunter
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevFigurka
Původní názevFront Man
Rok natočení2010
Premiéra2. března 2010
Česká premiéra6. prosince 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 480 000 diváků
Autoři profilu epizody