plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 2×06 – Nebezpečný dluh (In the Red)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Žena je zapletena do krádeže šperků a tvrdí, že to udělala jen proto, aby vyplatila matku svého adoptivního dítěte. Pan Donovan, který adopci zařizoval, jí sdělil, že se někdy stává, že matky začnou dělat potíže, aby tak dostaly peníze. Neal s Peterem pojmou podezření, že Donovan lže adoptivním rodičům, aby z nich dostal peníze. Sara si zasedne na Neala poté, co je z jejího bytu ukraden balíček. Ten ukradl Mozzie, aby konečně mohli s Nealem prozkoumat bližší okolnosti výbuchu letadla, ve kterém zemřela Kate.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sara Neala připojí k detektoru lži a vyslýchá ho. Nic se ale nedozví, protože Neal podvádí. Pak se za ním staví do bytu a řekne mu, že nechápe, proč ji do toho zatáhl, ale že mu pomůže. Poslechla si nahrávku a on ji musí slyšet také. V nahrávce Kate mluví s někým po telefonu, informuje ho, že Peter dorazil na letiště a ptá se, zda to mění jejich plán.
Donovan prohrál peníze v kartách a dluží tak ruskému mafiánovi. Neal se vetře na turnaj a podaří se mu vyhrát a připravit Donovana o všechny peníze. Ten se pak musí úchylit opět k podvodu. Diana s Jonesem se totiž u něj předtím objevili a hráli si na manžele, kteří chtějí adoptovat dítě. Donovan se jim ozve, že se prý ozvala matka a chce peníze. Diana mu nese peníze, ale na ulici ji zastaví mafiáni, kterým Donovan dluží peníze. Těm bylo jasné, že se třeba Donovan pokusí odletět ze země. Peter se s mafiány dohodne na spolupráci. Přehlídne jejich činnost a oni mu pomohou usvědčit Donovana. Boss souhlasí, protože se mu příčí využívání čečenských dětí. Mafiáni přivedou Donovana a Neala alias Nicka Haldena na jednou místo a oběma vyhrožují. Neal je odveden stranou a Donovan jen slyší jeho prosby, aby ho nemlátili. Pak celý vyděšený přizná bossovi, že vyhrožuje adoptivním rodičům, že přijdou o děti. Vše je nahráno a FBI si Donovana odvede.
Matka obviněná z loupeže dostává pouze veřejně prospěšné práce, ale hlavně jí nechají syna.

Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Sara Ellis
Vedlejší postavy
Clark the Shark
návštěvnice turnaje
ruský mafián
Catherine Mcmillan
Bernie Buryatskiy
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNebezpečný dluh
Původní názevIn the Red
Rok natočení2010
Premiéra17. srpna 2010
Česká premiéra19. května 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry4 481 000 diváků
Autoři profilu epizody