plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 4×04 – Na rozloučenou (Parting Shots)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nový případ k vyšetření přinese Sara, jde o 50 milionovou pozůstalost. Má ji obdržet vdova Sophie a Neal má za úkol zjistit, zda ona nenaplánovala vraždu svého muže. Na pohřbu ji Neal zachrání před únosem a pak je poslán, aby s ní flirtoval a snažil se najít důkazy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po návštěvě Sophie ho začne sledovat muž. Peter, který byl pro toto vyšetřování najat jako konzultant, Nealovi zavolá, aby setřásl toho, kdo ho sleduje. Sami pak muže sledují až do jeho bytu. Tam jim přizná, že si ho najala paní Millerová, manželka Wilsona, strážce Sophie. Chce vědět, zda spolu nemají poměr, zatím se mu ale nepodařilo nic dokázat. Všechno, co nashromáždil si Peter s Jonesem odnesou. Zjistí tak, že Mailer je onen únosce, nejspíš se Sophiným mužem spolupracoval na podvodu a nyní chtěl svést Sophie, aby se dostal k penězům a když se mu to nepovedlo, chce ji unést a přimět ji, aby si zaplatila své vlastní výkupné. Neal jde znovu Sophie navštívit a při odchodu ji naschvál políbí. Mozzie si totiž sedl na lavičku k muži najatému paní Mailerovou a nalhal mu, že Neal je podvodník, co uteče hned, jak získá své peníze. Mailer se díky FBI dozví, že jeho žena vybrala peníze z účtu a jde za ní, dozví se tak, že ho nechala sledovat a jeho vyhlídnutá panička má nového muže na obzoru. Neal jede limuzínou se Sophie jako její doprovod na galavečer. V autě si všimne, že řidič má velmi drahé hodinky a dojde mu, že byl Mailerem podplacen. Řekne Sophie, že našel její informace k účtu a převedl peníze na ten svůj, stejně je chtěla darovat charitě. Šokovanou Sophie vyhodí řidič z auta a ta hned zavolá Peterovi. Ten si z toho, co mu poví, dá všechno dohromady. Přesvědčí Sophie a Saru, aby převedly peníze z pojistky na Nealův účet. Neal ukáže Mailerovi, že je hledaný FBI a že by ho určitě nepráskl, takže když dostane svůj podíl, zmizí z povrchu zemského. Učiní dohodu a Neal si mu povzdechne, že kvůli čmuchalovi musí utíkat, protože má jeho fotky. Mailer sice tvrdí, že o něm důkazy neexistují, ale i tak se vydá do jeho bytu, kde ho zatkne policie. Navíc ho můžou obvinit i z vraždy manžela Sophie, prozradil Nealovi, jak se mu ho podařilo odklidit beze stopy z cesty. Hughes sdělí Peterovi, že jak on, tak Neal z mála vytřískali hodně, ale ať je opatrný, aby se jednou neprobudil a nepoznával sám sebe. Na oslavě Peterova navrácení do funkce se Neal zeptá Sary, zda je na něho pořád naštvaná. Ta mu přizná, že byla, protože jeho náhlý útěk jí připomněl náhlé zmizení její sestry. Neal jde za Ellen, ale ta je právě postřelená odnášena do sanitky, ještě stačí Nealovi sdělit, že ji našli a že má věřit Samovi.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Peter ve skladu důkazních materiálů pracoval s protézami - i očními. Kvůli podezřelé pak musel narychlo vymyslet Nealovi jméno.)
Neal: Neal Armstrong?
Peter: Ruce, ruce... všechny ty protézy ve skladu důkazních materiálů. Je to alespoň lepší než Neal Handleman.
Neal: Ne, není. Líbí se mi Neal Handleman.
Peter: Měl jsem říct Eyes-enhower. (Neal odchází.) To by bylo skvělé.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Sara Ellis
Vedlejší postavy
Poppy Mailer
Tony, řidič limuzíny
Bertie Slavkin
Wilson Mailer
Sophie Covington
agent Patterson
Reese Hughes
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNa rozloučenou
Původní názevParting Shots
Rok natočení2012
Premiéra31. července 2012
Česká premiéra22. června 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 817 000 diváků
Autoři profilu epizody