plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 2×15 – Hra o energii (Power Play)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

New York zachvátí nevídané horko a neustále vypadává proud. Elizabeth zařizuje večírek pro Andrew Stanzlera, který vlastní energetickou společnost. Jeho zaměstnankyně Brooke Elizabeth prozradí své podezření, že se Andrew spojil s jinou firmou a podílí se na výpadcích proudu, aby na tom vydělali. Peter nestihne přijít na schůzku s Brooke včas, a tak Neal zachrání situaci tím, že se za Petera vydává, aby ji mohl vyslechnout. Peter je pak naopak nucen vydávat se za Neala.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Stanzler si najme Petera alias Neala, aby mu ukradl flešku od Francise Luntze, kde se nachází nahrané jejich setkání. Peter ho totiž oslní tím, když mu sdělí, jak je muzeum z hlediska bezpečnosti, kde bude pořádat večírek, zranitelné. Mozzie začne trénovat Petera, aby dokázal někomu podstrčit něco do kapsy, aniž by to dotyčný tušil. Peter flešku ukradne a díky tomu, že podstrčí Stanzlerovi odposlech, tak během jeho rozhovoru s Luntzem slyší, že mají dalšího komplice, s kterým se sejdou v sobotu na večírku. Stanzler si Petera najme na další práci a to na večírku. FBI se podaří získat oblek Stanzlera, který si dal nechat vyčistit, nainstalují na něj kameru a jeho asistentka Brooke zajistí, aby si ho na párty vzal. Stanzler dovede Petera do místnosti, kde má svoji sbírku umění a kde je i Luntz a chce, aby tu s ním chvíli počkal a sám odejde. Peter jde za Luntzem a ten si myslí, že to je jejich nový komplic, protože mu to bylo řečeno Stanzlerem a poví mu, že už v tom dál nechce jet. Peterovi dojde, že je to past. Luntz mu poví, že ho Stanzler nemůže zradit, protože má proti němu důkaz, onu flešku. Pak vypadne proud a Stanzler se je chystá oba zabít. Naštěstí tam včas dorazí policie v čele s Nealem.
Sara přiletí zpět do USA a poví Nealovi, že Vincent byl posedlý nalezením německého vojáka Gerharda Wagnera, který byl za války rádiový operátor. Zůstal pak v USA a po útěku z nápravného centra se o něm už neslyšelo. Sara a Neal začnou pátrat v archivu po někom, kdo by odpovídal jeho popisu. Je totiž možné, že se rozhodl změnit svůj život a stát se příkladným občanem. Při hledání informací se Sara svěří Nealovi, že mu pomáhá, protože chce, aby on narozdíl od ní dostal možnost uzavření celé věci s Kate. Její sestra kdysi utekla z domu a už o ní nikdy neslyšela. Na konci epizody po sobě v archivu vyjedou, ale vyruší je Mozzie se šokující informací. Alex je dcerou onoho Gerharda. Pak vidíme, jak muž, co sledoval Saru s Nealem, sleduje i Alex.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V epizodě 205 Sara Nealovi pověděla, že je jedináček. Nyní mu řekla, že má starší sestru, která ve 13 letech utekla z domu.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Sara Ellis
Vedlejší postavy
Andrew Stanzler
Brooke
Francis Luntz
Cami Luntz
policejní důstojník
Alexandra Hunter
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevHra o energii
Původní názevPower Play
Rok natočení2011
Premiéra1. března 2011
Česká premiéra21. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 301 000 diváků
Autoři profilu epizody