plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 3×08 – Jako ty (As You Were)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sara se rozejde s Nealem poté, co viděla poklad na videu. Jonese u něho v bytě napadne maskovaný muž, kterého stačí při útěku postřelit. Profesionálně trénovaný zloděj chtěl získat pohledy od Jonesova kamaráda Jimmyho. Pod známkou se v miniaturním zařízení nacházejí citlivé informace o dolu s palladiem, kde je obrázek, že se těží na větší části, než je oficiálně uvedeno. Tým se snaží najít Jimmyho a Strikera, který v podvodu jede.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zjistí se, že byla zavražděna manažerka dolu dřív, než si stačila promluvit s reportérem. Jones jde s manželkou Jimmyho, Isabelle, na večírek, aby identifikovali onoho Strikera. Jones si potřese rukou s velitelem Henrym a díky zraněné ruce se ujistí, že se jedná o Strikera, kterého předtím identifikovala Isabelle. Peter z povzdálí sleduje večírek a všimne si Jimmyho. Ten sice před ním uteče, ale upustí na zem kulku. Isabelle přizná Jonesovi, že Jimmy byl do podvodu namočen, protože posílal domů velké obnosy peněz. V kulce je nalezeno palladium a Neal společně s Peterem vymyslí teorii, že takhle se nelegálně pašuje kov do Indie a Číny, kde je velká poptávka. Neal navštíví Jonese a povídají si. Jones mu řekne, že si Isabelle nevzal, protože se rozhodl pro práci u FBI. Kdyby šla s ním, musela by změnit práci a stejně by se kvůli nekončícím hodinám v kanceláři skoro neviděli. Člověk se nakonec musí rozhodnout pro něco, co chce víc a to druhé tomu obětovat. Shodnou se ale, že si oba nevedou teď tak špatně. Jejich rozjímání přeruší Isabelle svojí návštěvou. Peter zavolá Jonesovi zrovna, když se líbá s Isabelle, aby mu oznámil, že Henry drží v zajetí Jimmyho. Dianna zatahá za nitky u vlivných přátel, kteří přimějí Henryho, aby se druhý den ráno sešel s námořním velitelem, který má zájem učinit obchod s jeho bezpečnostní firmou. Neal si na tohoto velitele hraje a má za úkol zjistit, kde je držen Jimmy dřív, než ho zabijí. Udělá to pomocí zařízení na ruce, které z Henryho karty načte všechny přístupové kódy. Jones požádá Petera, aby vedl tým do budovy a slíbí, že už se nenechá vyprovokovat Henrym. Neal uspěje v lokalizaci Jimmyho a FBI vpadne do budovy. Henry nechá vypojit komunikaci a výtahy. Na kameře si všimne Neala a vezme si na něj místo pistole kuši, aby FBI neslyšela výstřel. Před zásahem z krátké vzdálenosti zachrání Neala Jones s týmem. Isabelle poví Jonesovi, že na Jimmyho počká, než si odsedí zkrácený trest.
Peter poví Dianě, že se objevil obraz Cézanna a třeba to bude ten ze seznamu. Neal stojí před kanceláří a mobilem nahrává jejich konverzaci. Mozzie Peterovi odečte ze rtů, že říká, že když člověk čeká dostatečně dlouho, zloděj chybu udělá a také zmínku o obrazu. Neal si všimne složky, kterou poslalo oddělení FBI zabývající se zločiny týkající se uměním. Svěří Mozziemu svou obavu, že Peter má stále onen seznam. Neal si udělá otisk klíče od Peterova trezoru a v noci se tam vloupe. Peter je na sledovačce a Mozzie vzal Elizabeth ven. Náramek na noze alarm nespustí a Peter nic nezjistí, když Neal neudělá něco, co by Petera donutilo se podívat na záznamy o jeho pohybu. Neal si ofotí seznam a v tom mu volá Peter. Nabídne mu, aby se mu svěřil, jestli se potřebuje vypovídat ohledně rozchodu se Sarou. Zaslouží si prý alespoň nějaké štěstí a jestli mu může nějak pomoct, ať dá vědět. Neal si uvědomí, co tady v New Yorku má a převáží u něj myšlenka, že by od toho nerad utíkal. Mozziemu proto zalže, že seznam u Petera nenašel.

Promo k epizodě
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Manžel Tiffani Thiessen (Elizabeth), Brady Smith, si v této epizodě zahrál Henryho Van Horna.
Sara zhlídne na notebooku video, zavře ho a položí na počítač knihy a ta červená je navrchu. Když se Neal při odchodu Sary na notebook podívá, jsou knihy v jiném pořadí.
V bezpečnostní firmě byly zastaveny výtahy, FBI Neala zachrání před smrtí a přichází jak zespodu, tak z horních pater. Přitom museli vystoupat po schodech z přízemí, aby se k němu dostali.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jones: Zvoral jsem to.
Neal: Né, jen trochu. Ale jsi dobrej chlap.
Jones: Jo? Tak proč mě Van Horn vyvedl z míry?
Neal: Z důvodu, ze kterýho jsem se já dostal do vězení.
Jones: (nechápavě) Cože? Ze sociopatické potřeby lhát a těžit něco z ničeho?
Neal: Myslel jsem vášeň.
Neal: (Vloupává se do Peterova sejfu, u toho ho pozoruje Satchmo.) Takhle se na mě nedívej.
Van Horn: Připrav Jimmyho pro převoz. Pak zavolej do Teterbora a řekni jim, že máme jednoho cestujícího do Johannesburg.
asistenka: Jenom jednoho, pane?
Van Horn: Pan Wilson si vystoupí někde nad Hudsonem.
Diana: Před dvěma měsíci v Barrett-Dunne poslali Jimmyho, aby zajistil bezpečnost v dole na palladium, který vlastní a který řídí v Pretorii v Jižní Africe.
Peter: Neale?
Neal: (překvapeně) Nikdy jsem u takového dolu nebyl.
Peter: Samozřejmě, ale mohl bys nám prosím říct důležité informace o palladiu?
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Sara Ellis
Vedlejší postavy
Event Attendant
Jimmy Wilson
Henry Van Horn
Isabelle Wilson
sběratel důkazů pro FBI
účastník večírku
agent FBI
Isabel Wilson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJako ty
Původní názevAs You Were
Rok natočení2011
Premiéra26. července 2011
Česká premiéra22. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry3 889 000 diváků
Autoři profilu epizody