plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 1×05 – Ukradený portrét (Portrait, The)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent FBI Peter Burke řeší případ ukradeného obrazu slavného německého předválečného malíře. Několik exemplářů se po válce dostalo do USA. Obraz Dívka s madailonkem, který má hodnotu dvou milionů dolarů, byl ukraden ze soukromé vily. Po smrti rodičů v ní žije Julianna se svým strýcem Garym. Julianna potvrdí Burkemu, že obraz měla po babičce a že nebyl pojištěn. Zloděj, kterého zastihla při krádeži, jí vyhrožoval.

Burke s Nealem Caffreyem zjistí, že strýc Gary dal tip na obraz Francouzovi Gerardu Dorsettovi, který poskytuje pochybné půjčky velkým společnostem. FBI ho sleduje. Dorsett se svým bodyguardem Joshuou se snaží obraz udat v newyorských galeriích. Nákupčí jedné z galerií, Taryn Vandersantová, FBI pomůže. Oznámí Dorsettovi, že má na obraz kupce. Neal, který předstírá, že je oním kupcem, se od Dorsetta dozví, že do USA přiletěla jeho přítelkyně Brigette. Dorsett si ale povšimne agentů FBI v okolí galerie a uteče s obrazem i s penězi.

Mezitím se na FBI obrátí kurátor Walter z jednoho newyorského muzea s tím, že obraz patří muzeu. Byl prý ukraden v roce 1967. Julianna vysvětlí Nealovi, že obraz ukradla její babička. Byl to totiž její portrét – babička byla malířovou nevlastní dcerou. Malíř jí obraz odkázal, ale muzeum jeho přání ignorovalo.
Agenti FBI sledují Dorsettovu přítelkyni Brigette v hotelu, kde se ubytovala. Neal se dostane až do její ložnice, kde pod zrcadlem najde obraz. Odnese ho a Dorsett najde jen prázdný rám a Nealův vzkaz. Rozzuřený Dorsett zavolá Nealovi a dá mu dva dny na vrácení obrazu.

Neal získá další vzkaz od Kate Moreauové, v němž si s ním dává sraz. Když Neal přijde na místo, spatří Kate daleko na ochozu. Kate mu telefonuje a žádá ho, aby jí prozradil, kam schoval dluhopisy a umělecká díla. Jinak ji prý muž s prstenem nepustí...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Open Your Eyes (Jesse Glick)

Neal a Mozzie hledají na vodítko na stanici Grand Central.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Neal: Miluju Haustenberga. Který z jeho obrazů ukradli?
Peter: Jmenuje se to Dívka s medailónkem.
Neal: Žádná fotka?
Peter: Ne, ale vsadil bych se, že je to obraz dívky s medailónkem.
Neal: Ty tvý deduktivní schopnosti jsou obdivuhodný.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Vedlejší postavy
Taryn Vandersant
Uncle Gary
kurátor muzea / Walter
Gerard Dorsett
Julianna
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevUkradený portrét
Původní názevPortrait, The
Rok natočení2009
Premiéra20. listopadu 2009
Česká premiéra21. října 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody