plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 4×05 – Zlodějská čest (Honor Among Thieves)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Prvním společným případem Petera a Neala je vypátrat osobu, která plánuje něco ukrást z muzea. Onou zlodějkou je Abigail, která se spojí s Nealem, protože si ho v muzeu všimla. Najde ho před budovou maršálů a je jí jasné, že odtamtud něco potřebuje a udělá mu nabídku. Ona to pro něj ukradne, protože se tam díky náramku nedostane a on jí pomůže s krádeží.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Neal od toho chce raději ustoupit, ale Abigail mu ukáže, že už se tam vloupala a zanechala na místě činu jeho vlas, který mu nepozorovaně vzala při jejich poslední schůzce. Nealovi nezbývá nic jiného, než jí s krádeží pomoci. Naštěstí je tu Mozzie s novými vymoženostmi v podobě "bezhlavého" zloděje. Jeho nové zařízení na kamerách způsobí, že hlava není vidět, pouze bílé světlo. V muzeu vypne Mozzie kameru a nechá FBI, aby ho honili, Neal se mezitím vkrade do místnosti s oním dílem a složí ho do odpadního koše, který vynese zaměstnanec ven a tam si ho převezme Mozzie. Peterovi nejde do hlavy, jak se to mohlo stát, Abigail musela mít komplice, protože ona sama byla s Dianou v zadní místnosti na rande. Tam ji pozvala Diana po minulé večeři, aby ji tak dala prostor ke krádeži, ale ona ji místo toho začala líbat. Peter prohlíží video z místa činu a když Neal odejde z kanceláře, začne mu to být podezřelé a netrvá dlouho a zjistí, kde je pravda. Diana přijde navštívit Neala, který měl předtím podezření, že jí to se snoubenkou neklape. Díky předstírání, že je single si vše uvědomila a teď má pocit, že má před sebou dva směry a když přestane utíkat, bude muset čelit realitě. Neal jí poví, že jakmile tak udělá a bude se chtít ubrat jedním směrem, bude se muset něčeho vzdát. Peter je naštvaný, protože kvůli Nealovi udělal už hodně a má v plánu ho zatknout hned, jak předá Abigail dílo. Neal tak učiní, odmítne ale výměnou složku o Ellen ukradenou z budovy maršálů. Pak zavolá Peterovi, kde je Abigail. Přizná Peterovi, že ho Abigail držela v šachu. Peter mu pak v kanceláři oznámí, že maršálové hodlají celou věc ututlat, aby na ně vloupání neuvrhlo špatné světlo. Neal dostane kopii informací o Ellen, Peter si je nechal kvůli vyšetřování. Peter se svěří Elizabeth, že by se nedivil, kdyby to celé byl Nealův plán, že dopředu věděl, že si kopii nechá, protože jestli na světě existuje někdo, kdo dokáže najít způsob, jak dostat vše, co chce, je to on.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Diana se vydává za průvodkyni v muzeu umění. S Nealem se zastaví před aktem.)
Neal: Páni, to je nádhera. Můžete mi říct podrobnou historii tohoto díla?
Diana: Tento mimořádný umělec potřeboval záminku, aby mohl celý den zírat na nahé ženy.
Abigail: Raději bych mluvila o samotě. (Neal se podívá na Mozzieho.)
Mozzie: Měl bych ji prohledat kvůli zbraním, než půjdu.
Abigail: Zkuste to a přelámu vám vaše prstíčky.
Mozzie: (Okamžitě odchází.) Je čistá.
Neal: (Peter mu předá zařízení.) AX-5000? To je špičkový vynález, navržený, aby obešel ty nejlepší bezpečnostní systémy. (Přiloží si zařízení k hrudi.) To jsi neměl, Petere.
Peter: Taky, že ne. To není dárek. Vrať mi to.
Jones: První případ po návratu. Jak se cítíš?
Peter: Jako by mě ti nahoře sledovali a čekali, až něco zpackám.
Jones: To zní jako zábava.
Peter: Taky je.
Neal: (o Dianě) Je nervózní. Hraje si s vlasy, když je nervózní.
Jones: Toho jsem si nevšiml.
Neal: Protože nebývá nervózní často.
Peter: Měl sis vzít na chvíli volno.
Neal: Ale no tak, Petere. Potřebuju pracovat. Kromě toho bych si nikdy nenechal ujít možnost navštívit Kessmanovo muzeum.
Peter: Protože nemáš povolení ke vstupu bez doprovodu FBI.
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Diana Barrigan
Vedlejší postavy
Abigail Kincaid
Sky Wang
majitelka obchodu s květinami
postarší muž
chlapec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZlodějská čest
Původní názevHonor Among Thieves
Rok natočení2012
Premiéra14. srpna 2012
Česká premiéra29. června 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry2 929 000 diváků
Autoři profilu epizody