plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Epizoda 5×09 – Žádný dobrý skutek (No Good Deed)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na světlo vyplují mince, které Neal ukradl a dal je Hagenovi na podplacení právníka. Hagen ho navíc při této krádeži natočil na kameru a má ho tak v hrsti. Peter případ vyšetřuje a Neal se tak nemůže plně soustředit na plán, jak získat okenní sklo z katedrály.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Okno poruší a pak se s Mozziem vydávájí za opraváře, zatímco Rebecca ty skutečné zdržuje, a pak se sklem zmizí. Společně zjistí, že skrz sklo se dá na skutečném papíře, ne jejich kopii, přečíst Mosconniho ukrytý vzkaz. Budou za sklo požadovat pásku s Nealem.
Peter se dostane k výkupci mincí, ale má pocit, že jeho chycení zmařil Mozzie. Nedá mu to a uhodí na Neala, že překupníka zajali a jde ho vyslýchat. Neal podlehne nátlaku a přizná mu, že mincemi podplatil žalobce v jeho případu. Zdrcený Peter přizná Elizabeth, že nemůže dále vykonávat své povolání, on nemůže ohýbat zákon, tomu nevěří. Promluví si s oním žalobcem a dá mu na vybranou, buď odstoupí sám, nebo ho zatkne, což ale znamená, že vyjde najevo jeho spojistost s ním. Zkorumpovaný právník raději mince anonymně odevzdá a vzdá se své práce.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Neal Caffrey
Peter Burke
Elizabeth Burke
Clinton Jones
Vedlejší postavy
překupník
opravář skla 2
opravář skla 1
opravář
Karl Dekker
Andrew Dawson
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽádný dobrý skutek (neoficiální název)
Původní názevNo Good Deed
Rok natočení2013
Premiéra19. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 520 000 diváků
Autoři profilu epizody