plakát seriálu

Ve službách FBI

(White Collar)

Názory uživatelů

Neal Caffrey's greatest con

K White Collar jsem se dostala jenom díky tomu, že se v seriálu objevovala Hilarie Burton v roly Sary. Jinak by mě tento seriál asi minul a to by byla opravdu škoda.

Tvůrci seriálu ukázali, že jde i krimi seriál natočit bez nutného násilí v každém díle. Že jde natočit takový seriál i se špetkou humoru. Velmi jsem si oblíbila hlavní šestici postav i prostředí, ve kterém se děj seriálu odehrává. Nevybavím si epizodu, u které bych se vyloženě nudila.

A protože jsem žena, která má slabost pro muže ve skvěle padnoucích oblecích, tak seriál je pastvou pro mé oči :) Připočteme-li k tomu fakt, že jak Neal, tak Peter (a ve finále i Jones) jsou fešáci... :)

Myslím si, že seriál si mých 100% rozhodně zaslouží a určitě se nebudu bránit, když ho někdy v budoucnu uvidím znova.

P. S. Pokud mi to neuniklo, tak Jones dluží Mozziemu odpověď, že? :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pan Kravaťák

Po dlouhé době opět jedna kriminálka, která je odlišná od ostatních. Ani nevím, zda-li název kriminálka odpovídá profilu, přece jen tam není moc vražd. A právě to je na tom unikátní a to se mi na tom líbí.
Jde spíše o geniální podvody, které provádí pan Neal Caffrey - geniální podvodníček, který dokáže přelstít kdekoho, když nasadí svůj šarm(antní úsměv). Jeho partner, ač by toto označení nerad slyšel, agent FBI Peter Burke, byl dlouho jeho pronásledovatelem, dokud nespojili své síly proti daleko nebezpečnějším osobám. Také se mi líbí, že tito vyšetřovací partneři nejsou romanticky spojení, díkybohu. Peter má svou krásnou manželku Elizabeth. No a Neal... Kate, Alex, Sara, jen si vybrat.
Už se těším na další geniální podvody :)

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Podvodníček

Jak se lehce dostat z vězení? No přece se nechat propustit do péče agenta FBI a pomáhat mu řešit zločiny. =) Jak prosté.

Na seriál jsem narazila čistou náhodou. Klik sem a klik tam a najednou se dívám, že čtu profil White Collar. Musím říct, že mě popis zaujal a hned jsem si stáhla první díl. A stačil mi. Konečně nějaká kriminálka, kde se všichni hned neohánějí zbraněmi a používají i mozek a žádné potoky krve zde taky nenajdete.

Seriál si mě jako poctivého diváka získal. Je to něco jiného. A co si budeme nalhávat, největší zásluhu na tom má Neal (Matthew Bomer) a Peter (Tim DeKay) mu zdárně sekunduje. Humorné dialogy, zajímavé případy, poměrně kvalitní hlavní dějová linka. To vše seriál má. Takže ortel:

Pokud hledáte seriál - kriminálku - kde se pořád jenom nestřílí, nehledáte auta na fašírku nebo se nechcete dívat na litry "kečupu", je pro Vás White Collar to pravé.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Letní pokušení

Sympaťáci ze seriálu White Collar mi dělali společnost celé letošní léto a byla to tedy vskutku moc příjemná společnost. Pro změnu tady nejde o co nejzvrácenější případy vražd, ale o nejmazanější podvody a loupeže. Což je je první, velmi osvěžující plus. Další kladné body má seriál za skvělou hlavní dvojici: Neal a Peter mají mezi sebou jedinečný vztah, vzájemně si nevěří, ale vlastně by asi chtěli. Jeden pro druhého se vždycky snaží udělat jen to nejlepší. Do samotného Neala je pak samozřejmě velmi těžké nezamilovat se (doteď nechápu, jak mohla Sara odejít do Londýna :-).

Sice se mi zdálo, že scénáristi v Nealově minulosti postupně udělali maličko zmatek a při důkladnějším prozkoumání by se určitě našlo pár nesrovnalostí... ale to v tomto případě zas tak nevadí. Protože sice je to chvílemi jako z pohádky (třeba Nealova "paní domácí" June, zrovna tak Peterova dokonalá žena Elizabeth), ale budete se u toho bavit. Vždycky, když Neal vymyslí nějaký geniální způsob, jak se dostat ze zdánlivě neřešitelné situace. Vždycky, když všechno dobře dopadne. A tady máte jistotu, že to rozhodně nedopadne jinak než dobře :-)

Kdo sháníte pohodový, zábavný seriál s velmi sympatickým obsazením, nebojte se sáhnout po White Collar.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zlodějíček do kterého jsem se zamilovala...

Ok, takže nevím jak moc se rozepíšu, každopádně budu ráda když se pohodlně posadíte, přečtete si názor a hned si půjdete nějakej díl tohoto seroše pustit :D.

Na úvod něco o seroši. Celej koncept je založenej na tom že Neal Caffrey (mistrný padělatel, zloděj, podvodník, lhář)uzavře dohodu s Peterem Burkem (agent FBI který ho jako jediný chytil). Neal nebude muset trávit čas ve vězení a místo toho bude pomáhat FBI chytat jiné zloděje a padělatele. Řeší zajímavé případy i osobní neschody. No prostě paráda.

Konkrétní hodnocení sérií:(Může obsahovat spoilery)

1)První série byla super. Seznámení a tak, vždyť to známe. Nechyběl vtip ani zajímavé případy a sem tam se vmísilo něco z osobního života. Celou sérii Neal hledal Kate... Konec mě překvapil, ale to neubírá na mém hodnocení 100%

2)Všechno se to komplikuje. Což není na škodu :D.Kate a letadlo, kdo viděl ví o čem mluvím. Objevuje se starý nepřítel což bývá vždy průser... Navíc Neal hledá vraha Kate.. Byl to nervák ale stále 100%

3)Tak a teď to Neal posral nehorázně, ale obdivuju jak se ze všeho dokáže dostat. Celá série se točila kolem toho samého. Trošičku to kleslo takže bych dala 95%

4) Tady mě asi přešla chuť... Série se strašně táhla a byla pomalá... V polovině série jsem si dala asi měsíční pauzu a pak jsem jí v klidu dokoukala. Na konci série jsem měla v očích slzičky což se mi stává jen u mála seriálů. Konec mě navnadil do dalšího sledování ale jinak nic moc... Za tuhle sérii slabých 70%

5) Pátá série mě zase vtáhla do děje a hltala jsem každý díl. Uplně si nevybavuju o co tady přesně šlo... Ale vím že to bylo dobrý no :) Konec mě vyděsil a ještě víc mě vyděsilo, že se tenkrát nevědělo jestli seroš bude pokračovat :O Po sléze jsem se dozvěděla že bude... Uff. Za mě 100%

Tím se dostáváme k tomu proč jsem tak nesvá... Seriál bude mít už jen jednu sérii a to ještě zkrácenou :(

Neal je bezva týpek a na tenhle seriál se prostě nedá nedívat. Mozzie byl nejlepší postava v seriálu :3 On je prostě super :D

I přez slabší čtvrtou sérii dávám 100% Zaslouží si to.

Možná jsem se nerozepsala tak jak jsem si představovala ale stačit to bude :D

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdcovka

Spolu s Fringe pravděpodobně jediné 'policejní' seriály, které mohu říct že jsou originální, nečekané a jejich postavy jsou skvělé.

Seriál zasazen do policejního prostředí, originálně se pro změnu většinou nezaměřují na vraždy, ale na padělání umění a krádeže cenných objektů. Peter vyhledá pomoc prohnaného a drzého Neala, který sedí ve vězení za padělání umění a obecně - podfuky. Stane se jeho konzultantem za výměnu domácího vězení - monitorování jeho pobytu na svobodě pomocí kotníkového náramku. Malé případy navazují na velké dějové linie a kousek po kousku vidíme střípky osobních životů i minulosti.

White Collar mě ani jednu sérii nezklamal, skvělé herecké výkony, stejně jako příběhy a čeho si cením snad nejvíce - pouto, které se buduje a lámá v průběhu sérií mezi Nealem a Peterem je dokonalé. Postavy napsané velice lidsky, s chybami i zlatým srdcem. Nemohu popřít, že se na Matta (Neala) taky dobře dívá :). Nenapadá mě nic co bych mohla vytknout - ukončili seriál s grácií, který si zasloužil.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Au Revoir

Seriál, na který jen tak nezapomenu :) Nebude to jen díky sexy podvodníčkovi Nealovi, který mě ve mě vzbuzuje každým převlekem, oblekem či úsměvem něco co raději popisovat nebudu :D Ale i Peter má velké kouzlo jako FBI agent, který Neala pokaždé nejen chytí, ale má v něm i přítele a oporu a to se mi na seriálu moc líbilo :) Mozzie a jeho popíjení vína, bez kterého by seriál ani nebyl tak úžasný jaký byl.. Podle mě tam byli dobře vymyšlené dialogy, scény, vztahy jak pracovní (Jones, Diana) tak osobní Suit a El (ti překonali vše a tak to má být přece.. v dobrém i ve zlém a to jen tak v každém seriálu nenajdete).

Konec seriálu alias Nealův last con byla výborná tečka seriálu :) Ano, pobrečela jsem si, ale věděla jsem, že to tak nemohlo skončit a neskončilo :) Akorát, mě mrzí, že nejel do Londýna za Sárou, protože ti dva prostě měli být spolu...ale kdo ví :p

White Collar všem vřele doporučuji, jak už bylo tady hodně řečeno, není to obyčejná kriminálka, kde se jen střílí a těla a vraždy jsou v každém díle, ba naopak :) Však si to pusťte sami a uvidíte, že to budete hltat od začátku až do Au Revoir :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sometimes it's good to be a little bad.

Jeden ze seriálů, které jsem si na první pohled zamilovala. Hned od pilotního dílu mu nechybí akce, vynalézavost, špetka humoru i ironie a především skvělé postavy s perfektními dialogy.

White Collar rozhodně není obyčejná kriminálka, kterou vídáte na každém rohu. Vyjmenovávat zde vše netypické by zabralo zbytečně moc času a prostoru, ale argument se dá podpořit samotným základem – příběhem. Vraždy jsou tu na vedlejší koleji. Naopak seriál se zabývá tématy, které nejsou v krimi vodách úplně vyždímané, a to padělky, finančními podvody a vymyšlenými identitami. Hlavním hrdinou je navíc typický bad boy. Inteligentní chlapík, který je ochoten vše obětovat pro pravou lásku a své principy. Je neskutečně sexy, zvlášť v na míru padnoucím obleku, bezchybně oholený, s lišáckým úsměvem a jiskrou v oku. My víme, že ani zdaleka není napravený, přesto mu fandíme a tleskáme mu, když se mu povede ošálit nepřítele, ale i Petera.

Sympatických hrdinů je v seriálovém světě celá řada. Tím Neala rozhodně nesnižuju, naopak, patří mezi jejich špičku. Čím se ale White Collar může pyšnit jako jeden z mála seriálů, je vztah Elizabeth a Petera. Toto duo se nedá nazvat jinak než dokonalý pár. Fanoušci už skoro očekávají všemožné krize a tragédie, je až zarážející, že nikdy žádná nepřijde a jejich láska překoná vše. Musím říct, že je osvěžující vidět, že i v seriálech může existovat něco jako absolutní štěstí a bezkonfliktní vztah. Za to od nás seriál dostává jedno velké významné plus!

Od čtvrté série atmosféra mírně zvážněla, seriál se stal temnějším a mnoho lidí na tuto změnu nereagovalo kladně. Mně osobně to ale zas tak výrazné nepřišlo. Za ty tři roky jsme se mohli s postavami podrobně seznámit a přijde mi přirozené, že i ony procházely vývojem a že každý den se nemůže prožívat s vtipem na jazyku a dobrou náladou.

Nejsem si úplně jistá, jak se stavět k poslední epizodě. Prvních 30 minut je klasický White Collar, akcí nabitá epizoda, ale nevypadá to, že bychom se blížili k nějakému závěru. Pak ale začnou padat "wow" momenty jeden za druhým. Nealův dokonalý podfuk na chvíli ošálil i mě, hlavně tím skokem v čase, opravdu už jsem si myslela, že ho odstavili úplně. Samotný závěr nechal pootevřená dvířka pokračování, třeba ve formě filmu, které, pokud někdy vznikne, si rozhodně ujít nenechám.

White Collar je originální seriálový počin, ve kterém si každý televizní fanoušek najde něco svého, díky čemu si tento seriál zamiluje. Určitě ho všem doporučuju všemi deseti a sama se k němu někdy ráda vrátím.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Thief

Kriminálka trochu jinak,jde o to,že vražd a krve bylo pro mě asi už moc a tak jsem tento seriál přivítala s otevřenou náručí.
Jsem tedy teprve u konce první série,ale baví mě to.
Neal je velký sympaták,ale to i agent FBI Peter,možná u mě má plus za skvělou manželku,dokonale se k němu hodí a on není studený psí čumák,jak to bývá v podobných situacích.
Těším se na další sérii a doufám,že konec nebude mít hořký nádech nebo tak něco.Snad vymyslí něco přijatelného...nechám se překvapit :)

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

White Collar

Nemôžem povedať, že by to bol priamo hit tejto televíznej sezóny a určite nemôžem povedať, že by to bol superkvalitný seriál, ale môžem povedať že mne sa páčil. Po prvých dvoch dieloch som to skoro vzdala ale vrátila som sa a nesklamal ma. Začína sa trošku spomala, ale v polovici sa z neho stane niečo zaujímavé a trošku originálnejšie.

Medzi hlavnými postavami je konečne aspoň trochu uveriteľný vzťah, neveria si v každej maličkosti no v rámci možností a situácie (jeden chytil toho druhého, takmer nepolapiteľného - to nie je spoiler, to sa stalo hneď na začiatku) si sú dosť blízki. Okrem toho ich hrajú neuveriteľne sympatickí herci. Inak povedané zamilovala som sa prakticky do celého obsadenia, proti tomu nemám ani najmenšie výhrady.

Ako som už povedala, začali pomaly no prípady, ktoré vyšetrovali, mali stále niečo do seba, a potom, keď akoby "náhodou" prešiel príbeh celej série do popredia, ma to naozaj začalo baviť. Trošku intríg, trošku šokovania divákov (po konci jednej z epizód som stratila reč na pár minút) a potom koniec, ktorý ma nažhavil na ďalšiu sériu. Nemalo to však také určité je ne sais quoi ktoré by z White Collar urobil perfektný seriál ale ak hľadáte niečo, čo by vám vyplnilo čas bez toho, aby vás to nudilo, tak si to pozrite.

70 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak trochu jinak...

Ano, tohle je trochu jiný typ seriálu než ne které jsme zviklí. Ihned po prvních dílech jsem si seriál oblíbil jelikož už jsem měl plné zuby kriminálek kde se děj točí pořád dokolečka, v případě White Collara je tomu ovšem jinak. Hrdinové se zabývají jiným tipem vyšetřování a to podvody, pašováním, krádežemi atd.. Málokdy je tu případ opravdového úmrtí - které navíc hrdinové nevyšetřují. Tým hlavních postav je sympatický a seriálu nechybí humor ani akce. Velké plus přidávám taky za "vnitřní" dějovou linii která je velice napínavá. Myslím že seriál na kvalitě s nástupem dalších řad neklesá ba naopak. A z těchto důvodů si zaslouží plné hodnocení a doporučení všem, které "normální" kriminálky už nudí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

White Collar

White Collar je trochu odlišný kriminální seriál, který se místo na vraždy soustředí na padělání, podvody, krádeže umění a jiné "umělečtější" zločiny.

Už od pilotu jsem byla ze seriálu nadšená, a i když moje nadšení postupně opadlo, tak White Collar stále patří mezi moje srdcovky. Už si snad ani nedovedu představit, že bych se nepotkávala s Nealem, Mozziem, Peterem nebo s ostatními. Je vlastně jediným z trojice seriálů White Collar-Castle-The Mentalist, u kterého jsem vydržela, a jsem za to ráda. I když se jedná o kriminálku, tak je pro mě skrz naskrz nabitá pozitivními emocemi. Žádné mrtvoly, žádné zbytečně násilné scény, žádné depresivní řeči. Navíc jako bonus Matt Bomer:-)

Není to vyloženě seriál s případem týdne. Poměr mezi osobními životy hlavních hrdinů a jejich kriminálními případy je tak akorát vyvážený. Postavy tak nejsou zaseklé na jednom místě bez možnosti dalšího vývoje, ale zároveň nejsou opomenuty ani zajímavé kriminální zápletky.

Neal a Peter tvoří výborný tým. Jsem vážně ráda, že White Collar opustil tolik oblíbený model – rozpustilý fešák vs frigidní agentka/policistka. Ta dynamika je pak úplně jiná, pořád se čeká, ne zda, ale kdy se hlavní postavy dají dohromady, což ve White Collar nehrozí. Líbí se mi to, co mezi sebou mají - ten vztah založený na vzájemné důvěře, ale i podezření. A i když nejsou spolu, tak ví, že se jeden na druhého mohou spolehnout. Bohužel zatím poslední 5. série tu dynamiku mezi nimi docela zásadním způsobem mění a podle mě ne zrovna dobrým směrem. Uvidíme, s čím přijde další série.

Neal je okouzlující podvodník, který vedle Petera pomalu dospívá. Peter je zodpovědný agent FBI, který sice není tak okouzlující jako Neal, ale svojí inteligencí mu šlape na paty, a kdyby nebyl tak čestný, tak by z fleku mohl s Nealem pracovat na druhé straně zákona. Zbytečně se tu nepředstírá, že jeden druhého nesnáší a že si teprve časem vypracují vzájemný respekt. Respekt mezi nimi je už od začátku.

Ani ostatní postavy za hlavní dvojicí nezaostávají. Každý z nich má svůj příběh, svoji roli v týmu a ani jeden z nich není nějakým způsobem vnitřně pošramocený. Peter má své zázemí ve své manželce Elizabeth, jejich manželství může chvílemi působit až odporně dokonale:-) No, a Neal má Kate, Alex, Saru, Rebeccu…:-) Ani Diana a Jones v seriálu nejsou jenom na okrasu.

Mojí nejoblíbenější postavou je jednoznačně Mozzie, malý plešatý paranoidní kriminálník. Snad všechno, co tahle postavička vypustí z pusy, je perla. Jeho interakce s ostatními postavami – obzvláště agenty FBI – je k popukání. Mozzie do seriálu přináší takový jemný humor a optimismus.

Pokud tedy máte rádi světlejší kriminálky s vtipem, tak je pro vás White Collar tím pravým.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Neodolatelný rebel

Na seriál jsem se začala dívat nedávno, ale už od začátku jsem věděla, že ho dokoukám. Je sice smutné, že již skončil, ale věřím, že se k tomu byl dobrý důvod.
Hajzlík, který se dostane z vězení do vězení-tj. elektronický náramek na noze, je vážne sympatický a renesanční člověk, který zvládne všechno.
A menší spoiler, který ovšem asi tušíte, že náramek ho rozhodně nezastaví v tom, co chce dělat a kam chce jít!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Suit up!

Mám ráda kriminálky. Vzhledem k tomu, kolik jich na televizních obrazovkách je, tak nejsem zdaleka jediná. Ale White Collar je pro mě něco nového, něco neotřelého, něco, co mě donutí netrpělivě čekat na další díly.
Postava Neila jakožto sexy, vtipného, geniálního podvodníka/konzultanta mě naprost pohltila. Co si budeme povídat? Matt Bomer k tomu svým vzhledem razantně přispěl (proč že je většina mých oblíbených herců homosexuální?). Ale není to jenom on. Charaktery postav jsou perfektní. Mozzie je naprosto dokonalý! Jeho paranoidní chování, které jim často pomůže vyřešit případ. Peter, který Neila za každých okolností chrání. Elizabeth, která má pro Neila pochopení do té doby, dokud to neohrožuje jejího manžela... Herecké obsazení je naprosto parádní. A to i Hilarie Burton, kterou jsem ve One Tree Hill moc ráda neměla.
A ke každému skvělému obsazení patří i skvělý příběh. A tady je. Způsob, jakým řeší některé případy, mě prostě neustále udivuje. Všechny ty nachytávky, všechno to falšování, všechno to nahrání věcí tak, aby správně klaply... Oceňuju fantazii scénaristů!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jen počkej Caffrey !?

Další z mých oblíbených chřipkových seriálů. Ne, vůbec nechci zhazovat jeho kvalitu. To bych si ostatně sama protiřečila, jelikož mám tenhle seriál ráda. Jde jen o to, že narozdíl od jiných supermanských kriminálek je White Collar ve své podstatě oddychový seriál. Žádne náročné celoděnné honění se za po krk ozbrojeným teroristickým komandem. Tady jde vše typickým Caffreyovským stylem, pomalu, vláčně a přímo do cíle. Skoro jako umravněná Vltava uprostřed léta. A možná právě tou dá se říct jednoduchostí si mě tenhle seriál získal. A přidal mi gratis Mozzieho, co víc jsem si mohla přát:-)

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Perfekní soulad

Seriál je přesně o tom co tu neni tohle neni seriálová kriminálka, tohle je o případech \"bílých límečků\", o podvodech a o Nealově minulosti. zbraně tu nemaj co dělat.

Matthew Bomer byl fajn i v Chuckovi

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Neomrzí

Akosi som až doteraz nemala potrebu komentovať WC, i keď už dosť dielov mám jasno, čo si o ňom myslím. Je to jednoduchá pohodovka s prijateľnou líniou v pozadí, no najmä so skvele rozohratou partiou sympatických postáv. Epizódne zápletky sú v priemere dobré, niektoré diely však vedia pobaviť či zaujať natoľko, že aktuálne mám collarovský maratón.

Nemôžem si pomôcť, šarmantný podvodníček a zásadový policajt tvoria dvojku s chémiou, na ktorú sa neomrzí pozerať.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Z mého pohledu ..

Není to jeden z nejlepších seriálů, ale mě se líbí. Už jenom to že hlavní postava je Matthew Bomer je pro seriál velké plus. Možná mi tam chybí trochu víc akce a je velká škoda že je tam tak málo zbraní. Jinak skvělé případy, zápletky i herci. Tento seriál by si zasloužil rozhodně víc pozornosti

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Sympatičtí hrdinové z New Yorku

Inteligentní krimiseriál bez hektolitrů krve, který se navíc odehrává na atraktivních a zajímavých místech N.Y. Klasická dvojice ve stylu Sherlocka Holmese a dr. Watsona, je tu chytře rozšířena na trojici. Hlavní hrdinové jsou barvitě vykreslení a máte pocit, že když jste u nich doma na návštěvě, jsou to skutečné domovy a ne kašírované kulisy. Navíc je ze seriálu poznat, že hlavní představitelé jsou dobrá parta, která má k sobě blízko i v soukromém životě a jsou to dobří přátelé. Škoda, že seriál končí šestou sérii. Po páté sérii mohu říct, že mu rozhodně nedošel dech.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

white collar

Skvelá kriminálka venujúca sa zaujímavej téme falšovateľov. Elegantný zločinec a agent fbi je super kombinácia. Hltám každý diel seriálu.

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vodníci a podvodníci

Tak tohle mě prostě baví. Seriál je originální, inteligentní a zajímavý. Trochu odlišný kriminální seriál, který se soustředí nikoliv především na vraždy, ale podvody, padělky a zpronevěru. Sympatický mi je především hlavní hrdina Matt Bomer, který mě dokáže kolikrát i svými obyčejnými dialogy rozesmát. Spolu s Williem Garsonem tvoří dvojici k popukání.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tohle prostě nemůžete nemilovat!

Nejlepší "kriminálka", a to se ani nezaměřuje na řešení vražd. Všechny postavy si hrozně oblíbíte, zamilujete si ty případy a už jste v tom prostě namočení a jedete. Nejlepší, nejlepší, nejlepší, na to nelze snad nic jiného říct.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Matt

Já se na seriál začal dívat hlavně kvůli Mattovi, který se mi líbil v Chuckovi. Moc jsem od seriálu nečekal a proto jsem byl mile překvapen :) Matt je opravdu charismatický herec a líbí se mi jeho obleky :D seriál je sice občas nuda, ale i tak je opravdu na vysoké úrovni.

70 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Žádná kriminálka

Tohle není krvavá kriminálka z dalšího města na světě. Žádné vraždy, ale chytré lsti s krásným zlodějíčkem a poctivým agentem.

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Originalita-žádná komedie

Nevím jak začít,tak asi nějak takhle:
Chci vidět trestance jak pomáhá FBI,lehký humor-žádná komedie. White Collar dokonale vystihuje tito požadavky. Vůbec by mě nenapadlo,že něco takového může někdo natočit. A ještě tak dokonale a se sexy ex vězněm. Propadnuto jemu tak 1. dílu
Hlavní postavy: Není co dodat.
Nael Caffrey v podání Matta Bomera je ten nejlepší nápad,co se seriálu týče. Neal je chytrý,neúžasnější,nejhezčí,vězeň jakého jsem kdy viděla. A k tomu ve šmrc oblecích. Jsem jak z herce tak z postavy unešena,že to slovy nejde popsat. Taky miluju jeho klobouk nad ním se roztékám.
Mozzie věrný kamarád až za hrob.Pěkný charisma a chytrolín s citátama slavných osob dodávají na originalitě.
Peter Burke-jemu jsem nikdy nevěřila dlouho jestli má Neala opravdu rád,jestli mu vůbec alespoň v něčem věřil i když kolikrát tvrdil,že ano.
Jeho postavu jsem si nikdy neoblíbila na delší dobu,což o ostatních postavách říct nemohu. Kvůli němu jsem ubrala -10%. I když srdíčko kvůli tomu krvácí.
Diana,June nebo Jones s nimi jsem problém neměla a mít snad ani nejde.
Všechny řady měli určité kouzlo. Však 1. a 2.série pro mě byla asi nejvíce fascinující. Tak i 6 byla dokonalá,nehledě,že byla značně zkrácena.
epizoda 6x06:
Že budu na konci brečet a vytvářet nové Niagary jsem nechtěně zjistila už před 3. řadou. Bohužel to byly tvojitý Niagary. Taky jsem čekala jak se bude jmenovat malí Burke. Ale to,jak to doopravdy skončí jsem odhalila pár desítek sekund před úplným koncem.
Nejlepčí citáty jaký jsem našla:
To be an artist,you have to know who you are.
Sometimes it's good to be a little bad.
Dont worry. We specialize in crazy.
If you want a happy ending,that depends,of course,on where you stop your story.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Forty-five years ago an enigma gave a paradox a very special hug.

Originální kriminálka vzhledem k tomu, že se zabývá hlavně případy jako padělání vzácných listin, vzácným uměleckým dílům a finančním podvodům, takže každá epizoda má určitě jiný nádech než ostatní kriminálky.
Vztah Neala a Petera je takový, že celkově se mají rádi a důvěřují si (v 90 %), ale zároveň se neustále podezřívají, že je tu něco, co ten druhý neví. A tahle dynamika prostupuje všemi sériemi a hlavním příběhem. Což občas leze na nervy, ale dodává to dávku reality.
Jako jo občas je to smutné a konec je zajímavý a asi ne takový, jaký jsem si představovala. Ale rozhodně to sedí v rámci vývoje celého příběhu a dává to smysl.
Co musím ocenit je prokreslenost všech postav a jejich genialita. Jedna postava vedle druhé vás zaujme.
Nechybí vtip ani romantika.Třeba vztah Neala a Sarah, to je jeden z mých nejoblíbenějších.
Řekla bych, že tento seriál je šarmantní jak Neal, mazaný jak Mozzie, chytrý jak Peter, sympatický jak Elizabeth, akční jak Diana a nezklame vás nikdy stejně jako Jones.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí