plakát seriálu

Vegas

(Vegas)

Názory uživatelů

Let the sin begin.

Vegas je jeden z nezdařených pokusů stanice CBS o nový retro hit. Kombinace hvězdného hereckého obsazení, neonového pozlátka Las Vegas 60. let, country hudby a hromady mrtvol bohužel u amerických diváků nezafungovala. To ovšem neznamená, že se jedná o nepodařený kousek, ba právě naopak.

Vegas není určen divákům mimo oblíbence cílového žánru. Pokud (podobně jako já) příliš neholdujete gangsterům a mafii, budete se do seriálu zakoukávat o dost déle. Naopak, pokud právě tohle je váš šálek kávy, hned první díl vás chytne a až po zbytek série nepustí.

Vegas je kriminálka, ale zároveň je to i mnohem více. Vztahy mezi účastníky jsou stejně důležité, ne-li důležitější, než vyšetřování zločinů. Šerif Lamb také není typický hrdina. Stojí na pomezí hrdiny a antihrdiny, klaďase a záporáka. Je to drsňák, který má však dobré srdce a neexistuje téměř nic, co by ho dokázalo vyhodit ze sebejistoty. Hlavním záporákem je Vincent Savino v podání Michaela Chiklise, kterého jsem po No Ordinary Family nemohla ani z dálky cítit, ale zde mě opět nahlodal tak, že se na The Shield možná vážně někdy podívám :) Jejich scény fungují, oba jsou jasnými tahouny celého seriálu.

Osobně mi však do oka padly spíše vedlejší postavy, konkrétně Mia a Jack. Hodili se k sobě, ale zároveň bylo zajímavé sledovat, jak jejich rozdíly vytváří mezi nimi překážky a jak se s nimi pár vyrovnává.

Seriál bych určitě nezařadila mezi největší klenoty svého žánru. Ale kladně mu svědčí zasazení do 60. let, barevný svět luxusu v kasínech a nesoustředění se jen a pouze na případy. Bonusovým bodem je pak hudba, která střídá neznámé country interprety i největší dobové hudební klasiky. Mnohdy hudba lépe naplňuje atmosféru než samotný děj.

Pro milovníky žánru je Vegas povinnost, ostatní seriáloví nadšenci si najdou části, které si budou vychutnávat, a celkově budou seriál vnímat jako oddychovku, která ne úplně nadchne, ale rozhodně ani neurazí. Jde o seriál, který si užijete během sledování, po týdnu už ale nebudete vědět ani jméno hlavní postavy.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Viva Las Vegas!

Hodnoceno po pilotu/může obsahovat spoilery.
Celkem dobrý. Škoda, že je to procedurálka, spíš by se mi líbilo, kdyby se zaměřili na postavy a „vedlejší“ dějovou linii (něco jako v Good Wife). Takhle je to prostě další kriminálka… Herci se mi líbili, s kvalitním scénářem byli jedna ruka (Dennis Quaid, Carrie-Anne Moss, Michael Chiklis, Jason O’Mara…).

Negativa: vím, že v nějakém dobovém seriálu na kabelovce (Mad Men?) zaplatili dost peněz, aby tam mohli zpívat dobovou písničku, tady nezazněla ani jedna, která by atmosféru Vegas v ’60 dokreslila. Ale tak tohle se od CBS dalo čekat, já prostě na kriminálky moc nejsem, ale komu se hodně líbí CSI, tak tedy může sledovat jejich 50 let staré předchůdce :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

To se povedlo

Mám rád seriály a filmy z ameriky 60. a 70. let, ať již retro, nebo přímo dobové, a tak jsem doufal, že se Vegas podaří. A po pilotu můžu býti jen spokojen. Ať už dobovou atmosférou, dobrými herci, ale především tou oldschoolovostí, pričemž nejsme otravování dnes všudypřítomným CSI efektem. Pro mě velice solidní rozjezd nového seriálu, za který by se pomalu nemusela stydět ani kabelová televiže.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ach, ta šedesátá...

Nestává se mi často, že by mě seriál vtáhl hned po prvním díle, ale v tomhle případě to bylo umocněno tím, že zde hraje můj oblíbenec Dennis Quaid, který diváky nezklame. Ale seriál netáhne pouze on. Ještě lepší výkon, dle mě, předvádí Michael Chiklis, u kterého od začátku nevíte, jestli je záporák nebo ten hodný. Dobová atmosféra je prostě parádní, stejně tak je to i u příběhu a scénáře. Musím se přiznat, že i když se dá děj sem tam odvodit či uhádnout, některé zvraty mě přece jen překvapily.

Na závěr jen musím říct, seriály ze 60. let jsou moje slabina. Právě proto mě mrzí, že je to další seriál, jež se nevyhnul gilotině... stejně jako Pan Am nebo The Playboy Club.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vegas

Prve dve casti boli skvele,ale chcem sa spytat na titulky 3 az 5 casti ci sa budu prekladat

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

hell yeah

Vegas, baby! Seriál se mi líbil hned od prvního dílu, a to jsem popravdě nečekala. Atmosféra je úžasná, dokáže do děje doslova vtáhnout. Postavy jsou zajímavé a herci odvádějí dobrou práci. Seriál nepostrádá ani dramatickou, ani komediální stránku. Dobové seriály jsou vždycky něčím zajímavé, člověka baví objevovat minulé doby a když se to spojí s dobrým scénářem, dobrými herci a zajímavou scenerií, potom se nemůže nic zkazit. A Dennis Quaid je jenom třešnička na dortu.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk