plakát seriálu

Velká láska

(Big Love)

Názory uživatelů

God only knows what I'd be without you

Big Love by se dalo rozdělit na dvě části. První tři série jsou zaměřené na radosti a strasti všedního polygamního života. Setkáváme se s početnou rodinkou Henricksonových, kteří se oddělili od komunity a žijí 'obyčejný' a nevýrazný život ve městě. Nad chováním postav občas zůstává rozum stát, ale akce v ději není nikdy nedostatek a vše postupně graduje až do season finale.
Čtvrtá a pátá série, kdy se Bill angažuje v politice, už pro mě nebyly zdaleka tak zajímavé. Politická témata mě absolutně neoslovují, takže mi tyto dvě série přišly nemastné neslané. Na druhou stranu byl ale vývoj postav geniální. Myslím si, že Bill byl největší pokrytec, po všech okolo chtěl, aby běhali, jak on píská, ale sám nedokázal uznat žádnou novou myšlenku, se kterou za ním přišli jiní (ať už Don nebo Barb). Nejvíce mě potěšila Nicky. Z chladného fracka, který bezmezně obdivuje svého otce, ač jim neustále způsobuje trable, se vyklubala kočka (konečně, haleluja páté sérii!), která je oddaná své rodině a snaží se napravit hříchy svých předků (trochu nadnesené, ale je to tak).
Series finale bylo tak šokující, jak HBO slíbilo. Ač jsem Big Love nikdy moc neprožívala, poslední scéna mi přece jen vehnala slzu do oka.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk