Vesmírná loď Ascension

Vesmírná loď Ascension (Ascension) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
sandokan555

24. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skrytý potenciál ...

Ascesion ma zaujalo práve tým, že to ma iba 3 časti. V nich rozpráva viacero príbehov naraz. Dej na lodi "akože" plaviacej sa vesmírom, prebratie moci nad projektom, rozvoj konšpiračných teórií, genetická manipulácia, tak isto prebratie moci na lodi, zákulisné machinácie, sex ako mena :), nadradenosť a podradenosť, vyvolených a tých čo nemali to šťastie aby boli privilegovaný.
Pravdu povediac tie percentá si to celkom nezaslúži, je tam viacero nedostatkov, ktoré by v skutočnom svete neprešli . tak napríklad hneď prvá vec čo bola úplne mimo bola gravitácia ... to by si nikto z lode neuvedomil že majú rovnakú gravitáciu ako na zemi,? A takýchto nepresností je tam neúrekom, no prehliadnem nedokonalosť scenára a aj toho, kto navrhoval tú loď. Myšlienka je super a aj si viem predstaviť ako by sa z toho dalo urobiť niečo viac seriál čo by sa odohrával na inej planéte, keď by loď Christa posunula priestorom až do ich cieľa.

Avatar uživatele
Pajky

19. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vesmírný experiment

Minisérie od stanice Syfy, která mě dokázala zaujmout hned od začátku. V úvodu totiž představí zajímavý příběh o tom, jak část populace byla vyslána na dlouhou cestu napříč vesmírem, aby našla nový domov. Na vesmírné lodi všechno zdánlivě do okamžiku, kdy se najde mrtvá dívka. Postupně se příběh více rozvíjí a v závěru prvního dílu přichází velmi překvapivý zvrat.

V hlavních rolích ostřílená dvojice Tricia Helfer (Battlestar Galactica) a Brian Van Holt (Cougar Town) a i zbytek obsazení se zdá vcelku příjemný. Má to dobrou atmosféru a celé to příjemně utíká. Víc mě bavil příběh z lodi než ze Země. Jako obvykle by se našly věci, které by zasloužily být lepší, ale vesměs jsem spokojen. Velkým plusem je fakt, že je to minisérie, protože to nestihne zabřednout do romantických mnohoúhelníků. I když je škoda, že závěr není víc uzavřený. Takhle mě totiž mrzí, že nebude pokračování a že neznám všechny odpovědi.

Avatar uživatele
anjoa

31. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ascension

Opatrnost u seriálů ze stanice SyFy je po minulých zkušenostech bezesporu namístě. Proto mě pilotní díl tak překvapil. Nebyl tak špatný, jak jsem čekala, on totiž nebyl špatný vůbec. Nastiňuje otázku, co dělat, když jste na stoleté cestě vesmírem prostřední generace, která nikoho nezajímá. Nejste ta, která odstartovala ze Země, a nebudete ani ta, která přistane. Pletichaření, jak zůstat u moci, jak se dostat k moci nebo jak pohřbít myšlenku na vzdálenou planetu, může začít. Až sem to zní dobře – vesmír, loď, intriky, nebezpečí. Jenže to, co začalo slibně, už tak dobře nekončí. V průběhu se toho pokazilo až příliš.

Jak ovlivní posádku vesmírné lodi vražda mladé dívky? V pilotu se rozehraje velké množství dějových linek, aby se následně nechaly vyšumět do ztracena. Ba, co hůř, přijde mi, že tvůrci postupně opouštějí i základy toho, co si v pilotu připravili, a tak namísto uceleného příběhu s různými dějovými odbočkami tady sledujeme dějové odbočky dějových odboček.

Velkým problémem jsou samotné postavy. Až na pár výjimek jsou všechny strašně ploché. Žádný vnitřní konflikt, žádné emoce, jen tak prostě fungují jako automat. Třeba to, že jedna z hlavních postav je sestra zavražděné dívky jsem zjistila až v posledním díle.

Co se tedy povedlo? Ascension má pěkné kulisy. Nábytek, oblečení, účesy, hudba, knihy, to všechno vás v lodi přenese do 60. let. Život bez rušivých vnějších vlivů s sebou přináší ale i úsměvné situace. Vyšetřování vraždy s pomocí detektivek s Philem Marlowem je toho příkladem.

Ascension není pro ty, co nemají rádi otevřené konce. Rovnou upozorňuji, že se nedočkáte uzavření ani jedné dějové linie. Jednoduše řečeno, celé tři díly čekáte na "něco", co ale nikdy nepřijde.

Avatar uživatele
filmmovier

6. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Parádní sci-fi minisérie

Sci-fi minisérie říznutá detektivkou, která mě velice, velice mile překvapila a kterou bych si dokázal představit jako čistokrevný seriál (hlavně díky otevřenému konci), protože má opravdu zajímavý potenciál. Po celou dobu jsem nemohl věřit tomu, že to natočili na SyFy, protože tohle je tak neSyFyovské (ano, to slovo myslím vážně). Má to perfektní herce (Tricia Helfer), zajímavou zápletkou plnou zajímavých postav a událostí, skvělé triky, parádní retro atmosféru, která k tomu všemu naprosto perfektně sedla a nádherné kozaté mladé sexy holky v plavkách jako velice příjemný bonus. Má to nápad, má to spád a i když tempo v druhé dvojici epizod po fantastickém rozjezdu trochu zpomaluje, na konci se vše vrací do starých kolejí. Navíc je vidět, že tvůrci chtěli pokračovat, o čemž svědčí i ten poměrně nečekaný konec. Já si nemám na co stěžovat, perfektní sci-fi, které mi naprosto sedlo a udělalo mi velkou radost v naprosto všech ohledech. A kromě fantasy je to lehce říznuté i fantasy a všechno to dohromady pasuje jako máloco. Tahle skvělá televizní partie ode mě přesto nedostane plné hodnocení, protože nevím, jestli se k tomu v budoucnu vůbec budu chtít vracet a protože jsou mnohem lepší věci a tak alespoň velmi silných a naprosto zasloužených a poctivě vydřených 80 nádherných procent.

Avatar uživatele
Tetišeri

22. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První část zaujala,

pak to šlo z kopce. Námět dobrý (i když ne příliš originální), výprava ujde, s hereckými výkony je to horší a o scénáři plném klišé, hloupých dialogů a faktických chyb (nezdálo se mi, že by na lodi ze 60.let mohli přijímat digitální vysílání ze současnosti, tvůrci sci-fi by už mohli vážně přestat znázorňovat poruchy ve vesmírných lodích gejzíry jisker z elektrických drátů a unikající párou z výpočetní techniky atd) se snad ani nebudu šířit. Škoda. Kdyby ubrali na krasavcích, krasavicích, jejich vztazích a politických intrikách a přidali na příběhu, kde by sledovali, jak (posléze zamordované) děvče objeví tu mystifikaci, možná to bylo zajímavější. Takhle podprůměr akorát tak k žehlení. Jdu si spravit náladu A.C.Clarkem.

Avatar uživatele
Maslord

16. dubna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Konšpirácie nemusia byť vždy len blud.

Mini séria potvrdzuje, že aj menšia TV stanica dokáže vyprodukovať hodnotné SciFi. Ku koncu však predsa cítiť nedostatky produkcie a menej kvalitných hercov, našťastie sa chyby neprejavia aj pri scenári a duch mystiky nezmazalo klasické riešenie vzťahov.

Avatar uživatele
kukusak

2. ledna 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sci-fi, je to sci-fi, je to sci-fi...

Seriál super. Potenciál vskutku obrovský. Nesmíte však příliš přemýšlet nad příběhem. Snaží se navodit atmosféru "Starý dobrý Ameriky před 50 lety" co ulítla do vesmíru a zůstala "dobrá". Herci hrají postavy celkem věrohodně, ale postavy se chovají podivně a nelogicky. Ale všechny nelogičnosti a nesmyslnosti jsem si omluvil "je to sci-fi" a vyšla mi super minisérie :-)

Avatar uživatele
iwi_kiwi

28. ledna 2015

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milé překvapení

Já mám sci-fi docela ráda, i když si dost vybírám, na co se podívám a k Ascension jsem se dostala tak trochu omylem, ale pro mě je tahle mini série opravdu milým překvapením...
Nápad je to originální, nebo teda pro mě (nejsem až takový odborník, takže jestli už se někde něco podobného objevilo, tak to nevím). Občas jsou tam sice slabá místa, ale první díl jsem zkoukla se zatajeným dechem a konec mě překvapil a o to víc navnadil koukat dál. Opravdu jsem jim to celou dobu baštila i s navijákem...

Dneska mě čeká závěrečná část, tak už se těším, ale rozhodně by mě potěšilo, kdyby tomu dali pokračování a myslím, že by se nemuseli stydět udělat z toho regulérní seriál o jedné, nebo max. dvou řadách. Potenciál to má, kdyby trochu "vyšperkovali" scénář a dialogy...

Avatar uživatele
Zdeny

21. prosince 2014

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Co vlastně říci ?

Ani popravdě nevím...sci-fi mám moc rád, nicméně zase tak velkej odborník na to nejsem, ale i já poznal, že to bude na obsah jednoduší. Takže čistě z amatérského pohledu bych tomu dal ještě šanci.Ten samotný závěr mne tedy hecnul a bude mne zajímat, co bude přístě../pokud nějaké příště z pohledu těch co o seriálech rozhodují vůbec bude/ ...Takže,takže za mne zatím..

Avatar uživatele
arthurcz

19. září 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nonstop

Koukám pár minut a říkám si "že by Nonstop?". Ale proč ne, rozhodně uvěřitelnější než to, čemu věřili ti chudáci v lodi. A jako zápletka je to prostě bezva. Šestka potěšila hodně, no a jinak to bylo takové slabší a konec taky nic moc, skoro jakoby si mysleli, že přijde další série.

Avatar uživatele
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vesmírná loď Ascension

V roce 1963 to vypadalo, že se ze studené války stane válka skutečná. I proto se skupina lidí rozhodla zúčastnit se na první pohled šílené mise. Ve vesmírné lodi Ascension se vydají ke hvězdám a za sto let by měli dorazit ke hvězdě Proxima Centauri a najít si tam nový domov. Všechno jde jako na drátkách, ale po padesáti letech cesty se stane něco, s čím nikdo nepočítal.

Na lodi totiž byla zavražděna mladá žena. Začíná pátrání po chladnokrevném zabijákovi, během něhož však hrdinové zjistí, že celá situace je mnohem složitější a že jejich nadřízení, kteří je ke hvězdám vyslali, s nimi nehráli fér hru. Jaký je skutečný cíl jejich mise?

Avatar uživatele
Yanek1

20. prosince 2014

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Takže, první část.

Po necelých deseti minutách jsem věděl, která bije (a bude bít). Pravda, mohlo by to bejt tim, že mám s-f dost načteno (začal jsem sci-fi sbírat v r.1970), ale spíš je to slabým scénářem. Uvařili to z vody a grafikou to nezachráněj. 30% za odvahu hodit tak slabou zápletku do televize.

Avatar uživatele
toebiash

18. ledna 2015

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po 1. serii

PLUS:
Výprava - na Sy-Fy výborná, mini sérky jim jdou
Rejžové - že si uhlídali nemotorné herce
Scénář - že se nezabředly do rodinných dramat a zbytečně nerozebírali párování počítače versus láska ani kastovní systém alá Hunger Games :)
Konec

NULA:
Efekty, povedené, bez nápadu

MÍNUSY: Herci - rejžové je ale uhlídali, vymáčkli z nich maximum. I z dítěte :)

Avatar uživatele
sankurix

24. prosince 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Prekvapeni

Musim rici ze me tento serial po zaplave teeage vybliku v poslednich letech opravdu prekvapil. Dobre tema, dobre napsane postavy, atmosfera sedesatych let vystizena opravdu dobre. Tak dobry pocit z rozjezdu serialu jsem mel naposledy u BSG

Avatar uživatele
dalibor.durcak

24. prosince 2014

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Udělejte z toho regulérní seriál!

Vždyť potenciál to má obrovský. Super sci-fi minisérie. Shlédl jsem na jeden zátah na Vánoce a sotva si stihnu zvyknout na herce, tak je tady konec :) Škoda.

Avatar uživatele
veva8

23. prosince 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dobré

Seriál se mi líbil,nadchl mě hned od začátku.Něco takového tu chybělo,dobří neokoukaní herci i zápletka je fajn.Doufám,že bude pokračování.