plakát seriálu

Vexed

(Vexed)

Názory uživatelů

crazy british dramedy

Po death in paradise další britský detektivní seriál, ve kterém hraje detektivní část druhotnou roli. Převládají vystupňované komediální situace. Někdy až do absurdna. Ale autoři se to nesnaží vůbec zamaskovat a vybalí to na vás v prvním díle v první minutě. Komu nesedí úvodní scéna, nepokračujte:)
Hlavní hrdina mi sedl. Jeho mimika, machismus, obhroublost (ano občasná perverznost někdy překračuje i mé hranice, ale v míře snesitelné).
Jeho partnerka, no nevadí mi.
Vtípky - jako všude jinde. Od povedených přes pozvednuté koutky až po některé trapnější. Ale resumé zní - každý díl se dobře bavím (třeba blonďáci byli super:)).
Za mě opravdu povedená crazy dramedy, na kterou se rád večer kouknu. Na maraton to ale není:P

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

pohodovka

Naprostá pohodovka, kde se případy řeší jen tak bokem a nikdo nemusí moc přemýšlet nad tím, kdo je asi vrah a jak že to postupují při vyšetřování a podobné prkotiny na které jsme jindy přímo vysazený. Ne tady jde o Jacka s jeho parťačkou s jejich jejich hláškami, či absurdními situacemi. Tak trochu sitcom, který se občas líně vleče, ale co na tom, když nikam nespěcháte a chcete si dát pauzu od klasiky. Toby je výborný a je to docela změna vidět ho hrát v naprosto odlišné roli než třeba v Cambridge Spies.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

2 série, 2 rozdílné seriály

Když jsem si pustila 1. díl, říkala jsem si, že by to mohlo být fajn, ale výsledek naprosto překonal moje očekávání. Možná to je tím, že poslední dobou jsou komedie dost slabé, ale jen u toho prvního dílu jsem se nasmála tolik, co u seriálů za měsíce. Takhle jsem si představovala Brooklyn 99. Z postav padá jedna hláška za druhou, ale přirozeně, jak by spolu skuteční reální policajti mluvili. Jako když jsem pracovala v restauraci. Ty vtípky na hosty nám připadaly vtipné, ale hosti samotní by z toho byli v šoku a považovali je za nevkusné. A to je přesně ono. Někomu budou vtípky ve Vexed připadat nevkusné, ale u někoho, kdo v tomhle žije, je takové chování přirozenější než idealizovaní poldové z obyčejných kriminálek.
Hlavní dvojice spolu má skvělou chemii. Než vykouzlíte na obličeji otrávený až znechucený výraz, nemyslím romantickou chemii. Kdyby Lucy Punch zůstala, možná by na to došlo, známe své lidi, ale ti dva mají perfektní i kamarádskou chemii. S Kate vždycky cítím, když ji Jack irituje, ale na druhou stranu i ona sama ví, že jak si na něj jednou zvykla, byla by bez něj strašná nuda.
Chválím i soundtrack. Když v pilotu jela už 4. moje oblíbená píseň v řadě, nestačila jsem valit bulvy.
Myslela jsem si, že šedá britská kriminálka bude super seriál na usínání, ale po Vexed jsem byla sakra vzhůru. 1. řadě dávám 90 %, což je něco na kriminálku.

Pak ale přišla řada druhá. Obávala jsem se výměny hlavní herečky, ale to je ten nejmenší problém. Jako kdyby vyhodili scénáristu a režisér řekl Toby Stephensovi, ať improvizuje, však to zná. Výsledek je katastrofa. Vtip na nule. Jack jen plácá kraviny, co nejsou vůbec k smíchu, pokud se vymáčkne. Opravdu zoufalý pokus zreplikovat 1. řadu. Možná by to nebylo tak hrozné, kdyby to byl samostatný seriál, ale po té 1. řadě člověk musí srovnávat a o to vypadá ta 2. hůř. Té bych dala tak 30 %, a protože má mnohem víc dílů než ta první, nejde ji ignorovat a nenechat se ovlivnit při celkovém hodnocení.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí