Video Game High School

Video Game High School (Video Game High School) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ragelly

22. prosince 2014

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Welcome to the next level.

Najít si cestičku k tomuto zajímavému počinu mi trvalo hodně dlouho. Původně jsem seriál vůbec vidět nechtěla, ale muž mě přesvědčil, že to stojí na to a že se na to koukneme spolu.

Když jsme začali první sérii, byla jsem hodně skeptická. Díly jsou krátké, takže ubíhají rychle, ale série byla pryč a já se nemohla do toho seriálu dostat. Zkusila jsem to ale dál a od druhé série, kdy se epizody prodloužily, jsem se pomalu začala dostávat na notu VGHS. Třetí řada se mi líbila moc a finále mi přišlo skvělé.

Nejsem velkým fanouškem počítačových her a střílečky jsou na samém dnu žebříčku. Proto mi ze začátku vadilo, že se téměř veškerý děj točil okolo týmu střílečky. Přišlo mi ale, že čím více epizod, tím méně času jsme trávili v alternativním světě a příběh se spíše soustředil na reálné postavy, právě to se mi líbilo.

Postavy jsou fajn. Ted mě občas neskutečně vytáčel a Brian vypadal na dvanáct (a pak rok od roku mladší). Nechápu, jak může být jeho představitel ženatý s herečkou, co ztvárnila Jenny, prostě se mi ti dva k sobě vůbec nehodí :) Z hlavní čtyřky byla mou favoritkou jednoznačně Kiwi. Zvláštní osobnost, opravdu hodně zvláštní, žije si ve svém světě, řídí se pravidly, chce světový mír, je děsně naivní, hodná, zapálená do svých zájmů a neskutečně vtipná. S Nedem tvořili perfektní dvojku, rozhodně lepší, než neustálé drama mezi Jenny a Brianem.

Bezkonkurenčně nejlepší je ale Calhoun. Od prvního dílu je to bůh, který hlásá It's All About the Game. Jeho hlášky, vzhled, chování... všechno je naprosto perfektní! Když v předposledním díle třetí řady v klidu vztane a pak zařve "Fuck"... šla jsem do kolen :D A v posledním díle byl taky úžasný, jsem ráda, že ho nezapomněli zahrnout, i když se v seriálu nevyskytoval zdaleka tak často, jak bych si představovala.

Finále podle mě bylo naprosto geniální. Dočkali jsme se šťastného konce, jedné závěrečné velkolepé bitvy s různými twisty. Ale především po posunu v čase vše zapadlo do sebe, zopakovali jsme si scénu z úvodního dílu, jen s tím rozdílem, že teď už má Brian reálné kamarády, se kterými může dělat to, co miluje ze všeho nejvíc. Myslím, že lépe by VGHS skončit nemohl. Btw. The Law ve finále?! Já jsem z nich nemohla :D

Avatar uživatele
Seraphine313

22. prosince 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

VGHS

VGHS jsem objevil už dřív, asi před rokem a půl a byl jsem nadšený. Koncept seriálu - webseriál financovaný fundraisingem, který dokázal konkurovat běžným seriálům - skvělé. Taky to první dvě sezóny ukazovaly - jsou ztřeštěné, ulítlé a správně středoškolské. Jenže pak přišla sezóna třetí a s ní i kámen úrazu.

Seriál totiž neví, jak skončit - tedy ví, ale neví, jak se k tomu dostat. Osobně si myslím, že některé dějové zvraty měly přijít dřív; na druhou stranu, bylo třeba popisovat, co se děje na škole a k tomu je taky nutné vyhradit nějaký čas.

Druhý kámen úrazu je bohužel samotná třetí řada. Snaží se dospět, po všech stránkách, jak příběhově, tak scenáristicky, tak kamerově. Bohužel to vypadá jako dost nepromyšlený a hlavně nevyzkoušený tah - třetí série je od zbytku seriálu dosti odlišná a není to zrovna k dobru. Seriál tím ztratil svůj ráz a přesunul se někam, kam jsem doufal, že se nikdy nedostane. Škoda. Nejvíc to jde vídět v druhé a čtvrté epizodě třetí řady, které do seriálu vůbec nezapadají a jsou, nechci to říct, ale musím, zbytečné.

Na to, kolik se na třetí řadu vybralo, to není až tak vidět jako u minulých dílů. Skoro to vypadá, jako by půlku rozpočtu spolklo půlminutové hostování Conana O'Briena. Opravdové akce a atmosféry ve stylu VHGS se tak dočkáme až v poslední epizodě seriálu, takže pokud nechcete plýtvat časem, můžete klidně první čtyři epizody třetí řady vypustit.

Teď k hercům - neznámé tváře, kamarádi a herci, co za posledních pár let ani moc neštěkli by se mohlo zdát, že je značně nesourodá a hlavně nekvalitní skupina. Jenže je to právě naopak, na hercích se staví a ti své role zvládají perfektně. Zvlášť vyniká Brian Firenzi, jeho eskapády v druhé řadě budete milovat. No a pak samozřejmě Calhoun, koření seriál tím správným přístupem. Já ohledně herců lituji jen dvou věcí - že Jenny nezůstala její sexy vizáž z první řady a dostala se o pár let zpátky (viz její roli v Greeku, kde hrála skoro bez makeupu), a za druhé, že se tvůrcům nepodařilo namluvit víc hostujících hvězd (krom Zachary Leviho a Conana O'Briena tam tuším není nikdo známější - vlastně jo, Tony Hawk).

Na závěr hodnocení - po prvních dvou řadách bych dal 90 % bez ohledu na to, kdo to natáčel, za kolik a proč. VGHS byl v té době roztomilý a ztřeštěný seriál s vlastním světem, atmosférou a příběhem, do kterého dokázal lehce vtáhnout. Třetí řada ale přinesla úplný opak, tempo zpomalilo, příběh ztěžkl a čas při seriálu neubíhal tak, jako dřív. Příběhová linka nikam ani moc nepostoupila, takže ve výsledku jsme se nacházeli ve stejném časovém období jako na konci první řady, jen jsme si projeli pár emocí hlavních postav. A to si myslím je docela málo. Čekal jsem víc a čekal jsem hlavně něco jiného. Čekal jsem epický závěr, jízdu, na kterou budu dlouho vzpomínat a která zakončí jeden internetový fenomén. To se nestalo a já nevím, jestli to bylo myšleno vážně nebo jestli je to jen nějaký prank od Freddieho Wonga, od kterého bych upřímně vlastně ani nic jiného nečekal. Ale abych jen nehanil, snížím hodnocení jen o deset procent. I tak seriál doporučuji. Zkuste ho.

Avatar uživatele
Anetinecka

22. prosince 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Co více říct. Možná, budeš mi chybět.

Jak to jen říct. Právě jsem dokoukala poslední díl a páni. Ze začátku jsem ho měla ráda, ale né zas až tolik dávala jsem mu jen 70% , ale teď když se na to podívám zpětně tak si zaslouží 100%.

Herecké výkony byli parádní, ikdyž čas od času se nějaký ten díl nevydařil zas až tolik tak to stejně celkově zanechává vynikající výsledek. Efekty byli prvotřídní a už jen ty nápady byli na jedničku. Když vezmeme v potaz, že to byl internetový seriál, který si na sebe musel vydělat sám. Páni už jen to je na tom fascinující.

Řekla bych, že se stane srdcovkou každého, kdo má v lásce hry, ale stane se srdcovkou i takového člověka, co vůbec hry nehraje.

Avatar uživatele
Jumper

19. září 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Točené pre mladých

Geniálny seriál chcel by som žiť ich životom :D

Ale nie, nápad super! Efekty vynikajúce!
Ale herecké výkony nič moc chcelo by to možno vymeniť herecké osadenie a bolo by to vhodné aj do TV tento seriál je len internetový a nízkorozpočtový ale bezproblémov by kvalitou schoval veľa filmov do kapsi.

Dávam 90% seriál sa mi celkovo páčil a snaď dakedy bude aj druhá séria :) Inač odporúčam pozrieť má to 9častí a každá ma tak okolo 10min teda na jedno večerné pozretie sa to dá zvládnuť ja som stále musel čakať ale kukal som v robote pri pauze :P


E.

Avatar uživatele
krekos

28. ledna 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kvalitní seriál.

K seriálu jsem se dostal vlastně velmi náhodou, ale musím přiznat že je velmi kvalitní.

Než jsem viděl tento seriál tak bych nikdy neřekl, že by parta "kamarádů" mohla udělat dobrý seriál. Také se přidávám k názoru že klidně by mohl seriál do TV (aspoň by bylo míň reklam).

Proto všem co mají rádi akční seriály nebo hry, seriál doporučuju. Určitě se u něj budou bavit a budou se těšit na druhou sérii stejně jako já.

Avatar uživatele
Thomm97

12. října 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Perfektní

Skvělý seriál a celkově skvělý nápad.Závidim jim to a hned bych na tu školu šel! :D Po shlédnutí první řady nevidím jedinou věc co by mi vadila, takže 100% Doporučuji všem, krátká nenáročná stopáž a úžasné nápady!

Avatar uživatele
Butcher

6. července 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Video game high school

Škoda, že taková škola neexistuje i ve skutečnosti, nejspíš bych se na ni i přihlásil. Skvělý nápad od tvůrců vytvořit ,,školu", kde je pouze o hraní video her. To, jak hráč hraje hru u pc (nebo na čemkoli), a pak ho vidíme v samotné hře se mi velmi líbilo. Pro mě doposud nejlepší webseriál, který jsem viděl. Škoda, že již skončil, ale aspoň, že tak, aby se to divákovi líbilo.
Postava Law se mi líbila ze všech nejvíc a úplně mě dostala, tak nějak si představuji správného pařmena. Naopak hlavní postava Brian D. mi přišla jako největší slabina webseriálu což je škoda. Nedalo se na něj moc koukat a někdy ani poslouchat a někdy ty jeho scény s Jenny Matrix (která vypadala tak o 8 let starší) mi přisly dost trapné.
Seriál určitě doporučuji všem, kteří mají nějaké zkušenosti s hraním video her.