plakát seriálu

Vinaři

(Vinaři)

Názory uživatelů

Víno k pomazlení, pivo na žízeň?

Kde se pivo vaří, tam se dost možná dobře daří, ovšem kde se víno pije, tam se dobře žije. Seriál Vinaři už dávno není jen o víně, plným proudem v něm teče i pivo, konkrétně Pivín. A otázka: co je víc, zda víno, nebo pivo, často hýbe dějem i žlučí seriálových hrdinů. Jak to tedy je a jaký mají na tento spor názor sami herci? Toť otázka.

Snažit se hledat rozdíly mezi vinaři a pivaři, to je skoro jako ptát se, proč hrušky nevypadají a nechutnají stejně jako jablka...

A přitom, i když každé roste na jiném stromě, se v košíku můžou kamarádit," svěřil se Petr Vaněk, představitel seriálového casanovy Ládi Karase, který v ději dává vínu před pivem přednost pouze v jednom okamžiku - po dobu fotbalového šampionátu. Tehdy totiž manželky a přítelkyně nebývají zrovna nadšené, že jejich partneři konzumují u fotbalu v hospodě pivo. A právě toho Láďa místně využívá. "Osobně ale preferuju příjemnou společnost, ve které je mi naprosto jedno, jestli se pije víno, pivo nebo voda," říká usměvavý sympaťák.

"Dobré pivo je báseň"

Zatímco postava, kterou ztvárnil Petr Vaněk, je ve Vinařích nová, policajt Tauš dorazil prozkoumávat český terén s jihomoravskou bandou. Jeho představitel Pavel Nečas má v odlišnostech mezi vinaři a pivaři docela jasno, stejně jako Pavel Šimčík.

10 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

V žilách nám proudí "moravská" krev

Jak bych popsala seriál jedním slovem? Hrůza. Z toho pseudomoravského nářečí, které působí více než jen poněkud na sílu. A ani není pořádně jihomoravské.
Díky zajímavé reklamní kampani a chytlavé písni Víno od Chinaski jsem kupodivu měla nějaká očekávání. Seriál Případy prvního oddělení mě navíc přesvědčil, že natočit něco kvalitního v Česku se dá. Bohužel jsem se vrátila zpět na zem a seriály Primy se tímto řadí na úroveň k Nováckým odpadům.

Není co bych víc dodala... Vše potřebné již řekli ostatní ve svých příspěvcích.
Verdikt: 20% (10 za Chinaski, 10 za dobrou kameru).

20 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Nerad hodnotím seriál po prvním dílu.....

... ale tohle opravdu ne. Od seriálu jsem čekal něco na způsob seriálových Bobulí, trocha poetiky trocha humoru. Ale tohle?? Nesmyslná změť hloupých a nevtipných gegů. Dokonce jako Hanák žijící na na jižní Moravě jsem se cítil být uražen. Moraváci jsou zde líčeni jako hloupí buranští alkoholici. Pokud tohle bude mít i druhou sérii mám dojem že si vesnici budou muset postavit v ateliérech, protože já být starostou Pavlovic (kde se nátáčelo) tak tam tenhle štáb už nikdy nepustil.(30%)

Edit: 26.09.2014
Po dalších dvou dílech jsem trochu smířlivější,pokud se na seriál člověk mrkne s odstupem a bere ho jako jistou satiru tak se na nenáročný odpočinek použít dá. Chuť na víno ve mě sice nevyvolá, ale dávení už taky ne, takže zvyšuji na lehčí nadprůměr (60%)

Druhá řada
tak mám dojem, že autoři první řadou natolik namíchly jihomoraváky natolik že je tam už nepustili tak děj přesunuli do severních Čech, typuji že další řady se zase přesunou do jižních Čech severní Moravy no možná i na Vysočinu :-D

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Asi takhle,

První díl seriálu, mě vyloženě zklamal. I další díly byly spíš slabší. Sám jsem moravák, tak to míchání moravštiny z češtinou slyším, ale tak se teď u nás prostě mluví. Kdyby tam všichni mluvili čistě moravským nářečím, bylo by to divné.I já sám už " nemlovim čistó moravštinó ". Každopádně jsem ve sledování seriálu pokračoval, protože pořád byl z těch českých v daný okamžik to nejlepší, co televize nabízela a já doufal, že to bude lepší. A dočkal jsem se! Konkrétně poslední tři díly co jsem viděl, tedy 6,7,8, se mi fakt hodně líbily. Pokud ve stejném duchu bude seriál pokračovat, tak budu spokojen. Jen škoda toho začátku. Z nadšení z posledních dílů, dám 80% i když v průměru z těmi slabšímy by to mělo být tak na 65%.
Druhá série
S přibývajícími díly první série, jsem seriálu přišel na chuť a oblíbil si jednotlivé postavičky. První díl druhé série byl pro mě proto trochu šokem. Ale jen na chvíli. Teď konečně si autoři přestali hrát na vinařský seriál, protože všichni jsou tam asi takoví vinaři jako Pat a Mat řemeslníci, přesunuli ty nejlepší postavy z první série do Čech, přidali další skvělé postavy a máme tu slušný komediální seriál, plný parádních, ale místy i trapných gegů. No, nic není dokonalé. Kdo tohle dílko bere jako oddechový sitcom a má rád takový ten hospodský humor, tak si přijde na své. Dnes po závěrečné 16 epizodě druhé série zjišťuji, že mi bude fakt hodně chybět.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak takhle teda ne

Tak tohle tedy vážne ne. Klasická televizní komedie české produkce, která se snaží kombinovat "kvality" Ulice a filmových Bobulí a Kameňáků, nezvládá téměř nic než jen pár povrchních vtípků. Solidní herecký ansámbl přehrává, scénář má k plynulosti a uvěřitelnosti daleko, plus si celou tu linku s hloupýma chudýma moravákama beru docela osobně. Nemluvě o tom, že ona snaha profitovat na všem co je odlišné, tvůrcům absolutně nejde. O to víc mě výsledek mrzí, když se podívám, kdo to za seriálem jako tvůrce stojí.

Ale jak se říká, každé zboží má svého kupce.

10 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Víno kam se podíváš

Dle mého názoru seriál nepatří mezi ty horší.. Spíše takový lehčí průměr. Občas se zasmějete, občas se cítíte trapně a někdy vás to nudí.
Prima sice lákala na hvězdné obsazení, ale podle mě je už "překostkováno", avšak potěší nové mladé tváře, za ně dávám plus.
Nejsem z Moravy, nedokážu říci, jestli jejich nářečí doslova odpovídá či neodpovídá realitě. Ale i přesto, mi některá slova doslova trhají uši.
Suma sumárum.. žádná sláva, ale úplný propadák to také není. Nejsem si však jistá, jestli zvládnu i druhou řadu, která se prý chystá.
Je to spíše odpočinkový seriál, u kterého nemusíte přemýšlet kdo s kým a proč a kde se vztahy míchají z dílu na díl. Za mě 60%. Jsou horší braky...

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...asi půjdu proti proudu,

...ale na rozdíl některých jsem od seriálu nečekal ani zázraky, ani pokračování Bobulí (?) a dokonce ani naučný pořad o nářečí...podíval jsem se na osm dílů, a domnívám se, že jde o docela slušný, pohodový seriál,a i když herci "nemluvijó tím správným hantecem" - možná to bude pro řadu "rádobyexpertů" překvapení, ale i v Mikulově a okolí se mluví většinou česky...jako Moravák se rozhodně uražen necítím a pokud někdo ano, tak je to jen jeho osobní problém...a za to ten seriál skutečně nemůže...

80 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

To jako vážně?

Proč? A přitom to vypadalo tak nadějně. Sám režisér to označoval, jako něco podobné Bobulím. A proto jsem se na to těšil (jo, možná ještě kvůli Chinaski a upoutávce se skvělou kamerou). A oni to takhle zkazili.
Před chvíli jsem o tomto "skvostu" dočetl článek v Reflexu. A jakýsi majitel vinohradu prý řekl "Dělají z nás idioty". A to je fakt. Možná ne z obyčejných moraváků (když jsem to jednou před jedním řekl, hned začal říkat, že to není pravda a ohrazovat se těmi nejslabšími argumenty, které mohou člověka napadnout) ale alespoň z vinařů ano.
Dost, ale dost skličující na tom všem je, že sám režisér pochází z Moravy a je majitelem nějaké vinotéky, takže má k vínu blízko tak, že má na to natočit seriál, který se alespoň trochu přibližuje realitě.
Zarazilo mě, že se seriál připravoval několik let, aby navštívili desítky vinařů a dostali vše pod kůži a aby o tom mohli natočit seriál. Pravděpodobně si zaletěli k vinařům na Mars.
V souvislosti s Reflexem ještě zmíním, že se vyptávali desítek lidí, jaký na to vše mají názor. Všechny až na jednoho to uráží a nejsou z toho nadšení.
V seriálu je všechno špatně. Ať už prapodivné nářečí (od kdy je na Moravě prase - prase?), skleničky na víno nebo "fakt, že vinaři místo těžké práce jen sedí, popíjejí ve sklípku, chodí v krojích co jenom můžou (to jako fakt?), chudnou a čekají na pražáky, aby jim mohli nalít drahé nekvalitní víno".

Vinaři mě deptají. Jak tohle mohl někdo natočit? Opravdu, tohle je s Doktory z Počátků snad ten nejhorší výplod české seriálové tvorby. Možná není nejhorší, protože má dobrou kameru (nebo alespoň v prvním díle. Pak se mi zdálo že těch moc hezkých přeletů nad krajinou docela dost ubylo) a hezkou a dobrou úvodní píseň. Jinak mi to vadí. Vadí mi lidé co tento seriál žerou (tohle má 26 lidí mezi zamilovanými? to jako vážně? (jiank proti nim nic nemám)) a celkově mě štve celá existence tohoto omylu, který ale očividně má dost diváků (dva milióny lidí u první epizody, je na naše poměry dost) a Prima může být spokojená. Vinaři jim očividně vynesli dost.
Já spokojený nejsem

10 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bobule to nejsou a nebudou, tudíž ztráta času

Ano ano, všichni čekali něco na způsob Bobulí, a ti všichni byli dozajista naprosto zklamáni. Já nečekal nic, protože vím jak to s těmi českými seriály dopadá a tak jsem nemohl být zklamaný. Naopak. Dostalo se mi přesně to co jsem čekal. Respektive co jsem čekal od Primy. Nuda a zase nuda. Co mě nenudilo, to mě neskutečně otravovalo.

Absolutně neuznávám hodnocení seriálu po tak krátkém čase, ale tenhle počin nemá absolutně žádnou šanci zlomit moje rozhodnutí, už se s ním nikdy nesetkat.

Tudíž moje celková skepse a pesimismus k českým seriálům, vyjma bezkonkurenční "Dokonalý Svět", i nadále přetrvává. Kdybych mohl s hodnocením jít do mínusu, udělám to.

Měl bych žalovat Primu za ukradnutých 110 minut mého života.

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

K smíchu

Mediální kampaň, kterou jsem dosud nezažila. Chytlavá píseň od skupiny Chinaski, vše nasvědčovalo tomu, že půjde o dobrý seriál. Morava, víno, sympatičtí herci, ale pozor. Chápu tu kampaň, seriál stojí za nic, tak tomu aspoň uděláme kampaň, český divák to nějak přežije. U prvního dílu jsem vydržela nějakých pět minut a už víckrát ne. Snaha pražských herců mluvit moravskými nářečími? Opravdu?! Seriál Moraváky zobrazuje jako pijany, opravdu? Předpokládám, že s rostoucím počtem dílů se ze seriálu stane stejně nějaký vztahový seriál, takže ta sledovanost prvního dílu brzy sklouzne do normální vod, kde Prima už nějakou dobu je. Vinaři opravdu nejsou seriál, který stojí za pozornost.

0 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Povznesme se

Od tohoto seriálu jsem toho moc nečekala a tak mě velice mile překvapil. Během prvních dílů to nářečí nebylo nic moc, ale buď se to poté zlepšilo, a nebo jsem si na to zvykla, protože už mi nic ,,netrhalo uši''. Je to prostě komediální seriál. Sama jsem z Moravy a na tom seriálu není nic, co by mě vyloženě urazilo. A navíc si myslím, že se nad snad umíme povznést, ne? Mimochodem v názvu stojí Vinaři, takže se dalo čekat, že to prostě bude o pití. Alespoň já jsem to tedy čekala.

Konečné hodnocení:
Myslím si, že po nikdy nekončící Ulici (a jí podobným) a také po všech kriminálních seriálech jsou Vinaři velmi milým, oddychovým seriálem. Pokud chcete prostě vypnout a trošku se pobavit, tak tento seriál není špatnou volbou. Ale co se mi na seriálu opravdu nelíbilo, bylo to, jak se během seriálu v jeho ději objevovaly reklamy, i když to se stává bohužel běžnou praxí...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pilot

Na Vinaře jsem se, jelikož se mi líbily ona díly Bobulí, docela těšil. Bohužel přišlo zklamání. Asi nejlepší na seriálu je prostředí, ale to pilot nezachránilo, jelikož děj byl o ničem. Jediné, co mě pobavilo, byla dvojice policajtů. Všechno navíc sráží pseudomoravština, která trhá uši. Dám seriálu ještě šanci, ale po pilotu

40 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

konečně něco nového

lidi to berou moc vážně, pořád jen řeší jak a co má být .. jak mluví na moravě apod.... vždyt to má být komediální seriál s nádechem vína .. určitě to funguje dobře, jako oddechový seriál na neděli je to super ... hlavně konečně něco nového než jen samí doktoři z počátku, ordinaci atd...

70 %
59 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Bez duše

Tohle je seriál bez duše. Podle receptu vezmeme krásné a neokoukané prostředí, chytlavou písničku. Dáme tam známé herce, přidáme nějaký ten alkohol a milostné pletky - a bude to hit.
Nějak se to nepovedlo. Je pravda, že je ještě brzy na soudy, ale to co jsem viděla mě poměrně odradilo. Za dva díly stihly urazit Moraváky, kteří jen pijí a potácí se po vinohradech ve starých montérkách a gumácích od hnoje a parodují všechna možná klišé. I Kladeňáky ( ale to mi přišlo celkem dobrý, protože k nim patřím). Herci jsou celkem v pohodě. I když Kostková hraje v téměř každém seriálu a už se poněkud ztrácím.
A moji příbuzní z Moravy tvrdí, že se sklípek neříká. Že to je a byl vinný sklep. Nevím jestli je to pravda, ale celé osazenstvo seriálu chodí do sklípku a určitě nepoužívají nářečí - jen nějakou hatmatilku
10 za písničku a 10 za parodování Kladna. Jo a ten kluk co dělal striptýz jako scénu z Hair byl taky docela fajn

20 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

doufala jsem ve vic

Tak další seriál co zklamal, doufala jsem v seriálové Bobule, ale tenhle seriál nezachrání ani herecké obsazení. Těch 10% je ta hudbu :-)

10 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Zklamání

Neděle večer a u nás běží druhý díl Vinaři, po prvním dílu jsem mávla rukou, ale teď už mi to nějak nešlo, přijde mi stupidní, když vidím české celebrity, které nemají ponětí o tom, v čem se skrývá kouzlo Moravy. Dělat z Moravy to, co si o ní myslíte, je mi vás líto, ale to za den natáčení nepoznáte.. Tohle je seriál o vás na místech, které vy bohužel nemáte... Za mě totální propadák..

20 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Vinaři

Na tohle jsem se těšila nechápu proč seriál ukazuje Moraváky jako prvotřídní alkoholiky ale líbily se mi scénky s policií ale říkám si má to být komedie a jako seriál na neděli je to docela v pohodě a možná je to lepší než počátky a jině České seriály

90 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

víno ženy zpěv

Tak moc jsme se všichni z rodiny na tohle těšili a tak moc nás to zklamalo.
Vážně jsem čekala,že se budu smát alespoň polovinu času,ale ani jednou?To se mi dlouho nestalo(možná bych dala malé plus za dvojici policistů)
Krajina nádherná,což o to,ale jinak fakt velké zklamání.
Možná soudím velmi brzo,ale první díl shlédnut a vím moc dobře,že víc jich nebude,takže všem fanouškům se omlouvám,ale vážně je to pitomost.

30 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

víno

Hrůza hrůza hrůza!Film Bobule jsem měla ráda a těšila se i na podobný seriál,ale zklamání,zklamání,zklamání.

20 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Půl na půl

Je to hrozně přehnaný, dělaj z Moraváků tupce, kteří pijou od rána do večera. Ale zase některý scény byly vtipný a taky ta písnička je super, takže za 50 :-)

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vinaři

Byla jsem natěšená z kampaně na seriál. První díl byl ale nudný, čekala jsem, kdy se to rozjede a ono nic. Musím ale říct, že druhý díl se mi líbil mnohem víc, chvílemi jsem se i zasmála. Už se nepilo z hořčičáků a bylo víc děje. Uvidíme dál.

40 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vinaři II.

...druhá řada trochu zklamala

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí