plakát seriálu

Vincentův svět

(Entourage)

Názory uživatelů

Let's hug it out, bitch!

Naprostá pecka. Seriál je volně inspirován zkušenostmi Marka Wahlberga v Hollywoodu (sám je producent seriálu a ve dvou epizodách hraje i sám sebe) Po první rozjezdové řadě se to později mocně zlepší. Pro každého filmového a seriálového fanouška, kterého malinko zajímá i zákulisí vzniku jednotlivých filmů je tohle povinnost. Vždyť kde jinde se dozvíte, jak vzniká scénář, podle čeho si herci vybírají role nebo jak důležitý je otvírací víkend?
Všechno je o to uvěřitelnější, že v každé epizodě je minimálně jedno cameo slavného herce nebo režiséra (někteří jsou tu dokonce několik epizod po sobě), z té spousty jmen zmíním třeba Jamese Camerona, Franka Darabonta nebo M Night Shaymalana za režiséry a z herců například Jessica Alba, Val Kilmer, Scarlett Johansson nebo Dennis Hopper.
Seriál je z produkce HBO, takže o jadrnou mluvu a drsné vtípky tu není nouze.
S postav mi nejvíc učarovali Ari Gold, který za roli už několik let po sobě dostává Emmy (nevím, kde scr00chy přišel na to, že je to vedlejší postava) a Johnny "Drama" Chase (jeho fiktivní seriály Viking Quest a Five Towns nemají chybu).
Seriál má na kontě už 5 řad a údajně se počítá dokonce s osmi.

------------------EDIT-----------------

Šestá řada byla trochu slabší, za vynikající bych označil jen úvodní díl a finále, ale je to těžký hodnotit, když je finále takhle skvělý. Zatím nechávám hodnocení, ale pokud bude příští řada takováto, snížím hodnocení o 10%

1. řada 70%
2. řada 100%
3. řada 100%
4. řada 80%
5. řada 90%
6. řada 70%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Maybe you can have it all.

Ach já bláhová, že já se nikdy nepoučím z dřívějších omylů a vždy očekávám jen nemastný neslaný průměr.. Entourage pro mě bylo jedno z největších překvapení nejen roku, ale celé mé seriálové historie vůbec.
Obecně miluju seriály na kabelovce. Nejsou vázány žádnými pravidly jako komerční stanice, můžou ukázat téměř vše (a Entourage to opravdu ukazuje) a můžou si dovolit říct snad opravdu úplně všechno (jen samotný slovník Ariho by většině rodičů, kteří si tak důrazně stěžovali na nevhodnost The Playboy Club, přivodil těžký infarkt).
Celý seriál stojí na hereckých výkonech a kvalitním scénáři. Jejich bezchybnou kombinací je Ari Gold. Nechápu, jak jsem bez něj a jeho špičkových hlášek mohla přežít téměř dvaadvacet let. I když jsem Jeremyho Pivena dosud nikde neviděla, troufám si říct, že Ari je jeho životní role. Hraje ho tak přirozeně, tak věrohodně, že i když je Ari největší kretén pod sluncem, získal si mě hned v pilotu a jeho dějová linka mě zajímala mnohonásobně více, než Vincova.
Ze čtveřice hlavních přátel jsem si nejvíc bezesporu oblíbila Erica, který je takovou mužskou verzí mě samé. E je klidná a tichá povaha, má rád pravidla, ale když už se s ním někdo snaží zamést, nenechá si to líbit a ostře se ozve.
Opravdu ke každé postavě bych mohla napsat nadšený komentář, ale lepší je prostě vidět je v akci.
Series finale bylo výborné. Sice jsem jim nesežrala ten 360° obrat ze strany Sophie, vždyť byla na Vince jak psí čumák. Ale zato potěšily mé dva oblíbené páry - Sloan s Ericem a Ari s Mrs. Ari (Melissa, zdálo se mi to, nebo její jméno poprvé zaznělo až v této finální episodě?). A ta úplná tečka za seriálem v hlavní roli s Arim, která se objevila po závěrečných titulcích mě dostala do kolen, chudák, takové dilema :D Rozhodně si na to počkejte, stojí to za to.
Díky novým statistikám na serialzone můžu s jistotou tvrdit, že Entourage je dvanáctým seriálem, který si ode mě vysloužil nejvyšší hodnocení. Pětice výborných herců ztvárňujících odlišné a i přes to bez pochyby zajímavé postavy, kvalitní tým scénáristů, kteří dokázali udržet příběh na vynikající úrovni po neuvěřitelných osm let, desítky reálných hostujících hvězd a věrohodný obraz mladého Hollywoodu, to vše přispělo k tomu, že se z Entourage stala jedna z mých nejoblíbenějších shows vůbec.
Jen tak mimochodem, ten slíbený film jsem potřebovala nejpozději včera! Make it happen!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ari: That was a good speech, Lloyd. If I was 25 and liked cock, we could be something.

Poprvé jsem o tomto seriálu slyšel od kamaráda který si ho pouštěl v televizi, možná mu to běželo na HBO, pak jsem narazil na narážku od Steve Carella (Michael Scott) v seriálu Office US(Kancl), dokonce tam snad koukali na jeden díl. Slýchal jsem i o seriálu Vincentův svět, o obojím jsem nespojil do hromady a myslel, že je to nějaký starý pitomě nudný seriál, který nepotřebuju vidět. Jéžiš jak jsem se mohl mýlit víc. Dííky Ragelly :D
Konečně jsem dokoukal všech 8. serie této suprovosti, vřele všem doporučuji, nebo spíše
to považujte za povinnost, aby jste viděli jak to opravdu chodí v Hollywoodu.
Není to o tom, jak se pěkně vyvíjí postavy po celou dobu tohoto seriálu - např. Eric profesionálně vyrostě z bývalého manařera pizzerie přes kamaráda hvězdy hollywoodu po
tam kde má vlasní agenturu s partnerem - Scottem. Z hlediska osobního života po marných pokusech najít holku narazil na Sloan ve 2.serie se kterou pak má dítě a odjíždí na líbánky, teda ten konec se mi tam moc nezdál, že je s ním těchotná, ale kvůli otci s ním nemůže být, pak ale že jó, protože on ji tak moc miluje, díky Vincově letadlu si můžou odletět spolu kam budou chtít, dobře romanticky happyendově zakončeno, i když většina holek by potratila a našla si jiného.

Ale hodně vtipu si vyberou zobrazení různých situací - např. když Vincent a kluci si myslí, že naše hvězda má stalkera, najmou Izrealskou ochranku poté se přijde, no sami uvidíte nechci spoilerovat !

I když jsem si hodně oblíbil Erica jako postavu, která přímo sedí Kevinu Conollymu, tak
se mnou budete souhlasit, že září předevšim Ari Gold (Jeremy Piven) několikrát za toto nominovaný na ocenění Emmy, které si rozhodně zaslouží. Jeho povedené vychytané ironické hlášky, někdy až moc přehnané situace do extrému, jsou tak skvělé, že se budete popadat za břicho jako já.

To jsem ani ještě nezmínil, že v každém díle se objeví nějaké známé hollywoodské eso - přes
Mandy Mooore po Scarlet Johansson až k Playboyackému Hughóvi Hefneru, najdete i v prvním díle výkoného producenta celého seriálu Marka Wahlberka.

Perfektní scenář, hodně hvězd, nadherné kočky, vtipné hlášky, akční spád => Co víc si přát ?
Už se nemůžu dočkat, až bude příští rok ten film.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Viking Quest

Výborný seriál, který si nebere servítky a je plný skvělých hlášek a pohodové atmosféry. Z celé bandy mi nejvíce přirostl k srdci Eric a z vedlejších postav jednoznačně vede Jeremy Piven aka Ari Gold. Ultimátní výkon.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ari Gold simply the best

Tenhle seriál miluju taky moc, že jsem podle Ariho Golda pojmenoval i svého psa. Dodnes truchlím nad tím, že po osmé sérii seriál skončil. Myslím, že příhody celé povedené čtveřice kamarádů a jejich agenta mají nevyčerpatelný potenciál a mohou vlastně běžet donekonečna. Vedle Ariho je mojí nejoblíbenější postavou tragikomik Johnny Drama a jeho nekonečné marné snažení. Marku Wahlbergovi patří velký dík za vznik tohoto seriálu. Taky se mi líbilo, že v seriálu hostovala nepřeberná spousta hvězd, celebrit i možná pseudocelebrit z různých oblastí lidského života. Pokud se potvrdí informace, že má být natočen celovečerní film, bude to alespoň malá náplast za ukončení seriálu.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk