plakát seriálu

Vlčí mládě

(Teen Wolf)

Epizoda 2×10 – Fúrie (Fury)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Scottovi a Stilesovi se podaří přesvědčit Stilesovo otce, šerifa, že je to právě Matt, kdo stojí za všemi vraždami. Když ho nakloní na svoji stranu, podaří se jim získat i potřebné důkazy. Klíčovou roli v tom hraje i Scottova matka, která se ihned vydává na policejní stanici. Dřív než ona na policii ale doráží Matt a začne trio ohrožovat pistolí. Se zbytkem policejního sboru si poradí Kanima - vše promění v hotová jatka. Matt připoutá Stilesovo otce v předběžné cele a donutí Scotta a Stillese, aby vymazali veškeré důkazy.

Na stanici přijíždí Scottova matka a než ji stihne Scott jakkoliv upozornit, i ji začne Matt ohrožovat zbraní. Scotta před ní postřelí a ji samotnou uzavře do cely. Když pak dochází ke rvačce mezi Kanimou a Scottem, Scott se před matčinýma očima promění ve vlkodlaka...

Mezitím se snaží Gerard, Alisonin dědeček, vytěžit maximum ze smrti její matky a prostřednictvím toho ji vmanipulovat na svou stranu. Poštve ji proti Derekovi a celé jeho smečce. U Alison to probouzí nesmiřitelný vztek, který je bohužel částečně zaměřen i proti Scottovi. I oni se pak společně vydávají na policejní stanici.

Situace na stanici se značně zkomplikuje, nakonec se však podaří zneškodnit Matta. Když se s ním chce Scott vypořádat sám, zastaví ho Gerard a řekne, že se s ním vypořádá sám. Matta utopí a tím se stává novým pánem Kanimy.

Peter povstává z mrtvých a snaží se na svou stranu získat Dereka i celou smečku jediným argumentem - ví, jak zneškodnit Kanimu. A právě Peter pak tajně sleduje celou situaci s Gerardem, který se stane pánem Kanimy.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Night (Zola Jesus)

Zmanipulovaná Alison se rozhodne vymazat svůj starý život a začít nový jako lovkyně.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Matt: Vlkodlaci, lovci Kanimy. Každý úplněk je to jako zatracená halloweenská párty. Až na tebe, Stilesi. Ty se měníš v co?
Stiles: Ve sněžného muže. Ale je to spíš záležitost zimy, víš, je to sezónní.
šerif Stilinsky: Dejte mi motiv, proč by tenhle kluk chtěl mrtvou většinu plaveckého týmu 2006 a jejich trenéra?
Stiles: (Chvilku přemýšlí.) Není to jasné? Náš plavecký tým stojí za houby!
Hlavní postavy
Scott McCall
Stiles Stilinski
Allison Argent
Lydia Martin
Jackson Whittemore
Derek Hale
Vedlejší postavy
Noční důstojník
Mrs. Victoria Argent
Gerard Argent
Dr. Deaton
Melissa McCall
Chris Argent
Peter Hale
Sheriff Noah Stilinski
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevFúrie
Původní názevFury
Rok natočení2012
Premiéra30. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 600 000 diváků
Autoři profilu epizody