plakát seriálu

Vojna a mír

(War and Peace)

Epizoda 1×03 – Episode 3
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pierre se pokouší změnit svůj život a přidává se k bratrstvu Svobodných zednářů. Andrei konečně nachází štěstí, potkává Natashu Rostovovou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pierre stojí tváří v tvář Dolokhovi, kterého vyzval k duelu. Ačkoliv je Pierre nervózní a ze začátku vůbec neví, co má dělat, poráží Dolokhova, který skoro umírá. Nakonec se ho ujme Nikolai a zachrání ho.

Když Pierre přichází domů, vyrazí svoji ženu Helene ze svého domu kvůli aféře s Dolokhovem. Rozhoduje se vydat na cestu po svých panstvích a pomáhat ostatním. Po cestě potkává člena bratrstva Svobodných zednářů a vidí možnost se k nim přidat, což také udělá.

Nikolai se zaplete do nebezpečné karetní hry s Dolokhovem. Během noci prohraje přes 40 000 rublů, čímž zadluží svoji rodinu, která se musí odstěhovat na venkov, aby ušetřila peníze.

Současně je s francouzskými vojsky a Napoleonem uzavřen mír. Stávají se z nich spojenci Ruska, což řada vojáků nepřijímá s velkým nadšením.

Pierre zajišťuje obchodní cestu pro Andreie. Ten se setkává s rodinu knížete Rostova. Potkává i nádhernou Natashu, která v něm probudí něco, co ještě nikdy v životě nezažil. Při slavnostním večírku cara Alexandra si spolu dokonce zatančí a oba se do sebe zamilují.

Andrei se ptá na radu svého nejlepšího přítele Pierra. Rád by požádal Natashu o ruku. Pierre mu jasně vysvětlí, že nikoho lepšího už nikdy nenajde, a že by neměl plýtvat časem. Ovšem říká to s hořkostí na jazyku, jelikož si uvědomí, že i on miluje Natashu.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Pierre Bezukhov
Natasha Rostova
Andrei Bolkonsky
Helene Kuragina
Nikolai Rostov
Fedya Dolokhov
Boris Drubetskoy
Anatole Kuragin
Sonya Rostova
Marya Bolkonskaya
Natalya Rostova
Ilya Rostov
Vedlejší postavy
Mademoiselle Bourienne
Osip Alexeevich Bazdeev
Anna Pavlovna Scherer
poštmistr
svobodný zednář
Anna Mikhailovna Drubetskaya
Julie Karagina
Alexandr I. Pavlovič
Petya Rostov
Vassily Denisov
Nikolushka
Nikolai Bolkonsky
Vassily Kuragin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode 3 (neoficiální název)
Původní názevEpisode 3
Rok natočení2016
Premiéra17. ledna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Sledovanost premiéry7 330 000 diváků
Autoři profilu epizody