plakát seriálu

Vraždy v Kitzbühelu

(SOKO Kitzbühel)

Epizoda 3×12 – Krvavé rozloučení (Blutiger Abschied)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Po vraždě ředitele hotelového holdingu se v jeho pokoji najde větší množství peněz. Jakou roli sehrála lukrativní zakázka na rekonstrukci jednoho z hotelů?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V Parkhotelu je třemi bodnými ranami zavražděn ředitel hotelového holdingu, do něhož Parkhotel patří, Mantler. V jeho pokoji je nalezeno v obálce větší množství peněz a 20 000 eur také někdo dal do kabelky baronky Isabelle, která za zavražděným právě šla a našla jeho mrtvolu.

Při rozhovoru s ředitelem hotelu Amonem vyjde najevo, že Parkhotel má projít velkou rekonstrukcí, jíž byl pověřena firma Keil, které je nakloněna i mecenáška hraběnka. Ředitel dává před Keilem přednost svému příteli Salvenmoserovi, který prý vypracoval mnohem levnější projekt. Ředitelova milenka Martina Maybachová mu potvrdí alibi na noc vraždy. Kromě Karin a Andrease pochopitelně pátrají na svou pěst i Hannes a hraběnka. Hannes se v hotelu setká se svým přítelem, šéfkuchařem Müllerem. Aby se dozvěděli víc, napadne hraběnku dát na schůzce Müllerovi do kávy projímadlo. Hannes pak nabídne řediteli, že ho na chystaném galavečeru zastoupí. Má tak volné ruce k pátrání a zjistí, že hotel má kvůli špatnému vedení potíže s bankou. Hraběnka je zase svědkem toho, jak recepční Luger píše svou závěť. Oba na své "objevy" málem doplatí, protože někdo poškodí brzdy na hraběnčině voze, naštěstí se jim ale nic nestane. Oba jsou přesvědčeni, že vrah dostal strach, že něco vypátrali...

Hlavní postavy
Karin Kofler
Hannes Kofler
Gräfin Schönberg
Kroisleitner
Andreas Blitz
Dr. Silvia Pfaundler
Vedlejší postavy
Josef Keil
Martina Maybach
Frau Lugger
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKrvavé rozloučení
Původní názevBlutiger Abschied
Rok natočení2004
Premiéra13. dubna 2004
Česká premiéra18. prosince 2007
Typ epizodyPoslední epizoda série
Autoři profilu epizody