plakát seriálu

Vraždy v Londýně

(Murder City)

Epizoda 2×03 – Smrt gigola (Death of a Ladies' Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dva týmy detektivů vyšetřují vraždu a pokus o vraždu. Oba činy jsou, jak se později ukáže, úzce provázané...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Obchodní poradce Greg Osborn odjíždí brzy ráno pro pečivo. Chce vzít i dcerku Amy, to mu ale manželka Helen vymluví. Když chce nákup uložit do kufru, přiřítí se rychlý červený vůz a srazí ho a ujíždí pryč. Z prahu prodejny vše ohromeně sleduje prodavač Lance.

Na místo přijíždí inspektorka Susan Alembicová a stážista detektiv Luke Stone. Brzy je jasné, že to nebyla nehoda: někdo chtěl Grega zabít. Lance poskytne popis auta, z řidiče ale viděl jen kšiltovku. Malá Amy ale také viděla, jak kolem domu projelo červené auto. Dokonce ho i nakreslí. Zdá se, že vdova příliš po manželovi netruchlí, zato se živě zajímá o jeho pojistku.

Když je ve svém bytě postřelen Ryan Everett a převezen do nemocnice, šéf přidělí jeho případ právě Susan a Lukovi, zatímco vraždu Osborna dostávají na starost Frank Craven a mladá vyšetřovatelka Alison Bainová.

Ryan je operován, pak ale dojde k zástavě srdce. Už se chystá pitva, když mladík opět ožije. Kulku má ale stále v hlavě, vyjmout ji je příliš riskantní. Brzy z nemocnice odchází. V jeho bytě najdou vyšetřovatelé větší sumu peněz a také drahou sošku, maskovanou jako lampička, kterou odborník odhadne na 100 000 liber. Ryan ale nechce říct, kde ji vzal, a tvrdošíjně zapírá i to, čím se živí...

Hlavní postavy
DI Susan Alembic
DS Luke Stone
Frank Craven
DC Alison Bain
DCI Turner
Dr. Anvar 'Annie' Parvez
Dr. Simon Dunne
Vedlejší postavy
Ryan Everitt
Adam Brady
Angela Kramer
Dr. Simon Kramer
Helen Osborn
Greg Osborn
Amy Osborn
Nurse Claire
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrt gigola
Původní názevDeath of a Ladies' Man
Rok natočení2006
Premiéra12. října 2006
Česká premiéra18. ledna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody