plakát seriálu

Vraždy v Midsomeru

(Midsomer Murders)

Názory uživatelů

Můj nejoblíbenější seriál

Midsomer je můj nejoblíbenější seriál a čím víc bylo natočeno epizod, tím víc je to pravda. Protože u tohoto seriálu mi připadá, že čím víc dílů, tím jsou lepší. Poslední série se seržantem Jonesem je podle mě opravdu nejlepší. Barnaby v něm k sobě dostal-po udiveném, vyplašeném klučíkovi a velkoměstském frajerovi( Troy, Scott) konečně důstojného spoluhráče, který s ním drží krok nejen v pátrání, ale i v suchém anglickém humoru. Ale i starší díly jsou skvělé-především svou atmosférou, která je prostě nenapodobitelná a opravdu smekám před tvůrci, že se jim ta atmosféra a i určitá kvalita podařila tak dlouho udržet. Taky nesmím zapomenout na skvělou hudbu-prostě když slyším, že se z bedny line ta úvodní znělka, je jasné, že jsem před ní! :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nečekané konce

Mám tenhle seriál ráda ,protože před koncem nikdy nevím jak to zkončí či kdo je vrah.Skvělé obsazení,výborná režie,kamera,o scénáři ani nemluvě.Je to podle mě jeden z nejlepších seriálů co kdy vznikly.A to že je britský mu ještě přidává elegance.

Jenom jednu věc nechápu...
Jak tam sakra ještě může někdo bydlet?:D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcová záležitost

Nedovedu si představit neděli bez Barnabyho. Nevím co budu dělat až ho dávat nebudou. Asi budu muset pustit DVD a udělat si svoji neděli. Tento seriál prostě zbožňuji, ikdyž jsem spoustu dílů viděla několikrát. Nové díly s Johnem Barnabym mi zatím úplně nesedli, ale musím si zvyknout na nového inspektora. Holt už to není takový ten džentleman.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Názor Nováčka

Znám tento seriál z televize.
Líbí se mi, že v každém díle je nějaký jiný problém.
Líbí se mi jak se ty vraždy apod. řeší je tam napětí není to moc předvídatelné a to je na tom tak skvělé.
Bohužel ty novější díly "jak jsou jiné postavy" tím to pokazily podle mě si lidé zvikly na ty staré postavy .

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

mé smýšlení

Není nad brity. Ti jediní si totiž můžou dovolit několikrát povraždit celé hrabství, najít v jediné vesnici deset hrabat, pět klášterů a asi milion farářů. Určitě slušně koukatelné, ale večer bych na to do jedenácti nečekala, ani kdyby mě platili... no to možná jo.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Další a další

Vraždičky, excelentní. Většinou se člověk diví, jak v takovým nějakým malým městečku se může uskutečnit takovejch masovejch vražd a až do posledního okamžiku (pokud nejste opravdu bystří) čekáte na odhalení vraha. Můj oblíbený pomocník inspektora byl Troy, který byl nahrazen dalšími, ale už ne tak dobrými. Barnaby je myslím jeden z nejdisciplovanějších detektivů.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super seriál!

Vraždy, to je smršť krásných vět a názorů. S prfektním anglickým humorem dosáhli nevídaného úspěchu a myslím si, že jsou nejpopulárnějším seriálem v současné době. Mě si nejvíce získal seržant Troj a Jones a samozdřejmě i vrchní inspektor Tom Barneby. Ze začátku se mi zdálo, že není normální aby měl Barneby tak vysoké myšlení, ale teď už mám pro to pochopení. Fandím vraždám!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to vidím já...

Docela to ujde. Jenom mi přijde, že jsou epizody moc dlouhé a místy nudné. Největší klad je rozhodně sympatický hlavní hrdina a anglická atmosféra, která dýchá z každé minuty a je o tolik příjemnější, než je ta u německých kriminálek...
Scénáristé se navíc snaží, aby se situace neopakovaly. Narozdíl od podobných seriálů úspěšně. Vraždy v Midsomeru rozhodně nejsou špičkové, ale pár dílů za zhlédnutí stojí. To nepochybně.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Midsomer

Vraždy v Midsomeru jsou další geniální detektivkou plnou originálních vražd, občanských spolků, občas dost prapodivných, rafinovaných vrahů a hlavně skvělé hlavní postavy...

Nejprve musím vyzdvihnout atmosféru celého serálu, krásu idilického anglického venkova, úžasnou hudbu, skvělé obsazení a geniálně promyšlené zápletky a originální scénáře.

Teď k seriálu - jen z vtipu se občas ptám: Zbyl tam vůbec někdo? Lidí je prý zatím dost, takže doufám, že Midsomer jen tak nezmizí. Byla by to totiž věčná škoda. Tenhle seriál je totiž dokonalý v každém ohledu, tak jak to anglické detektivky umí. Má propracované a zamotané zápletky, vždy naprosto dokonalé rozřešení, vtip i napětí. A Barnabyho.

Dokud byl v seriálu John Nettles, byl seriál dokonalý. Teď ho nahradil Neil Dudgeon, v pořadí druhý Banaby. A kvalita a originalita zůstávají.

Barnabyho seržanti byly tři - můj oblíbenec Troi, hodně nudný Scott a ze všech nejlepší Jones. S ním jsou epizody nejlepší. Točí se nové díly, takže se těším. A pusťe si tu úžasnou hudbu- jen tak vám z hlavy nezmizí.

Nejslabší sezony:
7 a 8 (Scott)

Nejleší byly jednoznačně první tři série, pak kvalita malinko klesla, v osmé a sedmé sezoně jsem se nudil a nejlepší epizody jsou od deváté.

Originální seriál se vším všudy. Klasika, která se musí vidět. Jednička za vraždy a v podstatě i za toho nejmenšího člena štábu.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

No

Mám rád Anglické detektivky. Není tam tolik akce, ale i přes to jsou brilantní. Málokdy mám čas sledovat je, ale pokud se ten čas naskytne, nenechám si Vraždy v Midsomeru ujít. Doufám, že se mi někdy dostane do drápů dvd se všemi díly...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vraždy

Většinou mi od tohoto seriálu nesmí ujít ani jeden díl. Stejně už mi jich hodně uteklo. Ale sem velice vděčná, že sem mohla vidět úplně první díl první řady. Po tom sem vždycky toužila. Některé příběhy a vraždy sou vážně velice tajemné. Určitě se na to strašně ráda dívám.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

17. série Vražd v Midsomeru a příliv obdivu

Vraždy v Midsomeru vstoupily již do své 17. série, kde se mísí britský venkov ve znamení smrtonosné slasti. Z přírody a městeček v britském okresu Midsomer sice možná dýchá idylka, ve skutečnosti jde o jedno z nejnebezpečnějších míst.


Krádeže detektivního románu "nevydařeného" čísla slaného kouzelníka či představení nového anglického perlivého vína jsme svědky v nové řadě Vražd v Midsomeru. Právě na pozadí takovýchto událostí čeká Johna Barnabyho (Neil Dudgeon) a Charlieho Nelsona (Gwilym Lee) vyšetřování vražd, jejichž důmyslnost mnohdy nemá v jiných krimi seriálech obdoby.


"Myslím, že i po tolika letech natáčení scénáristy stále napadají velkolepé, vtipné a nečekané způsoby, jak připravit jednotlivé postavy o život. V důmyslnosti úmrtí je nedostižitelný."


Vraždy v Midsomeru můžou zavánět starými časy, témata, kterým se seriál věnuje v sedmnácté řadě, jsou ale moderní a odrážejí situaci v dnešní společnosti. Výroba vína stejně jako komerční festivaly jsou dnes na britském venkově stále častější úkaz. Stejně jako odchody lidí z velkých měst do vesnic, které jsou zahrnuty do děje. Střet nového, které přivážejí na venkov měšťáci, a starého, jež zastávají místní obyvatelé, po dramatické stránce nesmírně nahrává do karet.


Sedmnáctou řadou přišlo v Midsomeru o život už na tři sta lidí, a to mnohdy bizarním vražedným nástrojem - probíjejícím mikrofonem, jedovatou žábou, gilotinou, jehlicí do klobouku zaraženou v uchu, sklenicí čalamády, hromadou novin, chrličem ze střechy či regálem plným midsomerského modrého sýra.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dětství

Pamatuji si, že když jsem jako malá jezdila k prarodičům, tak jsem sledovala seriál se zaujetím jak něco. Pro mě se jedná o nejlepší krimi seriál mého dětství. Barnaby se jen těžko dočká nějaké konkurence.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

průměr: 3 mrtvoly za díl

Je opravdu neskutečné, že si seriál udrží svou kvalitu ve všech sériích. Jinak je to klasická kriminálka alá Agatha Cristie, jenom v moderním hávu. DCI Tom Barnaby a jeho pomocníci jsou sympaťáci už od začátku a dokazují, že dobrý kriminalista nemusí být drsně tvářící se polda střílející na potkání. Zápletky jsou dobře vypointované, anglický humor a prostředí venkova je neokoukatelné. Prostě paráda, téměř dvouhodinové díly utečou jako voda. Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout od všech technologicky přecpaných CSI klonů. Jo a tu znělku nemůžu dostat z hlavy.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

...

Moc se mi na tom líbí, že do poslední chvíle člověk neví kdo je vrah. Škoda jen, že když to dávaj na primě, daj tam hrozně dlouhý reklamy.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nové díly jsou nejlepší

Ted kdyz tam dosel novy sef inspektor a nova patoložka je to velice dobré... Pred tim to byla opravdu trochu nuda

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

midsomer

Túto kriminálku som si nikdy veľmi nezamiloval, vždy ju pozerám iba keď naozaj nič v telke nedávajú.
Ale skúsme sa na to pozrieť z objektívneho hľadiska. Ihneď vás musí zaujať rôznorodosť jednotlivých dejov. Skoro všetky epizódy majú na vražde niečo odlišné. Plus je výborné prostredie v anglickej dedinke a skvelý herec v hlavnej úlohe.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

v Midsomeru už nikdo nežije

Nikdo tam nežije, protože polovina obyvatel je mrtvá a druhá polovina sedí ve vězení za vraždu. Problém je, že inspektor Barnaby už pomalu nemá koho zatýkat =D
Každopádně je to kvalitní žánrový seriál, na který se dá koukat a docela dobře člověka zabaví - prostě seriál na dlouhé nedělní odpoledne. Herci, kteří ovládají své řemeslo, pěkné exteriéry a ucházející spád děje.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Na úrovni déle, než kdo před ním i po něm :-)

Tenhle Seriál jsem si velice oblíbil a vyděl snad všechniy díli několikrát. Naprosto evidentně vyčnívá ze záplavy těch desítek céčkových detektivek, kterých dávají každý spousty a nijak se neliší mezi sebou, ani od vlastních dílů.
Mrzí mě, víměna T. a G.protože bez nich to hodně ztrácí, ale nic netrvá věčně a klobouk dolů, kolik kvalitních sérií stihli natočit. Kromě několika ojedinělích dílů a otravné Joyce Barnabyové, u které jsem vždy v koutku duše doufal, že ji konečně někdo zavraždí a zbaví nás jí, nemám prvním 13 sériím co vytknout a to se o mnoha seriálech říct nedá

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí