plakát seriálu

Vraždy v Oxfordu

(Lewis)

Názory uživatelů

Anglická klasika

Miluji Vraždy v Midsomeru, miluji Vraždy v Londýně, miluji prostě britské detektivní seriály. Takže miluji i Vraždy v Oxfordu. Neumím přesně popsat proč, ale ta atmosféra, exteriéry, postavy, prostě se mi to líbí :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lewis

Na začátek je třeba poznamenat, že mám za sebou jen 4. série této britské detektivky (a že se s chutí pustím do dalších sérií, tentokráte v originálním znění).

U vražd v Oxfordu je asi největší chybou překlad samotného názvu seriálu. Ten totiž jasně navádí potencionálního diváka k tomu, aby čekal druhý Midsomer. Což není a z mé strany je to jen a jen dobře. Ne že bych neměl inspektora Barnabyho rád, jenže vraždy v Oxfordu jsou prostě něco jiného a s Midsomerem nemají nic společného. Když už hledat nějaké vazby na další seriály, tak na inspektora Morse.
A jsme u jedné věci, kterou bych seriálu vytkl a která mi na seriálu jednu dobu dost pila krev a málem jsem Oxfordu dal vale. Přiznávám, že jsem zaujatý, protože jsem Morse nikdy moc nebral, ale jeho až zbožné uctívání v prvním díle bylo na mě trochu moc.
Ale abych zmínil to, proč seriál stojí za shlédnutí. V první řadě to jsou hlavní postavy inspektora Lewise a seržanta Hathawaye, které mají hloubku a sledovat jejich spolupráci stálo za to. Dále je to prostředí univerzitního města a oxfordské společnosti se svými spolky.

Z mého pohledu je velká škoda, že má seriál tak nízké hodnocení, protože si to nezaslouží, svými detektivními zápletkami vzdává čest britským detektivkám a věřím, že příznivci tohoto žánru si k inspektoru Lewisovi a seržantu Hathawayovi najdou cestu...

EDIT - 25.2. Shlédnuto všech 7. sérií a hodnocení ponechávám. Na jednu stranu by zakončení 7. sérií, tak jak skončila, nebylo vůbec špatné, přesto jsem zaplesal, když jsem zjistil, že seriál pojede příští rok svoji 8. řadu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vraždy v Oxfordu

Nejnudnější anglická detektivní série, kterou znám. Viděl jsem dva díly a vážně mě nenadchnul ani jeden. Docela škoda, no...

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé