Vraždy v Oxfordu

Vraždy v Oxfordu (Lewis)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
This is madness

2. května 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Anglická klasika

Miluji Vraždy v Midsomeru, miluji Vraždy v Londýně, miluji prostě britské detektivní seriály. Takže miluji i Vraždy v Oxfordu. Neumím přesně popsat proč, ale ta atmosféra, exteriéry, postavy, prostě se mi to líbí :)

Avatar uživatele
Lex-san

8. února 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lewis

Na začátek je třeba poznamenat, že mám za sebou jen 4. série této britské detektivky (a že se s chutí pustím do dalších sérií, tentokráte v originálním znění).

U vražd v Oxfordu je asi největší chybou překlad samotného názvu seriálu. Ten totiž jasně navádí potencionálního diváka k tomu, aby čekal druhý Midsomer. Což není a z mé strany je to jen a jen dobře. Ne že bych neměl inspektora Barnabyho rád, jenže vraždy v Oxfordu jsou prostě něco jiného a s Midsomerem nemají nic společného. Když už hledat nějaké vazby na další seriály, tak na inspektora Morse.
A jsme u jedné věci, kterou bych seriálu vytkl a která mi na seriálu jednu dobu dost pila krev a málem jsem Oxfordu dal vale. Přiznávám, že jsem zaujatý, protože jsem Morse nikdy moc nebral, ale jeho až zbožné uctívání v prvním díle bylo na mě trochu moc.
Ale abych zmínil to, proč seriál stojí za shlédnutí. V první řadě to jsou hlavní postavy inspektora Lewise a seržanta Hathawaye, které mají hloubku a sledovat jejich spolupráci stálo za to. Dále je to prostředí univerzitního města a oxfordské společnosti se svými spolky.

Z mého pohledu je velká škoda, že má seriál tak nízké hodnocení, protože si to nezaslouží, svými detektivními zápletkami vzdává čest britským detektivkám a věřím, že příznivci tohoto žánru si k inspektoru Lewisovi a seržantu Hathawayovi najdou cestu...

EDIT - 25.2. Shlédnuto všech 7. sérií a hodnocení ponechávám. Na jednu stranu by zakončení 7. sérií, tak jak skončila, nebylo vůbec špatné, přesto jsem zaplesal, když jsem zjistil, že seriál pojede příští rok svoji 8. řadu.

Avatar uživatele
filmmovier

26. ledna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vraždy v Oxfordu

Nejnudnější anglická detektivní série, kterou znám. Viděl jsem dva díly a vážně mě nenadchnul ani jeden. Docela škoda, no...