plakát seriálu

Výjimeční

(Alphas)

Názory uživatelů

Alphas

A máme tu opět lidi se schopnostmi, i když musíme si přiznat, že valná většina z těchto schopností je neokoukaná a docela originální.

Postavy - Mně osobně přijdou chvílemi hodně nevýrazné, tedy až na Garyho, který je aspoň pro mě nejzajímavější postava, která mě baví.

Epizody - No, co si budeme povídat, nic světovýho to ze začátku nebylo. Pilot nebyl špatný, ale byl to přece jenom Pilot. Druhý díl se mi hodně líbil a těšil jsem se na další epizody, ale bohužel jsem byl zklamán. Moje zklamání trvalo do konce šesté epizody. Sedmá s mojí oblíbenkyní Summer Glau byla skvělá a započala éru epizod, které jsem doslova hltal. Nejlepší epizodou je pro mě devátá, i když na ní jenom nepatrně ztrácí finálová. Uvidíme, co si pro nás scénáristé připravili pro druhou řadu, ale doufám, že to bude něco na způsob pár posledních epizod první řady.

I přes hodně nedostatků dávám 80%. Za schopnosti, Garyho a mojí oblíbenou televizní stanici SyFy.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Alphas

Kdybych měla soudit jen podle pilotu, bylo by mé hodnocení tak o dva stupně slabší, protože tak neoriginální a šablonovitý úvodní díl k seriálu se jen tak nevidí. Naštěstí mají Alphas s každou další epizodou vzestupnou kvalitu, zpočátku nezajímavé postavy (kromě autisty Garyho, toho jsem si stejně jako ostatní oblíbila hned) se začínají v rámci příběhu vyvíjet a výhodou jsou také docela nápadité a inovativní schopnosti výjimečných jedinců. V čem má ale seriál pro mě velkou výhodu nad podobnými v rámci žánru je naprosto vtahující napětí a výborné akční scény, které mě v podstatě každý díl přiměly k zaujatému sledování. A tou akcí nemyslím ani tak superhrdinské eskapády, vůbec schopnosti hlavních hrdinů jsou sympaticky využívány jen minimálně a vsází se spíš na starou dobrou, poctivou akci a taky potěší ne zcela jednoznačný pohled na dobro a zlo, které občas nutí přemýšlet,zda je vždy pravda na straně těch "dobrých", kteří si navíc také občas neštítí ušpinit si ruce. Jako napínavá oddechovka rozhodně vyhovující, jen škoda toho předčasného ukončení ve druhé sérii, pár dílů bych ještě klidně snesla.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Impossible is what they do best.

Od Alphas jsem čekala něco úplně jiného, proto jsem, především u prvních několika dílů, byla docela zklamaná. Postupně se ale příběh začal krystalizovat a já si ho začala užívat.

Příběh není vykradačkou Hrdinů nebo Misfits. Sice zde jsou lidé s nadpřirozenými schopnostmi, ovšem pokud pomineme tento fakt, jde jen o obyčejnou kriminálku. Skupinka "vylepšených" soukromých agentů prostě honí tzv. Alphas neboli další lidi se schopnostmi, kteří je ovšem využívají ke zlu. Seriál byl epizodní, i když po pár dílech jsme si mohli začít všímat hlavní dějové linky, která souvisela s Red Flag, organizací, která chtěla z nějakého tajemného důvodu odstranit doktora Rosena. Za tuto hlavní linku jsem byla ráda, obecně si myslím, že seriálu obecně jeden souvislý a vyvíjející se děj prospívá mnohem více, než roztříštěná epizodičnost. Druhá řada už se tohoto konceptu ujala úplně s příchodem Parishe a já se bavila, i když místy (hlavně ke konci) už mi to přišlo hodně přehnané a nesrozumitelné.

Postavy mě na první pohled příliš nezaujaly. Jistě, byly tam pěkné holky, jeden hezounek, roztomilý autista a drsný svalovec, ale ani jeden z nich mi nepřišel, že je něčím výjimečný, že si zaslouží mou pozornost. Gary mi přišel neskutečně otravný, trvalo mi pěkných pár epizod, než jsem si na jeho autismus zvykla. Nicméně když se tak stalo, tak jsem si ho oblíbila, Gary se stal mou nejmilejší postavou. Měla jsem ráda i Rachel, i když z ní mnohdy byla přehnaná citlivka. Žádný herecký koncert se tu nekonal, ale tak nejsme na Showtime nebo HBO, kde se nějaký výkon očekává. U Alphas jde především o příběh a vizuální efekty, zde seriál splňuje všechna povinná políčka pro označení zajímavý seriál, takže sám se sebou může být spokojený.

Konec seriálu mě rozesmál. Tvůrci samozřejmě počítali s obnovením, jelikož nechali dokořán otvřená vrata. Poslední díl skončil velkým cliffhangarem, škoda, že už se nikdy nedozvíme, jak to celé s Parishem, s Alphas a se všemi lidmi na světě vlastně dopadlo. Štěstí, že jsem už viděla tolik otevřených konců, že mě další z nich nemůže rozházet, protože kdybych na ně byla tolik háklivá, jako před pár lety, asi bych teď pukala vzteky. Pokud nejste fanoušky cliffhangerů, moc se do seriálu raději nepouštějte.

Alphas nejsou naprostá pecka, od které se nebudete moct odtrhnout. Nejsou typicky mainstreamový seriál, chvíli bude trvat, než si na jeho tempo a atmosféru zvyknete. Pokud mu ale dáte šanci, časem se do jeho příběhu ponoříte a budete s napětím sledovat, jak si hrdinové poradí s dalšími nástrahami jejich profese.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Na poměry SyFy výborné

Seriály z produkce SyFy lze většinou až na pár výjimek lehce identifikovat - skotačivý často velice naivní scénář, neznámí neherci, efekty pod úrovní amatérských web-seriálů a celkově laciný look. Což samozřejmě nemusí nutně znamenat špatný seriál ;) Každopádně tohle u Alphas neplatilo a kdybych v rožku neviděl logo SyFy, nevěřil bych, že je to od nich.
Pilot byl u mne tím nejlepším dílem vůbec, od začátku jsem miloval celý tým a užíval si výborných hlášek, kterými byla první série napěchována a kterých bohužel v druhé sérii značně ubylo nebo už nebyly tak peprné. Scénář, alespoň u první série, výborný, inteligentní, tak to mám rád... V názorech okolo je tento seriál často přirovnáván k Heroes, což by sedělo z hlediska tématu, ale atmosférou mi seriál připomínal mnohem více kultovní Dollhouse a to už tu dlouho nebylo.
Štvalo mě, že po pilotu shodil hlavní doktor vousy a celkově působil míň odhodlaně a víc tak nějak jako strašpytel než jako hlavní vůdce. V druhé sérii už vousy opět má, i nátura se změnila a celkově spíš k horšímu. Druhá série mě vůbec tak nějak drobet nudila, každopádně na každý další díl jsem se pořád těšil, takže ZRUŠENÍ a HLAVNĚ OTEVŘENÝ KONEC mě celkem nakrklo. I když teoreticky to můžeme brát tak, že v tom >>následuje spoiler<< nádraží všichni umřeli >>konec spoileru<<. To by pak u mne byl kult :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Alphas

Po zhlédnutí prvního dílu seriálu jsem si myslela, že Alphas budou něco jako CSI Heroes. Naštěstí to tak úplně nedopadlo.
Musím říct, že druhá polovina seriálu je rozhodně lepší než ta první. Na začátku mi vadilo, že epizody nejsou propojené a každá epizoda tvoří víceméně samostatný uzavřený celek. Poslední díl překvapil, konečně se objevila nějaká dlouhodobější spojovací dějová linie. Přijde mi ale, že tvůrci si nechávají hodně otevřených zadních vrátek, protože tady nejsou jasně definovaní "bad guys" – je to vláda, je to Red flag, jsou to "zlobivé" alfy, nebo je to někdo úplně jiný? Druhá série přináší novou linii vyšetřování a konec je hodně otevřený.
Velkou slabinou Alphas jsou podle mého názoru postavy, které jsou nevýrazné a nesympatické. Výjimkou pro mě je autista Gary, který oživuje tu šeď. Vyloženě mi vadí profesor Rosen, který je tak strašně naivní. To mu jaksi nedošlo, že místo, kam posílají "zlobivé" alfy, asi nebude pětihvězdičkový hotel? Ve druhé sérii mi tenhle idealistický pokrytec vadí ještě víc.
Samotné schopnosti hlavních alf taky nejsou na první pohled úplně super – není tu žádné létání, cestování časem, superrychlost nebo nesmrtelnost. Tady jsou schopnosti, které nejsou tak časté a žádoucí. Třeba Rachelina schopnost slyšet, vidět a cítit všechno může na první pohled vypadat pěkně ujetě, ale ona je rozhodně jednou z nejmocnějších alf v seriálu. To samé platí i o Garym. Plusem také je, že schopnosti mají alespoň určitá omezení, takže tu zatím není nikdo, kdo by byl úplně neporazitelný.
Při sledování Alphas se ale stále nemůžu zbavit pocitu, že tohle už tu bylo. Alphas není špatný seriál, ale hitem SyFy se podle mě rozhodně nestane, protože mu prostě něco chybí.

40 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alfy

Ne,že by to bylo fascinující dílo, ale zanechá vzpomínku na zvláštní schopnosti, které by občas každý z nás někdy potřeboval. Škoda jen, že seriál má pouze negativní vnímání, vždyť život není jen o špatných věcech, ale i o hezkých a příjemných chvilkách, což je v tomto případě velmi málo.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Alfíci

Ze začátku první série jsem si říkala, že ne-e, tohle teda ne-e... Že je to hovadina a že se na to prostě dívat nebudu. Naštěstí ale nemám moc pevnou vůli, a tak jsem nevydržela a podívala se na další díly. Rozhodně jsem toho nelitovala a byla ráda, že je to další ze seriálů/filmů o hrdinech se superschopnostmi, na který se můžu koukat.
Druhá série mě navíc potěšila i tím, že děj je mnohem propracovanější a kvalitnější než v první sérii. Takže moje nadšení přetrvává dál a rozhodně se budu těšit i na, doufejme, třetí sérii.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Určite to nie je Heroes, ale lepšie...

Prvé stretnutie s týmto seriálom nebolo pre mňa až také typické. Náhodou som pri pozeraní Warehouse 13 videla malé postavičky a názov Alphas. Tak som si hneď zapla serialzone, aby som mohla pozrieť, čo to je. Keď som si prečítala krátky popis, nemôžem povedať, že by ma to nejak extra upútalo. Hoci tie nadprirodzené schopnosti mi utkveli v pamäti. Dlho som sa odhodlávala, až prišiel koniec hlavnej seriálovej sezóny a povedala som si prečo nie.
Musím povedať, že začiatok som tak trochu prespala a pozerala som ho na niekoľkokrát, no neposudzujem seriál podľa prvej epizódy (najmä vzhľadom na to, že piloty sú natočené s určitým predstihom) a tak som pozerala ďalej. čo však musím určite vyzdvihnúť sú schopnosti, ktoré tvorcovia použili. Čakala som skôr niečo ako Heroes, no vedela som, že Syfy vie vždy prekvapiť a aj vďaka tomu som si túto televíziu veľmi obľúbila. Uvidíme, čo prinesie 2. séria preto, nechcem ešte seriál veľmi rozoberať. No každému kto má rád Warehouse 13, Eureku a Sanctuary ho určite odporúčam a verím, že si ho obľúbite rovnako ako ja.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dr. Rosen nepovedená napodobenina?

Jako každý seriál má i tento své pro a proti. Podle mého názoru je Dr. Rosen hodně slabou
nepovedenou napodobeninou profesora Charlese Xaviera z X-menů. Ten mě upřímně na tomto seriálu nejvíce štve, jeho chování a postoj, i ten charakter je zvláštní, to je něco co zde opravdu škodí a ubírá body. Naopak co seriálu podle mě přidává kladné body, je Gary. Nepříliš atraktivní autista se zvláštní schopností, které jsem (přímo v takové to formě) v žádném jiném seriálu ani filmu neviděla.
Originální nápady tvůrci Alphas určitě nechybí. Veškeré schopnosti zde jsou tak troch slabé oproti jiné konkurenci, ale to je právě to kouzlo u Alphas.
Co vyloženě nesnáším na seriálech a filmech je, když se tam objeví postave která je buď vyvolená (jen on/ona to můžou dokázat nikdo jiný) vis. Harry Potter, nebo postava, která má tak superspešl schopnosti takže se jí nikdo nevyrovná vis. Peter Petrelli, Sylar (Hrdinové- ne že bych seriál neměla ráda ) ale tohle mi prostě obvykle dost vadí, a zde u Alphas nic takového není. Kolikrát už každý z hrdinů dostal nakopáno od lepších soupeřů. A to se mi zde doopravdy líbí.
Uvidíme jak to bude pokračovat.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Alphas

Není to špatný seriál. Zápletka je dobrá, fakt, že schopnosti mají i nějaká omezení, je skvělý nápad, který jiným seriálům se zvláštními schopnostmi dost chyběl, postavy jsou slušně napsané, děj nezkomírá a máme tam i jakousi záhadu s nemocnicí pro alfy. Jenomže seriálu něco chybí. Nevím přesně co, ale u každého dílu si říkám, že tam něco schází, a toho pocitu se nemůžu zbavit, takže za to musím procenta ubrat.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Alphas

Nápad se mi zdál celkem originální a jejich schopnosti zajímavé. Docela jsem se těšila co tento seriál přinese. Musím ale přiznat, že jsem vydržela jen první tři díly, tedy čtyři, pilot byl rozdělen na dva. Úvodní díl mě moc nezaujal, ale řekla jsem si, že to zkusím, né každý má silný začátek. Ale dál to bylo jen zklamání. Postava siláka Billa se mi vůbec nelíbí, je dost nevychovaný a přijde mi i celkem hrubý, ale kritizuje ostatní a Rachel, která má super schopnost, ale je taková nezajímavá puťka. Ostatní postavy ušly, Gary se mi líbil nejvíce. Hodně mi připomíná svou jinou významnou roli v Bones, postavy si jsou podobné a tam mě také bavil.Ač mám tento žánr ráda, není to seriál, který bych doporučila.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Preco konec ?

Podla mna si tento serial nezasluzil koniec a uz vobec nie takyto. Prave som ho dopozeral. Druha seria bola o moc lepsia vdaka dobrej zapornej postave a serial mal podla mna dobry potencial. Ked uz, preco taky hrozny koniec ...

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ne moc super superhrdinové

Téma nadpřirozených schopností mám rád ve filmech ( Avangers, X-Meni ) i v seriálech ( např. Heroes, No ordinary family ) ale tenhle seriál je hodně průměrný. Schopnosti jsou docela nezajímavé detektivní případy tuctové. Ale postavy jsou celkem sympatické a konec první série mě docela dokázal navnadit na tu druhou, protože tam nastínili sice neoriginální ale dost zajímavou zápletku. Takže pokud to tvůrci nezvořou, mohla by to být kvalitní řada.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé