plakát seriálu

Wataha

(Wataha)

Epizoda 1×05 – Episode 5
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Natalia žádá Markowskiho o svolení odjet za holčičkou do detenčního ústavu, jejíž matku našli pohraničníci zabitou v prvním díle seriálu. Natalia naznačuje, že jí holčička chce říct nějakou důležitou informaci ke smrti její matky. Jsou u toho Wiktor i Adam. Druhý den najde traktorista Natalii mrtvou s vyřezaným křížem na čele. Na místě činu je nalezen zapalovač. Jako první podezřelý je označen psychopat zvaný Červ. Všichni jsou zdrceni.

Wiktor, který ještě neví co se Natalii stalo, mezitím navštěvuje dceru kolegy Siwa, který zemřel při bombovém útoku. Ukazuje mu tašku plnou peněz a má strach, protože neví kde k nim otec mohl přijít. Wiktor jí požádá, aby nikomu o penězích neříkala.
Adam se chová velmi podivně, čehož si všimne i jeho žena Kinga. Svěří se s tím Wiktorovi, kterému se to nezdá, ale následně jej šokuje prohlášením, že v době kdy Wiktor chodil s Ewou s ní měl poměr i Adam.

V obci se objeví bezdomovec. Je od krve. Od lynče místních jej ochrání pohraničníci, kteří náhodou jedou kolem. Přivedou jej na stanici. Tam se ho ujme Wiktor. Není schopen z nej dostat jak se dostal ke krvi na oblečení. Veze ho autem do lesa. Tam ho bezdomovec přivede k místu, kde je mrtvý kanec v pasti a vysvětluje Wiktorovi, že krev je z kance. Následně Wiktora dovede na jiné místo, kde leží lidská mrtvola. Wiktor zjistí, že je to psychopat Červ. Následná pitva však prokáže, že Červ je mrtvý více než 3 dny. Nemohl tedy zabít Natalii!

Mezitím se setkává Kalita s Metrem. Metro nabízí Kalitovi, že opustí rajon za částku 1 milion euro. Kalita se mu vysměje a nepřijme jeh onabídku. Je mu divné, že najednou se Metro chce stáhnout.

Duboszová přijíždí s policisty na Kalitovu pilu s povolením k prohlídce. Nachází skrýš, ve které jsou zbraně a semtex. Vyšetřování prokáže, že se zbraní byla zastřelena Ewa a stejný semtex byl použit k výbuchu strážnice, kde zemřeli Wiktorovi kolegové. Kalita zarytě tvrdí, že nalezené důkazy nejsou jeho.

Dojde i na Wiktora. Duboszová nachází v chatě, kde Wiktor momentálně přebývá nůž od krve a od technika Waldeka se dozvídá, že zapalovač nalezený na místě vraždy Natalie patří Wiktorovi. Duboszová Wiktora zatýká. Wiktor se jí marně snaží vysvětlit, žeje to na něj vše nahrané. Není mu ale nic platné...

Hlavní postavy
Wiktor Rebrow
Aga Malek
Piotr 'Rambo' Wojcik
Prokurator Iga Dobosz
Natalia Tatarkiewicz
Adam 'Grzywa' Grzywaczewski
Komendant Konrad Markowski
Vedlejší postavy
Policeman Tomek
Kinga's Child
Siwy's Daughter
Kowalczyk
Hipolit Wolkow 'Czerw'
'Metro'
Aziukiewicz
Michal Luczak
Policeman Switalski
Kinga Grzywaczewska
Robert Korda
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode 5 (neoficiální název)
Původní názevEpisode 5
Rok natočení2014
Premiéra9. listopadu 2014
Česká premiéra10. března 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Autoři profilu epizody