plakát seriálu

Wataha

(Wataha)

Epizoda 1×06 – Episode 6
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Wiktor se konečně dozvídá pravdu o tragických událostech, jenže následující sled událostí nepovede ke zdárnému finále...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Koná se pohřeb Natálie Tatarkiewiczové. Na místo pohřbu dorazil i ministr. Stranou se schází prokurátorkou Doboszovou. Sděluje ji tajnou, ale důležitou informaci pro vyšetřování. Jedná se o nelegální převozy zbraní do zemí třetího světa. Docházelo k přejezdům několika kamionů v pravidelných intervalech přes polsko-ukrajinskou hranici zrovna v době, kdy byli pohraničníci odveleni na nějaký důležitý úkol na jiné místo hranice.

Adam přichází za Kordou. Je jasné, že Adam je ten zrádce a pomáhá Kordovi v nelegálních obchodech se zbraněmi. Korda je nespokojen s tím, že nebyl Wiktor doposud odstraněn. Vyhrožuje Adamovi, pokud neučiní příslušné kroky k odstranění Wiktora, bude on sám i jeho rodina v ohrožení života. Adam spěšně odchází domů. Přikáže ženě, aby sbalila nejnutnější věci a se synem okamžitě odjela do bezpečí do Francie. Nechce jí však říci pravý důvod rychlého přesunu.

Wiktor sedí ve vazbě. Nechá si zavolat Doboszovou. Sdělí ji, že to byl on, kdo zabil Natalii. Poté jedou s ostatními policisty na místo činu, aby provedli rekonstrukci. Přitom se Wiktorovi podaří utéct. Je po něm vyhlášeno pátrání, ale bezvýsledně. Doboszová je přesvědčena o Wiktorově nevině v případu vraždy Natalie, ale neví proč se pokusil o útěk.

Mezitím se domluví Kalita se svým poskokem, aby zlikvidoval Metra. Domluví si s ním schůzku na pile, kde jej rozseká sekerou. Konkurence je tím z krku.

Na Adama čeká v jeho bytě Korda se zbraní. Strhne se rvačka, při které oba vypadnou z okna. Wiktor je na útěku. Když utíka přes lom, narazí na zmláceného Adama. Adam se mu přizná, že nastražil bombu v chatě. Spolu s ním spolupracoval s Kordou ještě Siwa. Jenže překupníky vydíral, protože chtěl víc peněz a proto museli všichni zemřít. Díky Ewě nezemřel Wiktor, proto musela být odstraněna, ale Adam přísahá, že Ewu ani Natálii nezabil. Oba se pohádají. Adam žádá Wiktora, aby jej zastřelil. Wiktor je znechucen a odchází pryč. Vyběhne na kopec a z míst, kde předtím stál Adam se ozve výstřel. Wiktor běží dál. Výstřel zaslechnou i pohraničníci hledající Wiktora. Jsou mu v patách a přibližují se. Wiktor doběhne na okraj obrovského srázu do řeky. Pokouší se sešplhat dolů, jenže mu podklouzne noha a on padá ze skály...

Závěr:
Michal Luczak nachází pod obrovským srázem na okraji řeky bezvládné tělo Wiktora. Není jasné, zda je mrtvý nebo jen zraněný.

Na vlakovém nádraží sedí v čekárně Adam. Nezastřelil se v lomu. Přijíždí rychlík. Adam do něj nastupuje.

Prokurátorka Doboszová nachází mrtvé Kordovo tělo. U mrtvoly je mobil. Doboszová v mobilu vytočí jedno číslo. Dovolá se nadřízenému velitele Konráda Markowskiho. Je jí jasné, že nitky zločinu sahají vysoko do politiky.

Hlavními nezodpovězenými otázkami je to, kdo zabil Ewu a Natálii?

Hlavní postavy
Wiktor Rebrow
Aga Malek
Piotr 'Rambo' Wojcik
Prokurator Iga Dobosz
Adam 'Grzywa' Grzywaczewski
Komendant Konrad Markowski
Vedlejší postavy
'Metro'
Policeman Tomek
Kowalczyk
Aziukiewicz
Michal Luczak
Policeman Switalski
Kinga Grzywaczewska
Robert Korda
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode 6 (neoficiální název)
Původní názevEpisode 6
Rok natočení2014
Premiéra16. listopadu 2014
Česká premiéra17. března 2015
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody