plakát seriálu

Wilfred

(Wilfred (US))

Epizoda 1×01 – Štěstí (Happiness)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ryan se snaží spáchat sebevraždu, ale bez úspěchu. Sousedka Jenna, která se mu líbí, po něm chce, aby jí pohlídal jejího psa, Wilfreda. Ten ho ale vidí jako člověka v psím obleku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ryan se pokouší spáchat sebevraždu... hned několikrát... ale neuspěje. Štěstí se na něj alespoň trochu usměje, když se mu zalíbí jeho sousedka Jenna. Chce po něm, aby jí pohlídal psa, Wilfreda. Jenže on psa vidí jako člověka ve psím obleku. Dochází mu, že jenom on vidí psa jako člověka v obleku, ostatní jej vnímají jako normálního psa. Řekne si, že je to asi tím, jak se pokoušel zabít léky, možná má halucinace. Ale pořád ho to nepřechází. A pak na něj promluví.

Ryanovi zavolá sestra, protože mu domluvila místo v nemocnici. Jenže si myslí, že ho vyplňování smluv moc bavit nebude. Wilfred začne kouřit a dýchnutím uspí Ryana. Ryan se vzbudí o pár hodin později, a to už mu volá sestra, protože jde pozdě první den do práce.

Wilfred Ryanovi rozkope zahradu a tak s ním jde Ryan ven, aby mu nerozkopal něco dalšího. Wilfred mu mezitím vypráví o tom, že mají s Ryanem spojenou mysl, a proto taky ví, že chtěl Ryan spáchat sebevraždu. Ale pak řekne, že si dělá srandu, a že to ví kvůli tomu dopisu na rozloučenou, který byl v koši.

Wilfred říká, že má instinkty, a že neuvažuje o každé prkotině, kterou udělá. Prostě ji udělá. Vyprovokuje Ryana tak, že mu hodí jeho tenisák za plot. Wilfred po něm chce, aby jej přinesl zpět. Přijde Jenna a Wilfreda si odvede.

Později večer řekne Ryanovi jeho sestra, že ty tabletky, které si vzal a chtěl s jejich pomocí spáchat sebevraždu, byly placebo, a tak mu přijde ta záhada s Wilfredem ještě vetší.

Wilfred přemluví Ryana, aby mu ten tenisák přinesl. Jdou pro něj a shodou okolností jsou v domě, kde bydlí motorkář, který Ryana velmi štve. V jeho domě narazí na skrýš marihuany a nějakou si odnesou, Wilfred se motorkářovi vykadí do bot a Ryan taky. Ryan se poprvé v životě cítí tak skvěle, jako nikdy.

Ryan odmítne nabídku práce v nemocnici trochu netaktním způsobem, sestra je na něj naštvaná a už se mu nechce motat do života, protože si neváží toho, co pro něj dělá.

Wilfred v poslední scéně položí Ryanovu peněženku k domu motorkáře, hned k rozbitému oknu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Raining in My Heart (Buddy Holly)

Ryan se pokouší o sebevraždu.

The Puppy Song (Harry Nilsson)

Na konci epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
"Zdravá mysl a štěstí jsou nemožná kombinace." (Sanity and happiness are an impossible combination.) - Mark Twain
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Wilfred: Aspoň jednou v životě se pochlap a naser mu do boty!
Hlavní postavy
Ryan Newman
Wilfred
Vedlejší postavy
chlápek
číšnice
Kristen Newmanová
Jenna Muellerová
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠtěstí
Původní názevHappiness
Rok natočení2011
Premiéra23. června 2011
Česká premiéra25. října 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka23 minut
Sledovanost premiéry2 550 000 diváků
Autoři profilu epizody