plakát seriálu

Witches of East End

(Witches of East End)

Názory uživatelů

Witches are back

Zo začiatku som mal veľké obavy. Nevedel som si predstaviť fantasy seriál na stanici Lifetime. Bol som však veľmi milo prekvapený. Seriál ma zaujal hneď po prvej častí a pozrel som ho celý v maratóne za jeden týždeň. Herecké obsadenie starších postáv bolo fantastické. Julia Ormond a Mädchen Amick boli skvelé. Veľkým prekvapením a potešením v 2. série bol pre mňa Joel Gretsch, ktorého som si obľúbil už v seriáli 4400. NO a záver seriálu potešil, ale aj sklamal. Škoda toho konca. Nečítal som knihy, ale ak jedna kniha tvorila jednu sériu, tak tu poslednú knihu už mohli tiež natočiť a uzavrieť dej.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Můžou překvapit...

Názor píši dva díly před finále první série a nevěřil sem, že se u tohoto seriálu nějakého finále dočkám.

Pilot seriálu byl hodně slabý. Stejně tak i druhý díl, ale držela mě u něho zvědavost a teď mírný SPOILER, jakou daň si vybere Ingridytino kouzlo a jsem rád, že jsem u seriálu vydržel.

Od třetího dílu seriál nabírá na kvalitě i přes mizerné efekty. V podstatě to však, alespoň pro mě, drží dějová linka Ingrid, která opravdu má skvělý vývoj. Na druhou stranu postava Freyi stagnovala na mrtvém bodě a plácá se stále ve stejném problému.

I když seriál začal opravdu špatně, jsem rád, že jsem u něho vydržel a těším se na finále první série a další sérii, které by se seriálu mělo dostat.

Oblíbené postavy: Ingrid, Wendy, Joanna, Dash

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Careful what you witch for

Seriály o čarodejkách sú určite populárne. No tých kvalitných, čo dokážu zaujať a udržať si diváka veľmi dlho je málo. Naposledy sa takej veľkej popularite tešili asi Charmed. Witches of East End je niekde medzi. Má v sebe niečo čím by dokázal zaujať a prečo by sa mu mohlo dariť.

Dalo by sa povedať, že pilot bol tak trochu plný všetkých tých čarodejných klíšé. Objavená magická moc, potencionálne nebezpečenstvo hroziace rodine, čierna mačka, kniha kúzel a pod. No po pár častiach akoby seriál nabral druhý dych a začal sa uberať tou správnou cestou. Seriál poskytol zaujímavý námet. Spočiatku sa síce mohlo zdať, že sa nelíši od podobných seriálov s touto tématikou, no v konečnom dôsledku si išiel svojím smerom.

Jeho dejová linka by sa dala rozdeliť na viacero častí, najprv to bolo odhaľovanie následku kúzla Ingrid (aj keď to mohli skúsiť natiahnúť na pár častí), potom príbeh Meniča jeho dôvodu prečo ubližuje rodine a samozrejme Freyin večný boj s láskou. Mohlo sa zdať, akoby práve jej dejová linka stála výrazne v popredí, všetko čo sa udialo pomimo nej k nej aj tak smerovalo. Ten zvyšok príbehu tam bol každú časť, ale skôr ako doplnok k tomu Freyinmu príbehu.

Postavy boli príjemné a sympatické. Na začiatku som si myslela, že moje sympatie voči ním budú rozložené inak, no ukázalo sa, že som mala rada práve tie o ktorých som si to nemyslela. Pre mňa naj postavami boli Wendy a Ingrid, práve na nej bol vidieť ten celkový vývoj postavy, to postupné vyrovnávanie sa so všetkým. Wendy bola dokonalou tetou. Bolo na nej vidieť, že každú chvíľu si užíva a jej postava bola tým nábojom v seriály.
Koho som nemala rada bola milá Freya. U tej príbeh stagnoval stále na tom istom. A to, ktorého z bratov miluje. Neustále omieľala ako miluje Dasha, že on je jej spriaznená duša. No na druhej strane hádzala pohľady po Kilianovi a na oko sa tvárila ako mu odoláva. Tiež vytvárala dojem, že to všetko čo sa okolo deje akoby ju vo veľkom nezasahovalo a jej myseľ bola inde.

Witches of East End síce začali trošku horšie, no potom sa to obrátilo a začali pôsobiť príjemným dojmom. Jednotlivé časti celkovej zápletky boli postupne odhaľované každou časťou a postupne tak odhaľujú jej zmysel. Niektoré veci boli do konca jasné pri pár náznakoch. Plus sa môže zdať akoby boli niektoré veci vysvetlené prirýchlo a menšie natiahnutie by im neuškodilo.
Seriál sa v konečnom dôsledku vydaril, splnil svoj účel a to byť príjemnou, nenáročnou oddychovkou. Posledná časť v istej miere navnadila na druhú sériu, kde bude určite dostatok miesta pre vývoj seriálu či postáv.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Witches of East End

Na Witches of East End jsem se těšila. Od ukončení Charmed mi v seriálovém světě chybí nějaké ty čarodějky. Sem tam se sice nějaká objeví, ale žádný seriál už dlouho nestál jen na nich (OK, The Secret Circle nepočítám, tam se čarodějky a magie nějak minuly). Už když jsem ale v traileru uviděla tu čarodějku s květinou ve vlasech, tak jsem si pomyslela, že to asi nepůjde úplně tím směrem, kam bych chtěla. A měla jsem pravdu, postupně se z Witches of East End vyklubala čarodějnická telenovela.

Seriál se strašnou dobu plácá v milostném životě té méně zajímavé sestry. Její oblékání, účesy, kytky ve vlasech, fakt celá Rosalinda:-) Milostný trojúhelník Dash-Freya-Killian prostě nefunguje. Nemyslela jsem si, že může být nějaký milostný trojúhelník horší než Damon-Elena-Stefan, ale tady dokázali, že může. Mně se mnohem víc zamlouvala dějová linka okolo Ingrid, asi hlavně kvůli tomu, že v každém dílu prožívala něco nového, něco se o sobě dozvídala, a nebyla pořád zaseklá na jednom místě. Asi nejlepší postavou celého seriálu je ale tetička Wendy, zábavná, drzá, sexy, prostě svá. Navíc Mädchen Amick je pořád kočka.

Vím, že si často stěžuju, že seriál dává víc otázek než odpovědí. Tak tady to bylo přesně naopak, tempo odhalování věcí o minulých životech hlavních hrdinek bylo až moc rychlé, něco si mohli nechat i do další série. Kdo je měnič, poznáte hned, jak se daná osoba objeví, protože ten obličej snad není stvořený pro kladné role:-) Dívat se díl za dílem, jak se Beauchampovic rodinka snaží přijít na to, kdo to je, a nikdy se jim to nepovede, z nich prostě dělá hlupačky. A když se divák dozví, z jaké říše hlavní hrdinky přišly, tak to vzbudí, když ne vlnu smíchu, tak alespoň pousmání. No což, třeba se v další sérii objeví i Thor:-)

Co mě v seriálu potěšilo, je to, že se skutečně používá magie. Triky jsou sice na úrovni několik let starých Charmed, ale kouzlí se tu. Seriál je i docela vtipný, občas se sice smějete tam, kde byste se smát neměli, ale když ono je to tak kouzelně naivní, že se nedá odolat.

Pokud nebudete od Witches of East End očekávat rozvinutou čarodějnickou mytologii, čarodějnické souboje, mozek namáhající zápletky, komplexní postavy, ale spokojíte se s milostnými problémy čarodějek, sem tam nějakým kouzlem a hláškami tetičky Wendy, tak směle do toho. Mně tentokrát ta nenáročnost docela sedla, a pokud nebudu mít nic lepšího ve watchlistu, tak budu pokračovat ve sledování další série.

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po pilotu

Pilot byl boom informací. 10 sekund se dělo tohle, dalších 5 něco absolutně jiného, snažil jsem se mezi tím hledat souvislosti, nechápal jsem, ztrácel jsem se v celém příběhu a říkal jsem si, jestli takhle bude vypadat každý díl, asi tenhle seriál brzo skončí. KAŽDOPÁDNĚ. To není tak špatné. Ke konci dílu se informace a dějové linky spojí do jedné a člověk najde začátek (doufám že) fajn seriálu

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Witches of East End

Je to pohádka, naivní a kouzelná, o krásné sestře a chytré sestře. O lásce, síle, věrnosti a nějakých těch záporňácích. Když budu hledat mouchy, najdu jich dostatek, ale nechce se mi, baví mne to. Pohádky mám ráda.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Čáry máry

Na začátku jsem byla natěšená na každý díl, po čase má sledovanost začala klesat až jsem na něj začala koukat jen proto, že jsem ho měla rozkoukaný. Nejspíše jsem náročný divák, tak pokud jste jako já, nemá ani cenu se na něj koukat.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Jednou jsi dole, jednou nahoře"

Musím říct, že se mi vždy líbíly seriály s podobnými náměty, ale tenhle mě asi zatím zaujal nejvíce. Je to přesně to, co člověk často hledá v seriálu: "Jednou jsi dole, jednou nahoře", a právě to v tomhle seriálu nechybí.
První série je sice taková lehčí, ale v druhé sérii jde vidět že si tvůrci dali záležet, i co se týče obsazení rolí! Klobouk dolů a už se těším na další díly :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nevím nevím

Jednou napětím ani nedýchám a strhne mě to, ale po druhé mám chuť si přetáčet scény protože mě to nebaví. Teta Wendy je bez konkurenční :-) Sestry super, máma se mi zdá až moc nudná? (Není to to správné slovo, ale nejvíc ji vystihuje). Chlapy hezcí, jen by to chtělo něco víc.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Takýto čarodejnícky seriál už dlho chýbal.

A to, že niektorí ich prirovnávajú k Čarodejniciam, je ich problém, tých ľudí, čo nevidia rozdiely. Len preto, že je seriál o čarodejniciach, neznamená, že je podobný či rovnaký ako iný, ktorý tu bol skôr. Majú iný svet, náš svet ľudí a svet, z ktorého pochádzajú. Nie je tu umelé mávanie rukami na odstrašenie nepriateľa, do kúziel sú zahrnuté nielen formulky, ale aj elixíry a čarovné odvary, plus nejaké to sústredenie, a aj veštenie z kariet. Jednoducho všetko, čo by taká čarodejnica mala ovládať. A nie sú konečne len akýmsi doplnkom k iným čarovným bytostiam. Prvá séria bol taký rozbeh, občas pomalší, občas zaujímavejší. Ale teraz, keď sa to už otvorilo, je to čoraz zaujímavejšie, občas aj temné. Verím, že 2.séria bude naozaj skvelá, lebo má ešte lepší rozbeh ako tá prvá. Do hlavných postáv sa podľa mňa zamilujete a nájdete si aspoň jednu s ktorou sa viete stotožniť. Dúfam, že sa dozvieme teraz aj viac o ich rode a minulosti. Ja im dávam 100%, pretože naozaj tu seriál čisto len o čarodejniciach dlho nebol. :)

U mňa ako najobľúbenejšia postava vyhráva Ingrid. No Wendy jej tiež celkom slušne šlape na päty.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Guilty pleasure

Tak u tohohle seriálu jsem se fakt nenudila a vřele doporučuji.

Nebyl díl, kdybych se nenudila. Pořád se tam něco děje a to je setsakra dobře. V poslední době mě nic tak hodně nenadchlo snad jen Mistresses.

Skvělé hlavní obsazení (nádherně vypadající) i se skvělými znamými hosty.

Děj má zápletku, která se díl od dílu rozplétá a míchají se do toho malé.

A já já si také připadám jako malé dítě, protože už se nemohu dočkat řady druhé.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Náhodou docela dobrý :-)

Knížku mám ráda, teď se chystám na druhý díl.Na seriál jsem se tedy těšila a musím říct, že mě pilot nezklamal. Halt mám pro čarodějky slabost a kluci tam taky nejsou k zahození - zvlášť Kilian je HOT :-) První díl měl spád, otevřel několik tajemství a tajemno můžu... Těším na další díly, které doufám nezkazí!

Po s01e03:

Tak mám za sebou 3 díly a FAKT MĚ TO BAVÍ!!! Rozhodně žádná nuda a rozjelo se to na víc frontách. jsem zvědavá na další děj a moc se těším na další epizody)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zmodernizované čarodějky

Jsem hodně zvědavá, jak to bude dále pokračovat. Zatím se mi seriál náhodou moc zamlouvá. Jen doufám, že to nebude jeden z těch nechutně dlouhých seriálů, který se zkazí tím, že nebudou vědět, o čem točit další epizody. Zatím je to zajímavý příběh s čarodějnickou tématikou a s pěknými tvářičkami (Mädchen Amick mě překvapila, jak je i po těch letech, co si jí pamatuji z Twin Peaksu nádherná). Pro ležérní večery, bez nějaké potřeby koukat na seriály nebo filmy s tak hlubokým příběhem, až se vám z toho dělají mžitky před očima, je to prostě taková fajn oddechová záležitost, u které se těšíte na další díly.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tentokrát čtyři čarodějky...

Abych pravdu řekl seriál mi zprvu připadal jako by ho natočila stanice CW hezké tvářičky, pokus o znovuzrození Čarodějek. I kdy mi po prvních pár dílech seriál přišel jako když spojíte Secret Circle a a už zmíněné Čarodějky tak mě téma dost bavilo a nebýt někdy až přehnaně červené knihovny a oné říše ze které čarodějnice pocházejí - nechci napsat žádný spoiler protože - mi příjde trošku ujeté to odkud jsou - tak bude hodnocení vyšší.Tyto čarodějky mají rozhodně potenciál a ke konci série děj dobře graduje, obsazení je obstojné - nejvíce mě baví asi postava Wendy.

Jsem velice zvědavý co ze z Čarodějek z East endu nakonec vyklube.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nadšenie

Seriálov s tématikou čarodejníc som sa vždy úspešne vyhýbala. Na Witches of East End ma však zaujalo promo, čo sa stáva málo. Tak som si povedala že dám tomu šancu a urobila som správny krok. Seriál ma ani na okamih nenudil a tešila som sa na každú epizódu. Nedočkala som sa žiadneho dlhého naťahovania deju, čo beriem za veľké plus. Zápletky boli rozuzlené rýchlo a vždy som čakala čo bude nové. Bavilo ma ako som nevedela prísť na to, za akú postavu beriem Dasha a Fredericka. Na každej postave som vysela a čakala čo bude s nimi ďalej. V iných seriáloch si väčšinou vyberiem ústrednú dvojicu ktorú sledujem väčšmi, avšak na Witches of East End som mala tých sledovacích dvojíc až až. Veľmi som sa tešila keď nás dej zaviedol do minulosti a mohli sme sa pozerať na hlavné postavy v iných životoch (myslím Ingrid a Freyu keďže ostatok žil neustále). Pre mňa seriál skončil otvorený a vlastne doteraz nechápem jeho ukončeniu.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda zrušení

Mě osobně čarodějky velmi bavily. Každý díl byl něčím napínavý a já se vždy těšila na pokračování. Proto mi tedy bylo celkem líto, když seriál zrušili - hlavně i kvůli tomu, že poslední díl zůstal dost takový neuzavřený a my už se nedozvíme, jak to tedy dál bude.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Majú na to.

Prvých pár dielov bol prekvapujúcich ale potom to začalo klesať. Ak by sa im podarilo vymyslieť lepšiu zápletku tak to môžu ešte zachrániť. Veľmi sa mi tam páči Ingrid ale aj Joanna. Nepáči sa mi ten dej okolo Freyi ale tvorcovia to asi tak chceli mať.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Witches..

Po pilotu jsem měla takový smíšený pocity a byla jsem z toho trochu zmatená a moc sem neměla chuť si pustit další díl, ale venku pršelo a já se děsně nudila, tak jsem se nakonec na ten další díl podívala. A konečně jsem měla ve všem jasno. Začalo to být zajímavý a já se od toho nemohla odtrhnout. Za den jsem zkoukla asi tři nebo čtyři díly a teď už netrpělivě čekám na druhou serii!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Magická posedlost

Všichni seriál srovnávají se seriálem čarodějky. Já jsem tento seriál nikdy neviděla, tak nemohu posoudit. Hodně mi to připomíná film magická posedlost. Mám ráda čarodejnictví a konečně je o tom nějakej pořádnej seriál. Bylo na čase, všude jen upíři :)
Zpočátku mi to přišlo jako kdybych se koukala na filmy od Steelové, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože díl od dílu mě to stále více překvapovalo. Určitě největší proměnou prošla Ingrid, přijde mi, že celý seriál na ní stojí.
Další mojí oblíbenou postavou je Wendy, jsem zvědavá na druhou sérii, když už jí zbývá jen jeden život. Přišlo mi, že umírá pořad během 1. série :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pilot

První díl mě velice překvapil. Myslela jsem si, že to bude nic moc,ale opak je pravdou. Tento seriál mě velice zaujal. Děj a postavy jsou skvělý. Už teď se těším na další díl a doufám, že se dočkáme prodloužení. :) Myslím, že tento seriál bude lepší než seriál Čarodějky. :)

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nuda

Prvních pár dílů jsem tomuto seriálu překládala titulky, ale pak už jsem si na to ani nechtěla najít čas. Jednoduše mě to přestalo bavit.

Ženské pořád řeší jen potíže s chlapama, pořád se v tom utápí a baví se o tom pořád dokola, a k tomu je přidaná trocha magie, aby to nebyla taková nuda. Možná je srovnávám se seriálem Čarodějky, protože to bývala moje srdcovka. Tam je alespoň akce, bezva námět, pořád se tam něco děje. Ale tenhle seroš nemá nic z toho, co jsem právě napsala.

Dávám plus za pěkné herce (tetička Wendy je neskutečná kočka) a na ty dva bratry se taky pěkně dívá :-)

30 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Magie...

Pilotní díl mě velmi překvapil, konečně seriál který si vybral jediný nadpřirozený druh Čarodějky. Zabral se jimi do hloubky.. Někdy mě seriál nudil ale má nějaké kouzlo které mě donutilo sedět a koukat se dál. Hlavně Wendy ten její humor je to moje nejoblíbenější postavy WoEE potom je asi Freya. Prokleté čarodějky taky dobrý nápad Wendy má devět životů, Joanna má prokleté dcery umírají jí a roztoku před očima a kdo je proklel otec Wendy a Joanny.

A potom všem si seriál ukončí bez konce? To je trochu drsný zrovna v tom nejvíce napínavém to nemám ráda.. Pokud vám nevadí že seriál konci neukončeně tak se klidně kouknete ... Dávám 90%.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Závislá na Wendy

Witches of East End mě celkem mile překvapily. Seriál začal pozvolna, ale rozjel se celkem dobře. Nakonec jsem si ho dost oblíbila hlavně díky Wendy. Ta postava je dobře napsaná a skvěle zahraná. Zajímavá byla zápletka kolem Ingrid. A to by nebyl seriál, kdyby chybělo nějaké to milostné drama - zde v podobě Freyiny zápletky (i když každému hned na začátku bylo jasné, kdo bude ten pravý, jen Freye to nedocházelo).

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Witches of the hell NO!

Ahoj. Konec představování a rovnou k věci blbost. Nic víc mě nenapadá, po zhlédnutí prvního dílu se mi začal líbit Twailait. Herci neumí hárat jako já psát a co víc ani nejsou hezcí. Připadám si jako na srazu BH 90210 po 40 letech a dvou plastikách. Na příběhu jsou nejhezčí titulky a z hereček černá kočka, kterou přejelo auto. Bože při psaní svého názoru jsem dvakrát usnul a při sledovaní toho to ,,díla“ dvakrát zvracel. Nedívat se nuda.

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Po pilotu...

Nuda, která nemá absolutně co nabídnout. Čarodějky, upíři a podobné pseudocharaktery už tu jsou a zaplácávají myslím dost prostoru, který by se dal využít smysluplněji.

0 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Witchcraft

Po delší době seriál z fantasy žánru, který nepojednává o upírách, vlkodlacích atd., nýbrž o čarodějnictví. Na první pohled se může zdát, že se jedná o "zmodernizovanou" verzi Čarodějek (Charmed), jen hlavní postavy nejsou sestry, ale matka, její dvě dcery a teta. Seriál kombinuje napětí, humor a fantasy prvky, postavy se vyvíjejí (hlavně Ingrid), a je zde několik dějových linek. Druhá série je dle mého názoru zasloužená.
Nejoblíbenější postava: s přehledem Wendy.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé