plakát seriálu

Wolf Creek

(Wolf Creek)

Názory uživatelů

Wolf Creek

Na tomto seriálu je nejpodivnější, jak vypadá realisticky, ale chová se smyšleně. Celou dobu jsem se rozhodovala, jestli se mi to líbí nebo ne:) Máte prostě pocit, že se koukáte na thriller se sériovým vrahem (což asi skutečně koukáte), ale vyrovnaným protivníkem se vrahovi stane mladá holka, která téměř nic neumí (dobrá, umí slušně běhat), akorát má asi superschopnost spojovat osudy lidí, které potká.

Vytvořené je to ale parádně, hlavní hrdinku si oblíbíte a poldu také. Trochu mi vadilo pomalejší tempo (v tom mi seriál připomněl například Breaking Bad) - konkrétně delší záběry na nic. Kdyby byla série o dva díly kratší, byla by to bomba.

Edit: druhá série už je obyčejným vyvražďovákem s celkem dementním chováním postav, nevím co tímto počinem tvůrci zamýšleli :( Ale napínavé to je stále.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Wolf Creek

Mick Taylor. Propagátor flanelových košil, regulátor stavu zvěře i turistů, buran držící velký lovecký nůž a pušku. Jak se objevil na scéně, tak mi srdce zaplesalo. Pak to přijde – otec, matka, syn, dcera. Až na to, že dcera přežije, a z lovce se stává lovná zvěř.

V rámci exploitation se jedná o lehký nadprůměr, ale stále mám za to, že tenhle typ hororu by se neměl roztahovat na celý seriál. Ztrácí se tím tempo, napětí. Úvodní vraždy, které jsou motivem Eve pro hledání Micka, jsou asi nejhnusnější (a pro fanoušky zároveň nejlepší) z celého seriálu. Bohužel už nic podobného nepřijde. V podstatě celý seriál sledujeme holku, co cestuje Austrálií. Těch šťastných náhod, kdy ji někdo pomůže z nepříjemné situace nebo, kdy narazí na stopu po Mickovi, je na mě prostě moc.

Eve při hledání Micka cestuje po Austrálii a pro diváky z toho plyne jediné: „Nikdy nejezděte do Austrálie. Jsou tu fakt divný lidi.“ Všichni, které Eve potká, ji chtějí zabít, znásilnit, nebo jsou prostě divní. Postupně totiž přibývá celá řada vedlejších postav (gang motorkářů, uprchlý vězeň, servírka), které tam prostě jen tak jsou, aby vyplnily čas mezi prvním a posledním dílem, a do děje příliš nezasáhnou. Občas je seriál nuda k uzoufání. Sem tam se sice objeví Mick, aby divákům připomněl, že seriál je taky o něm, ale bohužel je to málo. Když závěrečný díl přidá flashbacky do Mickova dětství, tak si říkám: „Proč, proč jenom tohle někdo natočil?“ Líbilo se mi, když ve filmech Mick prostě zabíjel všechno, na co narazil, tak proč se pouštět do bližšího vysvětlování jeho motivů?

I přes kritiku se mi seriál docela líbil. Eve je sympatická holka, na kterou se navíc dobře kouká. Není těžké jí nefandit. Dál se mi líbily odkazy na původní filmy. Jestli takhle dopadl Ben z prvního filmu, pak raději nechci vědět, co se stalo s Paulem z druhého filmu.

Hra na kočku a myš mezi Eve a Mickem se nekoná. Závěrečné zúčtování nepřináší vzhledem k chystanému třetímu filmu nic překvapivého.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Wolf Creek

Uzavřený šestidílný seriál, který se soustředí na pomstu dívky, která přežije vyvraždění své rodiny sériovým vrahem. Postava Eve mi byla sympatická, se zájmem jsem sledoval její přeměnu z odhadlané, ale naivní dívky do nebezpečné a smrtící ženy. Tempo vyprávění děje je pomalejší, ale velmi atmosférické, trochu mi to připomínalo westerny (dlouhé záběry na auto projíždějící pustinou). Co se mi nelíbilo byla jistá nerealističnost, hlavně co se týká práce policie, která seriálového vraha vůbec nehledala, ačkoliv jen v tom seriálu zabil asi patnáct lidí včetně policisty. Ten záporák taky nebyl nijak zvlášť charismatický a některé záběry s ním tam byly prostě navíc (vyvrhování klokanů??). Úplně nereálný byl poslední díl, kde se konečně setkávají dívka a vrah tváří v tvář. Vypadá to, že scénáristi, režisér, kameraman i herci si všichni šlehli nějakýho australskýho hulení, protože jejich souboj je tak nereálnej a pak je najednou po něm... Škoda. Jo hodně dobrá atmosférická znělka.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Australská odyssea o hledání pomsty

Poměrně ambiciózní projekt. Australská odyssea o hledání pomsty a vnitřního klidu, plná takřka mystických prvků a překvapivě hodně kvalitní technické stránky. Zatímco filmová série si na nic nehrála a v rámci subžanru bavila svou úchylností - televizní bratříček se pokouší o jakousi sofistikovanost, která mu bohužel nevychází. Můžete mít sebelepšího záporáka (check), ale jakmile všem postavám kolem chybí pud sebezáchovy a špetka logiky jste v loji. Původní sympatie a soucit s ústřední hrdinkou se s každou další epizodou zmenšoval, až jsem se u ní málem omlátil čelo. Škoda

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Wolf creek

Atmosféra seriálu i vizuální stránka byly na začátku výborné. Stejně tak úvodních několik minut bylo skvělých – zejména tedy v případě, že o seriálu dopředu nic nevíte. I obsazení působilo sympaticky, respektive dost nesympaticky (v případě záporáků).
Bohužel všechno shazovalo nelogické jednání hlavní hrdinky i ostatních postav. Policie, která se ani nesnaží vyšetřit vraždy; Eve, která se chce tak pomstít, že absolutně přijde o pud sebezáchovy a je ochotná vlézt do jámy lvové bez jakéhokoliv záložního plánu. Ve většině případů měla Eve víc štěstí, než rozumu a vždy jí spíš pomohla šťastná náhoda, než vlastní schopnosti.
Podle mě škoda nevyužitého potenciálu.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí