Wolf Creek

Wolf Creek (Wolf Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
hlupec

13. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Wolf Creek

Na tomto seriálu je nejpodivnější, jak vypadá realisticky, ale chová se smyšleně. Celou dobu jsem se rozhodovala, jestli se mi to líbí nebo ne:) Máte prostě pocit, že se koukáte na thriller se sériovým vrahem (což asi skutečně koukáte), ale vyrovnaným protivníkem se vrahovi stane mladá holka, která téměř nic neumí (dobrá, umí slušně běhat), akorát má asi superschopnost spojovat osudy lidí, které potká.

Vytvořené je to ale parádně, hlavní hrdinku si oblíbíte a poldu také. Trochu mi vadilo pomalejší tempo (v tom mi seriál připomněl například Breaking Bad) - konkrétně delší záběry na nic. Kdyby byla série o dva díly kratší, byla by to bomba.

Avatar uživatele
anjoa

14. srpna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Wolf Creek

Mick Taylor. Propagátor flanelových košil, regulátor stavu zvěře i turistů, buran držící velký lovecký nůž a pušku. Jak se objevil na scéně, tak mi srdce zaplesalo. Pak to přijde – otec, matka, syn, dcera. Až na to, že dcera přežije, a z lovce se stává lovná zvěř.

V rámci exploitation se jedná o lehký nadprůměr, ale stále mám za to, že tenhle typ hororu by se neměl roztahovat na celý seriál. Ztrácí se tím tempo, napětí. Úvodní vraždy, které jsou motivem Eve pro hledání Micka, jsou asi nejhnusnější (a pro fanoušky zároveň nejlepší) z celého seriálu. Bohužel už nic podobného nepřijde. V podstatě celý seriál sledujeme holku, co cestuje Austrálií. Těch šťastných náhod, kdy ji někdo pomůže z nepříjemné situace nebo, kdy narazí na stopu po Mickovi, je na mě prostě moc.

Eve při hledání Micka cestuje po Austrálii a pro diváky z toho plyne jediné: „Nikdy nejezděte do Austrálie. Jsou tu fakt divný lidi.“ Všichni, které Eve potká, ji chtějí zabít, znásilnit, nebo jsou prostě divní. Postupně totiž přibývá celá řada vedlejších postav (gang motorkářů, uprchlý vězeň, servírka), které tam prostě jen tak jsou, aby vyplnily čas mezi prvním a posledním dílem, a do děje příliš nezasáhnou. Občas je seriál nuda k uzoufání. Sem tam se sice objeví Mick, aby divákům připomněl, že seriál je taky o něm, ale bohužel je to málo. Když závěrečný díl přidá flashbacky do Mickova dětství, tak si říkám: „Proč, proč jenom tohle někdo natočil?“ Líbilo se mi, když ve filmech Mick prostě zabíjel všechno, na co narazil, tak proč se pouštět do bližšího vysvětlování jeho motivů?

I přes kritiku se mi seriál docela líbil. Eve je sympatická holka, na kterou se navíc dobře kouká. Není těžké jí nefandit. Dál se mi líbily odkazy na původní filmy. Jestli takhle dopadl Ben z prvního filmu, pak raději nechci vědět, co se stalo s Paulem z druhého filmu.

Hra na kočku a myš mezi Eve a Mickem se nekoná. Závěrečné zúčtování nepřináší vzhledem k chystanému třetímu filmu nic překvapivého.

Avatar uživatele
Hrus

7. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Wolf Creek

Uzavřený šestidílný seriál, který se soustředí na pomstu dívky, která přežije vyvraždění své rodiny sériovým vrahem. Postava Eve mi byla sympatická, se zájmem jsem sledoval její přeměnu z odhadlané, ale naivní dívky do nebezpečné a smrtící ženy. Tempo vyprávění děje je pomalejší, ale velmi atmosférické, trochu mi to připomínalo westerny (dlouhé záběry na auto projíždějící pustinou). Co se mi nelíbilo byla jistá nerealističnost, hlavně co se týká práce policie, která seriálového vraha vůbec nehledala, ačkoliv jen v tom seriálu zabil asi patnáct lidí včetně policisty. Ten záporák taky nebyl nijak zvlášť charismatický a některé záběry s ním tam byly prostě navíc (vyvrhování klokanů??). Úplně nereálný byl poslední díl, kde se konečně setkávají dívka a vrah tváří v tvář. Vypadá to, že scénáristi, režisér, kameraman i herci si všichni šlehli nějakýho australskýho hulení, protože jejich souboj je tak nereálnej a pak je najednou po něm... Škoda. Jo hodně dobrá atmosférická znělka.