plakát seriálu

The Empress of China

(Wu Mei Niang chuan qi)

Zajímavosti ze seriálu
Nejdražší seriál v historii Číny.
Po odvysílání několika dílů byl seriál v Číně stopnut. Čínským cenzorům se totiž nelíbily hluboké výstřihy v seriálu. Když se seriál vrátil na obrazovky, každý záběr na ženské postavy byl přiblížen, aby výstřih nebyl vidět, a dokonce došlo k vystřižení postelových a líbacích scén, přestože zastánci původního zpracování argumentovali tím, že během dynastie Tang ženy opravdu nosily hluboké výstřihy, a že když tvůrci utratili tolik peněz za kostýmy, je škoda, že si je diváci neužijí. Navíc díky vystřiženým scénám pak bylo údajně složité orientovat se v ději. V jiných zemích proto běžel seriál tak, jak byl původně zamýšlen, ale třeba na Taiwanu speciálními efekty přidali ženám do výstřihu tenký pruh látky, aby jim ňadra nevyčuhovala tak nápadně.
Během seriálu bylo použito více než 3000 kostýmů, z toho 260 pro hlavní představitelku. Za kamerou pracovalo asi 600 lidí. Scénáristé psali scénář tři roky a natáčelo se 10 měsíců.
Fan Bing Bing a Aarif Rahman spolu hráli již v komedii One Night Surprise. Když se spolu objevili v tomto seriálu, vynořily se zprávy o tom, že spolu chodí. Bing Bing to však popřela s tím, že chodí s jiným kolegou ze seriálu, Li Chenem.