plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Epizoda 1×22 – Callisto
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vesnice za vesnicí je napadána krvelačnou armádou. Když se vystrašení vesničané ptají kdo za to může vojáci jim pokaždé odpoví, že slouží Xeně, princezně bojovnici. V jedné takové vesnici je zavražděna i matka se synem, které nachází manžel a otec. Zaslepen touhou po pomstě se vydá zabít Xenu. Ta mu po důrazné domluvě vysvětlí, že to opravdu nebyla ona, kdo má na svědomí jeho rodinu a spolu s Gabrielou se vydávají pátrat kdo má všechno to krveprolévání na svědomí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Za vše může žena jménem Callisto. Té Xena kdysi dávno nejenom vyplenila rodnou vesnici Cirru, ale při jejím řádění také uhořela celá Callistina rodina. Callisto je odhodlána se Xeně za smrt své rodiny pomstít ať to stojí co to stojí. Xena s Gabrielou se zde také vůbec poprvé setkávají s Joxerem.. Rádoby bojovníkem, který je odhodlán dostat se do Callistiny armády a dokázat tak nejenom sobě, že není černá ovce jejich rodiny.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Joxer's nose was not harmed during the production of this motion picture. However, his crossbow was severely damaged. (Joxerův nos nebyl během natáčení této epizody zraněn. Nicméně jeho samostříl byl vážně poškozen).
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Fat Warrior
Theodorus
Tall Man
Tall Villager
Callisto
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCallisto
Původní názevCallisto
Rok natočení1996
Premiéra13. května 1996
Česká premiéra25. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody