plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Epizoda 1×11 – Černý vlk (The Black Wolf)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tajemný bojovník říkající si "Černý vlk" bojuje proti králi Xerxovi, aby vesnici, kterou Xerxes trápí velkými daněmi, vrátil jejich peníze. Xerxes proto jeho stoupence uvrhne do žaláře. Xena potká svou známou, jejíž dcera Flora se také nachází ve vězení. Xena tedy uzavře s Xerxem dohodu, podle které mu najde a vydá pravého "Černého vlka" výměnou za osvobození vězňů.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Lucy Lawless popisuje průběh natáčení: "Byla to dobře vypadající epizoda, ale náročná na natočení... Pamatuji se, jak jsem byla potopená ve vodní nádrži, kde byla teplá voda, což si vůbec nestěžuji. Vždycky vypadá dobře, když jste mokří – je to hodně nepohodlné, ale vypadá to skvěle! A co se týče Roberta Trebora, on má dobré srdce, ale občas dokáže být nemravný chlapec."
Xena v tomto díle poprvé řekne svoji klasickou větu "I have many skills." (Já umím ledacos.)
V předchozí epizodě Hooves & Harlots dostala Gabriela hůl, na níž byla jako ozdoba orlí hlava. Od toho dílu však má hůl bez tohoto symbolu a navíc nosí nový kostým, odlišný od toho, který získala u Amazonek.
V této epizodě se poprvé objevuje Robert Trebor jako Salmoneus. Tato postava se ještě objeví v dílech 1x21 The Greater Good a 2x11 Here She Comes... Miss Amphipolis. V seriálu Herkules se Salmoneus objevoval daleko častěji, můžete ho vidět téměř v každé řadě, a právě v první řadě byla jeho postava představena a poprvé se setkal s tehdy ještě zlou Xenou.
Tato epizoda disclaimer nemá, je tak posledním dílem celého seriálu, ve kterém se na konci závěrečných titulků disclaimer nevyskytuje.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Koulos: Stráže!
Xena: Neobtěžuj ty drahoušky, právě usnuli.
Xerxes: Kdopak jsi, jaký máš na té věci zájem?
Xena: Jmenuji se Xena a řeším cizí problémy.
Salmoneus: Ty boty… ta kůže… ty nohy… Xena!
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Salmoneus
Arresting Guard
Black Wolf Sympathizer
Diomedes
Blacksmith
The Grump
Ox - the brigand
Parnassus
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČerný vlk
Původní názevThe Black Wolf
Rok natočení1996
Premiéra9. ledna 1996
Česká premiéra8. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody