plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Epizoda 1×04 – Kolébka naděje (Cradle of Hope)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Xena s Gabrielle zachraňují malého sirotka z řeky, dávají dohromady krále Gregora a jeho manželku a zachráněné dítě jim svěřují do péče.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Od této epizody se v seriálu začaly na konci dílu objevovat vtipné tzv. Dislcamers. Ve světě filmu se Disclamers používají na uchlácholení různých organizací (např. během natáčení filmu nebylo ublíženo žádnému zvířeti apod.) ale tvůrci XWP se rozhodli si z toho udělat legraci a zařazovaly spíše disclamery vztahující se k ději nebo prozrazující nějakou zákulisní historku z natáčení.
Disclamer k této epizodě:
No babies were harmed during the production of this motion picture (žádnému dítěti nebylo ublíženo během natáčení této epizody).
V této epizodě Xena poprvé použila svůj "ohnivý dech". Během natáčení se pokaždé několikrát trik s ohněm vyzkoušel, než ho natočila Lucy Lawless. Ale jednou byl obsah alkoholu moc vysoký a oheň tak popálil tvář kaskadéra, který trik předváděl. Byl sice v pořádku, ale Lucy si raději od té doby dávala pozor, co dělá. Před tímto trikem vždy vypila mléko, které jí udělalo ochranný povlak v ústech i žaludku, a riziko podráždění se tak minimalizovalo.
Novorozenec Gabriel byl zachráněn princeznou bojovnicí, stejně jako byl malý Mojžíš zachráněn egyptskou princeznou. Obě děti byly vychovávány jako princové, ačkoliv Mojžíš poté opustil svoji adoptivní rodinu, aby tak dovedl svůj lid ke svobodě. V seriálu Xena museli Židé čekat až do druhé série, konkrétně epizody "The Giant Killer", aby získali svoji svobodu.
Lucy Lawless se při natáčení bavila: "Byla to ohromná legrace. Taková první taškařice, která mě připravila na pozdější epizody stylu "Warrior...Princess" a "Warrior...Princess...Tramp". Líbí se mi všechno to pobíhání okolo hraní několika postav. Režisér Michael Levine každopádně odvedl skvělou práci, aniž by byl nějak agresivní.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Gabriela: To všechno se stalo díky osudu? Nebo je to jen náhoda?
Xena: Podle mě se to stalo kvůli tomu, že jsi spala na kamenech.
Gabrielle: Víš, že je na nás vypsaná odměna? Prý je to přes tisíc dinárů, mám chuť se sama udat.
Gabrielle: Dobré ráno. Spalas dobře?
Xena: Tvrdě jako kámen. Co ty?
Gabrielle: Na kamenech.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Street Vendor
Young Man
Innkeeper
King Gregor
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKolébka naděje
Původní názevCradle of Hope
Rok natočení1995
Premiéra25. září 1995
Česká premiéra19. dubna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody