Xena

Xena (Xena: Warrior Princess)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Prométeus

Bohyně Héra přiková Prométea ke skále a vezme lidem jeho dary - oheň a schopnost léčit. Xena s Gabrielle musí spojit své síly s Herkulem a Iolaem k osvobození Prométea. Je to však sebevražedná mise. Ten, kdo použije speciální meč ke zlomení okovů, okamžitě zemře...

Zajímavosti

Xena má od této epizody vylepšený kostým. Meč začala nosit na zádech místo u pasu a chakram má pověšený na háčku, který má všitý do kostýmu – zbavila se tak svého pásku.

Tato epizoda je jediná, ve které se objevují jak Hercules, tak Ioláos. V dalších cross-overových epizodách se pak objeví už buď jenom Ioláos (2x13 The Quest), nebo jenom Hercules (5x12 God fearing Child). Xena s Gabrielou se společně objevily v seriálu Herkules také jen jednou, a to v epizodě 3x15 "Judgment Day".

Michael Hurst si během natáčení souboje v této epizodě zlomil ruku, proto si na konci dílu povšimněte disclaimeru – je zde uvedeno, že byl Iolaos zraněn. Bohužel se tak stalo i Michaelovi na place. Právě proto má v seriálu Herkules od epizody 2x10 "Cast A Giant Shadow" obvázanou ruku a zavěšenou kolem ramene, což mu zůstalo na několik dílů.

Příběh, který Gabriela vypráví Iolaovi, je z Platónova filozofického díla s názvem "Symposium", ve kterém se vedou dialogy o lásce. Příběh, který vypráví řecký komediant Aristophanes, je pojatý jako vtip, ale stejně jako ve většině jeho vtipů, i zde je vážný podtext.

Disclaimer více z této kategorie

Iolaus was harmed during the production of this motion picture. However, the Green Egg men went on to live long and prosperous lives (Iolaus byl zraněn během natáčení této epizody. Ale zelení muži z vajec budou žít ještě dlouho a blaze.)

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon