plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Epizoda 1×16 – Smrtelně milovaná (Mortal Beloved)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Xenu požádá duch její dávné lásky Marcuse o pomoc při záchraně duší dobrých lidí v podsvětí. Aby toho Xena docílila, musí se přes nejhlubší jezero potopit až do samotného Podsvětí. Tam zjistí, že někdo ukradl Hádovi přilbu neviditelnosti a díky ní rozvrátil celý systém podsvětí. Spravedliví prožívají muka v Tartaru, zločinci nejhrubšího zrna si užívají výhod Elysejských polí. Zlodějem je Atyminius, jeden z nejzkaženějších lidí kteří kdy spatřili světlo světa a přešli po smrti do podsvětí. Ten chce za pomoci helmy celému podsvětí také vládnout.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V roli Chárona neexceluje nikdo jiný než samotný Michael Hurst, představitel Herkulova parťáka Iolaa. Michael tak ukázal další z mnoha svých hereckých tváří.
Lucy Lawless k epizodě poznamenala „Atyminia hrál velmi milý gentleman jménem Paul Willis, který se v roli choval strašně podivně – takové výrazy byste čekali u pedofila, ale ve skutečnosti to byl vážně milý člověk. Atyminius byla postava vyšitá z mých nejhorších nočních můr. A konečně jsem se zbavila toho mizerného korzetu (když Xena vstoupila do podsvětí bez své zbroje), což bylo příjemné.“
No Winged Harpies were harmed or sent to a fiery grave during the production of this motion picture. (Žádné harpyje nebyly zraněny ani neskončily v ohnivém hrobu během natáčení této epizody).
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Cháron: (ke Xeně) Všechno je tu naruby. Šílenci jsou na Elysejských polích, ti hodní jsou v Tartaru, a teď tu dokonce máme i turisty!
Toxeus: Tak jsi nakonec skončila s těmi špatnými, Xeno. Musí být těžké odčinit několika dobrými skutky všechno to zlo předtím. Řekni, kdo měl to potěšení tě zabít?
Xena: Nikdo. Spadla jsem z koně a zlomila si vaz.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Bride's Father
Atyminius
Traveler
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrtelně milovaná
Původní názevMortal Beloved
Rok natočení1996
Premiéra12. února 1996
Česká premiéra15. června 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody