plakát seriálu

You, Me and the Apocalypse

(You, Me and the Apocalypse)

Názory uživatelů

SKVĚLÉ "PŘEDAPO"

Je až neuvěřitelné, k čemu vedla spolupráce britské a americké produkce, nikdy bych nevěřil, že se dá natočit sci-fi komediální drama (s prvky skvělého britského humoru) tak, aby takové žánrové spojení fungovalo nenásilně. Přechody mezi komediálními a dramatickými scénami jsou dobře zvolené, jako by se prolínala a doplňovala dvě různá zpracování téhož tematu.

To vše v průběhu posledních desítek dnů, zbývajících do apokalypsy, ve kterých se ukazuje, co všechno v nás dřímá pod nátěrem civilizace.

Několik vzájemně propletených dějových rovin, dvě různé lokality, kde se odehrává děj - Evropa a Amerika, postupné odhalování neuvěřitelných a komplikovaných rodinných vazeb, hledání (vyvracení) spasitele (tzv. dtuhý příchod) velmi neortodoxním knězem a jeptiškou, (náboženské prvky na mezi snesitelnosti) odsýpající děj, výborně napsaný scénář, dobře vybrané obsazení a slušné herecké výkony, děj, odehrávající se jako flashback úvodní scény...

Nečekaně rychlé a zdánlivě zmatečné zvraty situací se střídají s regulérními změnami pojetí/žánru v rychlém tempu, často v konrapunktu (např. existencionalistické prvky mají protiváhu v regulérním melodramatu).

Za zmínku stojí nezvykle drsné zacházení s hlavními postavami, tvůrci se s nimi nemazlí a bez ohledu na mainstreamového diváka je usmrtí, když usoudí, že je to scénáristicky vhodné.

S plynoucím časem začíná převažovat dramatická rovina, roste počet možného ukázek jednání lidí, kteří ztratili veškerou naději.

Jediný ústupek aktuální společenské objednávce se projevil v existenci homosexuálního manželského páru mezi hlavními postavami (chudáci herci, nucení, aby se oslintávali za mrzký obolus). Ostatně, i to lze při troše dobré vůle považovat za komediální prvek - nic není dokonalé... Na druhou stranu lze ocenit (i když je to tak trochu klišé), že černý generál ze zmíněného páru (čestný homosexuální vlastenec :-) zastřelí/popraví amerického presidenta, aby mezi přeživšími nepřenesl do budoucnosti vlastní nevalnou morálku a životní postoje.

Škoda, velká škoda, že nebude pokračování, ke kterému series finale přímo vybízí.

Velmi povedené dílko, které není orientováno na mainstreamového diváka.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vtipně podaná apokalypsa

Musím říct, že tenhle seriál mě opravdu bavil. Drama, spojené s komedií, navíc na pozadí blížící se globální katastrofy, to je něco co se vážně nevidí každý den. Zde to ale zafungovalo velmi dobře, nejspíš i kvůli zajímavým postavám, z jejichž řad byl pro mě asi nejsympatičtější otec Jude se sestrou Celine. Ostatní postavy a jejich příběhy však taky pobavily, takže se budu těšit na to jak se se seriálem tvůrci dále poperou.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I can see clearly now...

You, Me and the Apocalypse je něco opravdu nevídaného a originálního. Směsice břitkého britského humoru a apokalyptického dramatu se vážně nevidí každý den a tak rozhodně má potenciál zaujmout. Do mého hledáčku se to dostalo díky dvojici Jenna Fischer (The Office) a Rob Lowe (Parks and Recreation), ale i zbytek byl fajnově obsazený. Celkově jsou postavy velkým kladem tohohle kousku, protože jsou tak ujeté a odlišné, že si ji prostě musíte užit.

Začátek série byl skvělý a hrozně mě překvapil, většinu scén jsem si užíval a dost jsem se bavil. Třeba Nick Offerman a jeho Buddy neměl chybu. Nejlepší postavou je však naprosto bezkonkurenčně otec Jude, který si krade každou scénu pro sebe. Jenže postupem času se vtip trochu vypařoval a začalo se řešit jedno opravdu zamotané rodinné drama, které odhalovalo jedno překvapení za druhým až to dospělo do fáze, kdy to nikoho nezajímalo. Vcelku mě překvapilo docela drastické (britsky) zacházení s postavami. Navíc mě trošku zklamal i samotný závěr, který jakoby se nemohl rozhodnout jestli to teda končí nebo jestli bude druhá série. Představoval jsem si to trochu jinak, i tak ale myslím, že to za podívání stojí. Už je pro ten nevídaný mix žánrů...

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konec světa

Koho zajímá jak by vypadal poslední měsíc života na zemi a chce se při tom trochu zasmát a pobavit, ať se podívá na tenhle seriál. Tady se stávají z hrdinů zbabělci a z padouchů klaďasové. Lidé dělají věci, které by je normálně nenapadli. Vypadal by tak svět i v reálu? Nevím. Ale sledování seriálu mě neskutečně baví.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Až na ty náboženské kecy, boží seriál... :D

Upřímně, nejsem věřící člověk. A proto mě tam ty občasné náboženské kecy a zázraky (které byly spíše nakonci) docela dost dobrý seriál. Jinak britské přízvuky, Megan Mullally, Rob Lowevtipy o konci světa a díky dalším vtipům mi praskaly ušní bubínky blahem.

Dal bych 100% ale z toho zázraku nakonci se mi udělalo tak blbě až se mi začínalo proměňovat víno ve vodu... :D

Jen se docela se obávám aby to dalšíma řadama nepokazily. Takže nezbývá nic jiného než se modlit aby to ukončily nebo aby to nepokazily. :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

#something#for#me

Miluji nadsázku, černý humor, Roba Lowa a taky Britskou tvorbu. Tento seriál vše splňuje na jedničku a stal se mi tak příjemnou oddyychovkou.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ale tak proč ne :)

Je to šílené. To je asi nejvýstižnější způsob, který mě napadá, k popisu tohoto seriálu. Je to vtipné, je to nepředvídatelné (tedy v rámci možností, když víte, že apokalypsa, že jo). Myslím, že je tam dost rozličných vtipných situací, aby si každý přišel na své. Společně s tím, že má seriál jen jednu řadu, je to výborná věc na odreagování a vyplnění nějaké té mezery, před začátkem další seriálové sezóny

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čože ? Apokalypsa ?

Je pravda že filmy a seriály spojené apokalypsou nemám rada. Jediny dôvod prečo som si to pustila bol Mathew Baynton, ktorého poznám zo Spy a Wrong Mans. Po pilotnej epizóde som neľutovala. Seriál ma tak chytil ako už vyše pol roka žiaden iný. Príbeh a herci sú výborný, veľa ľudí ako čítam zaujal otec Jude, no mňa viac zaujala zápletka Jammie/Layla/Ariel.Pravdou je že sa to začalo až príliš nabaľovať a pomaly som v rodinnych vzťahoch mala chaos. Určite seriálu nechýba skvelý britský humor a mnoho nečakaných prekvapivých zvratov. Začiatok 1.série je úžasný a nemôžem sa dočkať na pokračovanie. Tento seriál a u mňa zabodoval a nie že mi ho zrušia, aj keď úprimne neviem si predstaviť o čom by bola ďalšia séria...
Za mňa zaslúžených 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé