plakát seriálu

Z archivu Sherlocka Holmese

(The Adventures of Sherlock Holmes)

Názory uživatelů

Jeremy Brett a Sherlock

Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes a ve všech směrech geniální herec Jeremy Brett, který mistu dedukce vtiskl tvář, tak jak jsem si ji představoval se rovná úžasná kombinace, která rodí klenot.
Z Archivu SH je prvním seriálem adaptací společnosti Granada. Hlavní role se ujal Jeremy Brett, bez něhož by seriál nikdy nebyl takový, jaký je a David Burke jako dr.Watson, který byl však po první řadě nahrazen. Takže postupně:

A) herci - JB je génius, mistr, Sherlock! Pro mistra dedukcí prostě přesně to, co je David Suchet pro Poirota, David BUrke mi jako Watson vůbec nevadil, i když Edward Hardwicke je mnohem lepší.

B) zpracování- seriál se věrně drží předlohy, lepší adaptace jsem vskutku nikdy neviděl. Přesná ilustrace příběhů, mnohdy o mnoho lepší zpracování než povídka. Detektivka jak má být.

C) atmosféra - naprosto úžasná, skvěle to vystihuje celý seriál. Ať je to venkov nebo Londýn, atmosféra jako je tady není ani v Poirotovi, což je dokonalá pocta.

Všemu pomáhá i neuvěřitelná hudba a dokonalé herecké výkony. Viděno v povedeném slovenském dabingu, navíc tu jsou zfilmovány ty nejlepší příběhy celého cyklu.

To se nedá popsat...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk