plakát seriálu

Za svitu měsíce

(Moonlight)

Epizoda 1×05 – Arrested Development
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Potom, co ho Beth zachránila, se jí Mick vyhýbá. Pracuje na případu zmizelé dívky, kterou její rodiče hledají. Byla nejlepší kamarádkou jedné prostitutky, která byla nalezena zavražděná. Tento případ zase naopak vyšetřuje Beth. Jejich cesty se opět zkříží, když musí najít nevyspělého upíra.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Potom, co Beth zachránila Micka, se jí vyhýbá. Ale nic netrvá věčně a najednou stojí proti sobě. Mick je pozván na večeři – oslavu výročí Beth a Joshe. Beth má reportáž o mrtvé prostitutce, vypadá to na vraha, který už působil v San Franciscu. Dostává se na místo činu a opět tahá informace od svého známého policajta Carla.
Za Mickem příjdou zoufalí rodiče, aby našel jejich dceru, o které nemají už dlouho žádné zprávy a ten jim slibuje, že jejich dceru najde. Dívka, která přijela do Los Angeles, aby se původně stala herečkou, pracuje jako společnice na internetu. Mick je u Josefa a baví se o Beth a "šťastné hodince" (jak ji nazývá Josef), kdy Beth zachránila Micka. Kvůli tomu ale za Josefem Mick nepřišel... Potřebuje pomoci najít ztracenou dívku a Josef mu může pomoct a tak mu představuje Ridera – počítačového maniaka.
Uprostřed oslavy výročí má Beth telefon a musí odejít do márnice. Josh si myslí, že Beth volal Mick. Mick mezitím jde na adresu, kde by měla ztracená dívka být, ale jediné, co najde, jsou zapečetěné dveře... Vycítí, že na místě byl upír, pravděpodobně nevyspělý. Beth dorazí do márnice a těsně za ní příchází i Mick v doprovodu rodičů, aby identifikovali onu mrtvou prostitutku. Vychází ale najevo, že mrtvá není tou hledanou dívkou. A to by nebyl Mick, aby nevycítil něčí přítomnost v místnosti, zvláště tu Bethinu. Nastává čas na rozhovor. Poté Beth poprosí Micka o pomoc. Mick seznamuje Beth s Josefem a Riderem a zároveň zjišťují adresu možného vraha – upíra. Už je ale předběhla policie. Zamíří do baru, kde by se měl upír setkat s další obětí. Při pronásledování upíra ho Mick na molu ztrácí, ale nevzdává se a čeká na něho. Mick dodržel slib. Beth mu přišla dát na parkoviště "ahoj"...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Believe (The Bravery)

Vrah si vybírá oběť na stránkách pro eskort servis.

Sleep (Meiko)

Cherish se shledává se svými rodiči.

The Bird And the Worm (The Used)

Mick a Mineo se perou na horské dráze.

All My Life (DJ Harry)

Beth má telefonát od svého kontaktu v márnici.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Beth se ptá Micka na upíří sex.)
Mick: Chceš vědět, jak to funguje? Nefunguje, jasný? Nefunguje to.
Beth: Takže je to nemožný?
Mick: Ne nemožný, nevhodný. Nikdy to nekončí dobře.
Beth: Jak to vlastně funguje?
Mick: Co?
Beth: No, však víš... sex.
Mick: Rodiče ti to neřekli?
Beth: Nějak přeskočili tu část s upírama. Upírama a lidma, myslím.
Hlavní postavy
Mick St. John
Beth Turner
Josef Konstantin
Vedlejší postavy
poručík Carl Davis
Josh Lindsey
Rider England
pracovník v márnici
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevArrested Development
Původní názevArrested Development
Rok natočení2007
Premiéra26. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody